W dniach 3-6 marzec w Szklarskiej Porębie odbył się już IX Zjazd Techników Dentystycznych.

Pierwszego dnia odbyło się 5 warsztatów, m.in. lic. st. tech. dent. Paweł Matusiak pokazał zastosowanie „Niskoprofilowy zatrzask protetyczny Ot-Equator w codziennej pracy klinicznej i laboratoryjnej”,. a tech. dent. Tomasz Ciaputa poprowadził warsztat pt.: „Separatory a ceramika – gdzie i jak stosować?”.

Piątek był dniem wykładowym. Podczas przewidzianych  10 wykładów uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji  nt. zastosowania drukarki 3D w codziennej pracy w laboratorium, estetycznych uzupełnień protetycznych w odcinku przednim wykonanych w technologii CAD/CAM czy zastosowania Systemu Eclipse w rehabilitacji dentystycznej metodą Gerbera. Sobota była bardzo aktywnym dniem – od rano do godzin popołudniowych odbyły się zawody narciarskie na stoku Szrenicy, a po kolejnych cyklach warsztatów na uczestników czekały gry i zabawy, których uczestnicy otrzymali  „Certyfikat odstresowania na 2016 rok”.

Zjazd był wspaniałą okazją do integracji społeczności techników. Na imprezach towarzyszących można było odstresować się od codziennej pracy i trudu włożonego w naukę podczas warsztatów i wykładów.