Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 2/2014
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 2/2014

Temat wydania poświęcony jest etapom wykonawstwa laboratoryjnego modeli składanych metodą konwencjonalną. W numerze: kompozyty stosowane w pracowni techniki dentystycznej, technologiczne aspekty pracy z komercyjnymi systemami do napalania ceramiki, elementy utrzymujące w aparatach zdejmowanych, budowa, modyfikacje i wykonanie płyty retencyjnej Hawleya oraz przegląd systemów CAD/CAM.

Artykuł promocyjny

Porcelana niskotopliwa – szerokie możliwości

Dental News

Dental News

Artykuł promocyjny

Kompleksowo – Dla Pacjenta

YELLOW-MED, jako wysoce wyspecjalizowana placówka protetyczna, we współpracy z gabinetami stomatologicznymi STOMA-DENTAL zapewnia kompleksową obsługę pacjentów w zakresie stomatologicznym oraz protetycznym. Poniżej przedstawiamy przypadek kliniczny jednej z naszych pacjentek.

TEMAT NUMERU

Etapy wykonawstwa laboratoryjnego modeli składanych metodą konwencjonalną

Nowoczesna stomatologia definiuje potrzebę prawidłowych modeli roboczych. Rozszerzalność gipsu i błędy w wykonawstwie modeli składanych mogą spowodować brak dopasowania pasywnego stałych uzupełnień protetycznych. Wiele systemów modeli składanych wymaga precyzji w projektowaniu i doskonalenia technicznego. W pracy przedstawiono etapy wykonania modeli składanych metoda konwencjonalną. Opisano wady i zalety.

Technika Dentystyczna

Doskonała estetyka rekonstrukcji w pełni ceramicznych. Perfect esthetics for all-ceramic restorations

Kompozyty stosowane w pracowni techniki dentystycznej

Kompozyt jest elastyczny, co ma szczególne znaczenie w odbudowie konstrukcji opartych na implantach. Artykuł opisuje zasady pracy z kompozytem.

Bierny montaż belki retencyjnej dla wszystkich systemów implantologicznych

Belki retencyjne montowane na implantach są dużym wyzwaniem stawianym przed technikiem dentystycznym. Artykuł traktuje o biernym montażu belki retencyjnej dla wszystkich systemów implantologicznych.

Technologiczne aspekty pracy z komercyjnymi systemami do napalania ceramiki

CAD/CAM

Wybór nadbudowy protetycznej

Bardzo dużo mówi się o uzupełnieniach protetycznych wykonywanych metodą CAD/CAM, analizując zalety i wady bezpośredniego i pośredniego pozyskiwania danych oraz planowania i przetwarzania cyfrowych danych. Ponadto istotne jest także zgranie transferu danych pomiędzy poszczególnymi komponentami systemu. Znajomość tego typu przepływu informacji powinna być jednym z podstawowych warunków stawianych pracowni protetycznej, aby mogła ona współuczestniczyć wraz z gabinetem stomatologicznym w planowaniu leczenia poszczególnych pacjentów.

Krótki kurs projektowania CAD dla techników dentystycznych Cz. 7. Projektowanie modeli dzielonych – moduł Arcadia Model Creator

TECHNIKA ORTODONTYCZNA

Budowa, modyfikacje i wykonanie płyty retencyjnej Hawleya

Celem artykułu jest zaprezentowanie laboratoryjnych etapów wykonywania zdejmowanych aparatów retencyjnych na przykładzie płyty Hawleya, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu dokładności i precyzji na efekt końcowy pozornie prostych prac.

Elementy utrzymujace w aparatach zdejmowanych

Artykuł opisuje role klamer ortodontycznych jako elementów utrzymujących w aparacie zdejmowanym, bolców międzyzębowych i podpór zgryzowych jako elementów wspomagających stabilizacje oraz ich wpływ na skuteczność leczenia. Grubość drutu, z którego są doginane, zależny od warunków panujących w jamie ustnej pacjenta, tj. wielkości i kształtu anatomicznego zębów oraz rozmiaru przestrzeni międzyzębowych, w których się znajdują.

Sprzęt i materiały

Przegląd systemów CAD/CAM stosowanych w technice dentystycznej

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Jak obliczamy wartoćć wykonywanej pracy – cz. 2 Ile wynosi cena jednej roboczogodziny?

KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA

Rózne podejscia do konfliktu z lekarzem

Z kraju i ze świata

Epitezy na horyzoncie…

Krakdent po raz 22.!

VIII Ogólnopolski Kongres Techników Dentystycznych w Szczyrku

Club Ceramco – historia z lat 90. XX w.

Holtrade CE – estetyka z Pressing Dental

Harmonogram szkoleń branżowych maj – czerwiec 2014 r.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij