Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 1/2016
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 1/2016

Drodzy Czytelnicy!

Serdecznie witam Państwa w nowym roku, który redakcja „Nowoczesnego Technika Dentystycznego” rozpoczęła od podsumowań II Międzynarodowego Kongresu Stomatologicznego Dent Group Academy, który odbył się 4-6 grudnia 2015 r. w Katowicach. Cieszy nas, że druga edycja cieszyła się większym zainteresowaniem od pierwszej. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia sponsorów oraz zaangażowania
prelegentów. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Kongresu DGA i zachęcam do zapoznania się z relacją z wydarzenia w dziale „Dental News”. Zapraszam też na kolejną edycję Kongresu DGA, która odbędzie się 8-9 października w Katowicach. Najnowsze informacje będę publikowane na stronie kongres-dga.elamed.pl.
Tematem bieżącego wydania jest artykuł autorstwa dr Patrice Margossian i Pierre’a Andrieu na temat rekonstrukcji tkanki dziąseł. Praca opisuje przypadek nie tylko od strony laboratoryjnej, ale także wskazuje kluczowe elementy kliniczne.
W dziale „Technika dentystyczna” zachęcam do zapoznania się z fotorelacją opracowaną przez Macieja Nytko na temat odbudowy w odcinku przednim. Z zakresu techniki ortodontycznej lek. dent. Katarzyna Januszewska, dr n. med. Adam Skiba oraz lek. dent. Agata Kozłowska opracowali temat przeglądu metod poprzecznej rozbudowy zwężonej szczęki.
Na koniec pragnę serdecznie zaprosić Państwa do udziału w targach Krakdent, które odbędą się 10-12 marca w Krakowie, i odwiedzenia naszego stoiska (D3, hala Wisła). W bieżącym roku w „Nowoczesnym Techniku Dentystycznym” mają Państwo okazję skorzystać z vouchera, który uprawnia każdego Czytelnika do bezpłatnego udziału w trzech dniach targów Krakdent! Bilet dostępny do wycięcia na stronie 9.


Życzę owocnej lektury
prof. dr hab. inż. Leszek Klimek

Dental News

Dental news

Zgrany zespół stomatologiczny to klucz do sukcesu!

II edycja Kongresu DGA za nami

TEMAT NUMERU

Dobre rozwiązanie w celu uzyskania rzeczywistego odtworzenia tkanki dziąseł Estetyczne nakładanie warstw kompozytowych uzupełnień protetycznych zakładanych na implantach w bezzębnej szczęce A good option for the lifelike recreation of gingival tissue Esthetic composite layering of implant-supported restorations in an edentulous jaw

Technika Dentystyczna

Leczenie protetyczne pacjenta z zastosowaniem precyzyjnego elementu retencyjnego w postaci rygla

Autorzy przedstawiają opis leczenia protetycznego pacjenta z brakiem klasy II wg Kennedy’ego z zastosowaniem precyzyjnego elementu retencyjnego.

Rehabilitacja implantoprotetyczna pacjentów bezzębnych z zastosowaniem systemu Locator – charakterystyka systemu oraz procedury postępowania klinicznego

Rehabilitacja protetyczna pacjenta bezzębnego stanowi duże wyzwanie dla współczesnej stomatologii. Zastosowanie protez overdenture wspartych na implantach z zastosowaniem systemu Locator stanowi skuteczne rozwiązanie.

Współpraca w celu osiągnięcia różowo-białej estetyki Komunikacja podstawą do uzyskania naturalnych wyników Together towards pink-white esthetics Communication is the foundation for natural-looking results

Sztuka wyboru

Praca jest przykładem kompromisowego zastosowania różnych materiałów oraz próby pogodzenia funkcjonalności z estetyką.

Rhein’83 – skuteczne leczenie implantoprotetyczne w przypadku bezzębia Wnioski terapeutyczne w celu optymalizacji wyników funkcjonalnych oraz estetycznych

Artykuł opisuje planowanie i przebieg leczenia pacjenta bezzębnego protezą „All-on-Four”.

Wyciski anatomiczne pod protezy ruchome – najczęściej popełniane błędy

W pracy przedstawiono najczęściej popełniane błędy podczas pobierania wycisków anatomicznych pod protezy ruchome.

Zwężenie szczęki – metody jej poprzecznej rozbudowy Przegląd piśmiennictwa

Zwężenie szczęki jest nieprawidłowością obserwowaną u pacjentów zarówno w okresie uzębienia mlecznego, jak i stałego. Do powstania tej wady przyczyniają się m.in. czynniki genetyczne, urazowe, jatrogenne oraz środowiskowe.

CAD/CAM

Uzasadnienie obecności technologii CAD/CAM w gabinecie stomatologicznym i w rozwijającej się pracowni techniki dentystycznej

Artykuł przedstawia zastosowanie technologii CAD/CAM w stomatologii – wpływ na wydajność pracy w gabinetach stomatologicznych i pracowniach techniki dentystycznej.

Sprzęt i materiały

Myjki ultradźwiękowe

Artykuł opisuje zasady działania myjek ultradźwiękowych i ich zastosowanie w technice dentystycznej.

Z kraju i ze świata

Polska znów najlepsza na świecie

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych 2016 rok

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij