Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 2/2016
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 2/2016

Drodzy Czytelnicy!

Witam Państwa na łamach wiosennego wydania „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”. Jesteśmy tuż po dwóch ważnych wydarzeniach w naszej branży – Targach Krakdent oraz Zjeździe w Szklarskiej Porębie. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które odwiedziły nasze stoiska podczas tych dwóch imprez i zachęcam do zapoznania się z fotorelacjami w dziale „Z kraju i ze świata”.
Postęp technologiczny w protetyce jest ogromny, to nie tylko nowoczesne materiały, urządzenia, oprogramowania, ale także nowe metody postępowania. O połączeniu kunsztu rzemieślniczego oraz nowinek technologicznych w celu wykonania pracy, która znacznie polepszy samopoczucie oraz codzienne funkcjonowanie pacjenta, przeczytają Państwo w artykule dr. Dario Žujica oraz
techników Velimira Žujica i Dragana Stolicy.
Nowoczesnych rozwiązań mamy obecnie coraz więcej, niestety cena takich prac dla sporej części polskiego społeczeństwa jest zbyt wysoka. Ciągle popularne są protezy akrylowe, dlatego też w dziale „Technika dentystyczna” odnajdą Państwo artykuł na temat naprawy takich uzupełnień.
Zachęcam również do zapoznania się z artykułem tech. dent. Krzysztofa Byczka w dziale „Technika ortodontyczna”. Autor dokładnie omawia typy aparatów Fränkla.
Serdecznie zapraszam Państwa do odwiedzenia strony internetowej kongres-dga.elamed.pl. Znajdą tam Państwo najnowsze informacje na temat III Międzynarodowego Kongresu DGA, który odbędzie się 8-9 października w Katowicach. To jedyne wydarzenie w kraju, które łączy trzy grupy zawodowe
– techników dentystycznych, lekarzy stomatologów oraz higienistki i asystentki stomatologiczne.


Życzę owocnej lektury
prof. dr hab. inż. Leszek Klimek

Dental News

Dental news

TEMAT NUMERU

Technologia i kunszt rzemieślniczy Uzupełnienie na bazie implantu protetycznego w bezzębnej szczęce przy użyciu tlenku cyrkonu Technology meets craftsmanship Prosthetic implant restoration of an edentulous upper jaw using zirconium oxide

Technika Dentystyczna

Naprawa ruchomych protez akrylowych osiadających

Ruchome, akrylowe protezy osiadające są najczęstszą formą uzupełnień całkowitych lub częściowych braków zębowych. Są bardzo ważnym elementem w rehabilitacji funkcji mowy, żucia, połykania, estetyki oraz komfortu psychicznego pacjenta. Podczas codziennego użytkowania uzupełnienia może dojść do mechanicznego uszkodzenia protezy. Do najczęściej występujących uszkodzeń mechanicznych zalicza się pęknięcia lub złamania płyty protezy.

Innowacyjny protokół mocowania koron przy użyciu kleju Ceramiczne korony zębów przednich (dwukrzemian litu IPS e.max) zakładane przy użyciu Monobond Etch & Prime Innovative adhesive luting protocol All-ceramic anterior crowns (IPS e.max lithium disilicate) placed with Monobond Etch & Prime

Implantoprotetyka w technologii SLM na implantach zygomatycznych

57-letni pacjent zgłosił się do przychodni Stomatologia na Księżym Młynie w Łodzi z uzębieniem widocznym na zdjęciu CBCT z cienkimi zachyłkami zębodołowymi zatok szczękowych.

Rhein’83 – rozwiązania cyfrowe – belka retencyjna

Artykuł przedstawia proces tworzenia odbudowy protetycznej zdejmowanej z belki retencyjnej z wykorzystaniem zatrzasków Rhein’83.

CAD/CAM

Precyzja CAD/CAM – wykonanie rzemieślnika

Artykuł przedstawia proces odbudowy za pomocą koron utrzymanych śrubami na implantach.

TECHNIKA ORTODONTYCZNA

Z codziennej praktyki laboratoryjnej technika dentystycznego

Artykuł opisuje konstrukcję różnych typów aparatów Fränkla.

Sprzęt i materiały

Materiały akrylowe samopolimeryzujące

Celem tego artykułu będzie przedstawienie czytelnikowi materiałów akrylowych przeznaczonych do napraw (czy też polimeryzacji na zimno), właściwości fizyczno-chemicznych, błędów podczas pracy z tymi materiałami oraz ich bezpiecznego użytkowania.

Z kraju i ze świata

24. edycja Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT

IX Zimowy Zjazd Techników Dentystycznych

Warsztaty IPS Style

Warsztaty praktyczne Dental Team

Alfabet Kongresu, czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć o FDI AWDC 2016

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych 2016 rok

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij