Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 3/2012
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 3/2012

Szanowni Czytelnicy! Oddaję w Państwa ręce kolejny numer „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”. W nim szczególnie polecam Państwa uwadze artykuł autorstwa światowej sławy MDT Oliviera Briksa oraz prof. dr. Daniela Edelhoffa na temat odbudowy przebarwionych zębów przedniego odcinka przy użyciu technik minimalnie inwazyjnych. Polecam również praktyczne artykuły i fotorelacje polskich cenionych techników dentystycznych: Agnieszki Gągały, Arkadiusza Rutkowskiego i Zbigniewa Raszewskiego. Tych, którzy nie uczestniczyli w Zjeździe PTTD i VII Ogólnopolskim Kongresie Techniki Dentystycznej, gorąco zachęcam do lektury relacji z owych wydarzeń. Przypominam, że przyjmujemy zgłoszenia na II Sympozjum Nowoczesnej Techniki Dentystycznej, organizowane przez redakcję „NTD”. Sympozjum odbędzie się 21 września podczas tegorocznych targów CEDE w Poznaniu. Z wykładami i prezentacjami praktycznymi wystąpią tech. dent. Urszula Młynarska, Hilal Kuday CTD oraz David Reay MTD. Serdecznie zapraszam. W imieniu zespołu redakcyjnego życzę Państwu słonecznych wakacji, zasłużonego odpoczynku oraz udanego urlopu. Anna Olszewska-Adamowicz p.o. redaktor naczelnej

Dental News

Dental News

Technika Dentystyczna

Naturalne, indywidualne licówki ceramiczne w odbudowie funkcji i estetyki uśmiechu – cz. III

Cel, przed jakim stoimy jako lekarze i technicy, to dokonać właściwego wyboru materiału i techniki, który pozwoli odnaleźć balans pomiędzy zachowaniem zdrowych tkanek, trwałością, długoterminową estetyką nie tylko stworzonego przez nas uzupełnienia, ale również jego bardzo dobrej integracji i harmonii z tkankami miękkimi.

Prostota i wydajność – woskowe kształtki OccluMaster. Cz. II – opis przypadku laboratoryjngo

Wskazówką do osiągnięcia sukcesu może być system, który eliminuje indywidualny styl modelowania i gwarantuje wykonawstwo jednolitych rekonstrukcji w całym laboratorium.

Imponujący wygląd Odbudowa znacznie przebarwionych zębów odcinka przedniego przy użyciu technik minimalnie inwazyjnych – cz. I An impressive outcome Restoring severely discoloured anterior teeth using minimally invasive procedures – p. I

Czyżby przełom w technologii materiałów termoplastycznych?

Prezentujemy materiał, który łączy estetykę termoplastów ze sztywnością i możliwością uzyskania wysokiego połysku.

Bezpieczeństwo materiałów na bazie żywic

Żaden materiał stomatologiczny, który ma bezpośredni kontakt z organizmem człowieka, nie może wykazywać szkodliwego oddziaływania bezpośrednio na otaczające go tkanki zęba, śluzówkę oraz nie może być przenoszony do dalszych partii organizmu. Jednak nie ma czegoś takiego jak materiał całkowicie bioobojętny.

Ruchomy utrzymywacz przestrzeni wykonany z zastosowaniem żywicy acetalowej – cz. II

Nieuzupełnianie przedwcześnie utraconych zębów trzonowych w uzębieniu mlecznym może skutkować powstaniem nieprawidłowości zgryzowych w uzębieniu stałym.

Korony teleskopowe w systemach firmy Si-tec – to takie proste

Korony teleskopowe to elementy retencyjne z zakresu prac poziomu mistrzowskiego.

INFORMACJE STOWARZYSZEŃ

Nowy Zarząd Główny PTTD – Walny Zjazd w Luboniu

Cztery lata działalności Bożeny Florczyk na stanowisku prezesa Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych zostało docenione przez delegatów, którzy udzielili jej mandatu zaufania na kolejną kadencję.

SYLWETKI TECHNIKI DENTYSTYCZNEJ

Rozważnie, odpowiedzialnie i bez pośpiechu...

Przyjazd do Polski znanych i cenionych specjalistów Jespera Finka Rathke'go oraz Koji Saito był niebywałą okazją do rozmowy na temat potencjału branży oraz możliwości technologicznych w konstruowaniu niezbędnych już w większości pracowni frezarek.

Z WIZYTĄ W SIEDZIBIE FIRMY

Teraźniejszość to CAD/CAM

CAD/CAM to nie przyszłość, a teraźniejszość – podkreślał mistrz techniki dentystycznej Axel Rissmann. O różnicach pomiędzy techniką konwencjonalną a CAD/CAM rozmawialiśmy z trenerem firmy BEGO.

Z kraju i ze świata

Szczęśliwa siódemka VII Ogólnopolski Kongres Techniki Dentystycznej

Art-DENT wraz z KSTD po raz siódmy zaprosili techników dentystycznych i lekarzy dentystów do dobrze już znanych wnętrz „Orlego Gniazda” w Szczyrku. Spotkanie wypełnił szczególnie praktyczny program naukowy.

Relacie z konferencji i targów

Edukacja

Przegląd młodych talentów Diabeł tkwi w szczegółach

Prezentujemy prace sześciu finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Studentów Techniki Dentystycznej.

Harmonogram szkoleń branżowych SIERPIEŃ-WRZESIEŃ 2012

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij