Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 4/2012
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 4/2012

Szanowni Czytelnicy! Trzymacie w ręku najnowszy numer „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”. Zgodnie z założeniami, jak również z Państwa oczekiwaniami w czasopiśmie publikujemy coraz więcej przydatnych w praktyce fotorelacji obrazujących wykonywanie prac laboratoryjnych. Szczególnie polecam fotorelacje doświadczonych i cenionych praktyków: Katarzyny Subotowicz, Radosława Marciniaka i Roberta Łojszczyka. Przypominam, że przyjmujemy zgłoszenia na II Sympozjum Nowoczesnej Techniki Dentystycznej, organizowane przez redakcję „NTD”, które odbędzie się 21 września podczas tegorocznych targów CEDE w Poznaniu. Równie serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszego stoiska podczas tego najważniejszego wydarzenia branżowego w roku (stoiska 7.1.12 i 8.5.6). Mam nadzieję, że przy okazji spotkania w Poznaniu podzielą się Państwo swoimi sugestiami i oczekiwaniami wobec pisma, a także zapoznają się z nowościami, jakie przygotowaliśmy. Wśród nich „Vademecum technika dentystycznego. Aspekty prawne”. Publikacja zawiera praktyczne informacje m.in. na temat zgłoszeń do URPL, ubezpieczeń grupowych oraz obowiązków wytwórców odpadów medycznych, w tym ewidencjonowania odpadów. Mam nadzieję, że zarówno polecone teksty, jak i pozostałe publikacje zamieszczone w „Nowoczesnym Techniku Dentystycznym” okażą się dla Państwa satysfakcjonujące. Życzę zajmującej lektury. Anna Olszewska-Adamowicz p.o. redaktor naczelnej

Dental News

Dental News

Technika Dentystyczna

Niespodziewany powrót. Ceramika prasowana – fotorelacja

Artykuł przedstawia przygotowanie licówek tłoczonych, uzupełnionych niewielką ilością mas szkliwnych.

Imponujący wygląd. Odbudowa znacznie przebarwionych zębów odcinka przedniego przy użyciu technik minimalnie inwazyjnych – cz. II. An impressive outcome. Restoring severely discoloured anterior teeth using minimally invasive procedures – p. II

Zabawa ceramiką Dobieranie koloru – fotorelacja, cz. I

Artykuł prezentuje, w jaki sposób właściwie dobierać kolor ceramicznych prac protetycznych.

Praca z materiałem termoplastycznym

W artykule zostały przedstawione poszczególne etapy wykonania protezy z wykorzystaniem materiału termoplastycznego holenderskiej firmy Vertex Dental.

FJP – więcej niż nylon Nowa alternatywa dla popularnych tworzyw termoplastycznych

Artykuł prezentuje nową żywicę termoplastyczną jako alternatywę dla tradycyjnych tworzyw na bazie nylonu, takich jak: Valplast, Flexite, Flexi J, i acetali.

Freztechnika w pracach kombinowanych

Jeśli dysponujemy solidną frezarką i odpowiednimi frezami, to pozostaje nam tylko posiąść odpowiednie umiejętności.

Biozgodność materiałów polimerowych

Materiały na bazie polimerów są powszechnie stosowane, stąd ich biozgodność ma duże znaczenie dla osób użytkujących konstrukcje protetyczne.

Krótki przewodnik po lepszym życiu

Artykuł prezentuje, w jaki sposób używać ceramiki polikrystalicznej.

IMPLANTOPROTETYKA

Od protezy całkowitej do uzupełnienia stałego, cz. I

W kilkuczęściowym artykule Björn Maier opisuje przypadek pacjentki, u której po 20 latach użytkowania niewygodnej protezy całkowitej wykonano uzupełnienie stałe.

Wpływ obróbki modyfikującej powierzchnie implantów tytanowych na stan zapalny okołowszczepowy – periimplantitis – cz. I

Celem pracy jest analiza stopnia adhezji mikroorganizmów do powierzchni implantów protetycznych, w zależności od zastosowania lub braku obróbki modyfikującej powierzchnie implantu.

PRAWO

Uwagi i wątpliwości do ustawy o wyrobach medycznych Z punktu widzenia praktyka

W artykule wskazano nieprecyzyjne punkty ustawy o wyrobach medycznych i ich wpływ na pracę polskiego technika dentystycznego.

SYLWETKI TECHNIKI DENTYSTYCZNEJ

Liczy się estetyka

Uzyskanie harmonijnego i estetycznego wyglądu stanowi wyzwanie dla współczesnego technika dentystycznego. O tym, w jaki sposób zmierzyć się z tym zadaniem, z CDT Hilalem Kudayem, specjalistą z Turcji, rozmawiała Anna Olszewska-Adamowicz.

Z WIZYTĄ W SIEDZIBIE FIRMY

Solidny fundament, sukcesywny rozwój

W ciągu ponad 20 lat istnienia Zhermapol zdobył znaczące miejsce na rynku polskim. Obecnie poprzez sieć przedstawicielstw handlowych zaopatruje ponad 200 odbiorców hurtowych. Z dyr. Jarosławem Basielem o początkach i rozwoju firmy rozmawiała Ewelina Ładziak.

DENTAL MARKET

Dental Market

Z kraju i ze świata

Z wizytą w BEGO – protezy szkieletowe

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych październik-listopad 2012

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij