Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 5/2012
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 5/2012

Szanowni Czytelnicy! Witam serdecznie na łamach jesiennego numeru „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”. W bieżącym wydaniu czasopisma prezentujemy wiele interesujących prac m.in. z zakresu doboru koloru pracy ceramicznej w sytuacji, kiedy istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu z pacjentem, biozgodności materiałów dentystycznych, pracy z tworzywem acronowym. W tym miejscu chciałabym w imieniu zespołu redakcyjnego podziękować za liczne gratulacje związane z organizacją II Sympozjum Nowoczesnej Techniki Dentystycznej, które odbyło się w trakcie targów CEDE 2012. Dziękuję również partnerom merytorycznym wydarzenia oraz wykładowcom: zarządowi PTTD, firmie Ivoclar-Vivadent, Heraeus i Vita. Zachęcam do zapoznania się z relacjami zarówno z II Sympozjum NTD, jak i tegorocznej wystawy CEDE. W Poznaniu swoją premierę miał kolejny produkt Biblioteki NTD: „Vademecum technika dentystycznego. Aspekty prawne”. Publikacja zawiera praktyczne informacje m.in. na temat zgłoszeń do URPL, ubezpieczeń grupowych oraz obowiązków wytwórców odpadów medycznych, w tym ewidencjonowania odpadów. Gorąco zachęcam do zapoznania się z publikacją. Mam nadzieję, że publikacje zamieszczone w „Nowoczesnym Techniku Dentystycznym” okażą się dla Państwa satysfakcjonujące i przydatne w codziennej praktyce zawodowej. Życzę przyjemnej lektury. Anna Olszewska-Adamowicz p.o. redaktor naczelnej

Dental News

Dental News

Technika Dentystyczna

Pewny siebie uśmiech podczas użytkowania uzupełnień tymczasowych. Wysoko estetyczne długoterminowe uzupełnienia tymczasowe wykonane z Telio® Lab Smiling with self-confidence – while wearing a temporary. Highly esthetic long-term temporary made of Telio® Lab

No i mamy zgryz – prawidłowe rekonstrukcje uzupełnień stałych

Zmiany okluzji mogą być przyczyną późniejszych zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowym i rzutować na przyszłe leczenie protetyczne.

Proteza częściowa acronowa

W artykule wskazuję kilka istotnych aspektów i różnic, na które należy zwrócić uwagę podczas pracy z Acronem.

Opakery

Podczas wykonywania uzupełnień protetycznych akrylowo-metalowych, bardzo często stajemy przed dylematem, jak skutecznie zamaskować siną poświatę metalu.

Racjonalizacja nożyka elektrycznego do wosku

Inżynierowie branży – zanim doprowadzili prace w laboratorium protetycznym do obecnego stanu – eksperymentowali.

Zabawa ceramiką Dobieranie koloru – fotorelacja – cz. II

W bieżącej części artykułu przedstawiam kolejny sposób pracy z kolorem, w sytuacji kiedy jest możliwość pracy bezpośrednio z pacjentem.

Zasady oceny biozgodności materiałów dentystycznych

Jama ustna jest oceniana jako najbardziej niegościnne środowisko w całym organizmie. Wynika to ze szczególnej funkcji, jaką pełni, będąc początkiem przewodu pokarmowego.

VITAMANIA – w poszukiwaniu nowych horyzontów

Dynamizm i ruch światła emanujący z materiału licującego świadczy o kreatywności osoby wykonującej pracę.

Przełom w pracy na systemach CAD

Pierwszy krok w pracy CAD polega na dokładnym opisie pracy, którą wykonujemy w Roko Archiw.

IMPLANTOPROTETYKA

Od protezy całkowitej do uzupełnienia stałego, część II

Część druga pracy zawiera informacje na temat szablonów radiologicznych oraz etapu implantacji.

Sprzęt i materiały

Piece do porcelany Więcej niż prosty zakup

Piece do porcelany zaliczają się do urządzeń najczęściej wykorzystywanych w laboratorium dentystycznym. Codzienne użytkowanie, często przez ponad dziesięć lat i więcej, sprawia, że wymagamy od pieca nadzwyczajnej mocy.

SYLWETKI TECHNIKI DENTYSTYCZNEJ

Innowacje w ceramice

O stomatologii estetycznej i rezultatach użytkowania syntetycznych materiałów ceramicznych oraz szkła syntetycznego z Davidem Reayem RDT LCGI MBIST MDTA UK rozmawiała Anna Olszewska-Adamowicz.

Z WIZYTĄ W SIEDZIBIE FIRMY

Firma z filozofią

Duże zainteresowanie produktami firmy Shofu i wysoki poziom techniki dentystycznej w Polsce skłoniły jej prezesa do odwiedzenia naszego kraju. Noriyuki Negoro, który przyjechał na targi CEDE aż z Japonii, w rozmowie z Eweliną Ładziak opowiedział o produktach, historii i planach rozwoju firmy Shofu.

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Ubezpieczenia dla techników

PTTD, realizując postulaty wypływające z naszego środowiska, podpisało porozumienia z firmami ubezpieczeniowymi w zakresie ubezpieczenia zawodowego OC, ubezpieczenia grupowego na życie i ubezpieczenia OP dla naszej grupy zawodowej.

Zarządzanie pracownią

Nowe technologie IT w laboratorium Firma w... chmurze, czyli wszystko o cloud computing. Cz. I

Przetwarzanie danych w chmurze gwarantuje łatwiejsze korzystanie z rozwiązań IT.

Z kraju i ze świata

Targi CEDE 2012

II Sympozjum NTD

Mistrzowie techniki w Tarczynie

Relaca z kursu zastosowania zatrzasków. Relacja kształć się z Academia Dental

Relacja z 16. Zjazdu PTO oraz z inauguracji roku akademickiego w KM Dental

Edukacja

Kalendarium szkoleń branżowych

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij