Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 6/2016
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 6/2016

Drodzy Czytelnicy!

Ostatni kwartał bieżącego roku obfitował w wiele wydarzeń branżowych. Jednym z nich był III Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny Dent Group Academy, który odbył się 8-9 października w Katowicach. Przez dwa dni lekarze stomatolodzy, technicy dentystyczni oraz higienistki i asystentki stomatologiczne wzięli udział w sesjach wykładowych oraz warsztatach, które prowadziło 29 prelegentów. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z relacją z wydarzenia na stronie 14. Już teraz zapraszam do udziału w kolejnej edycji Kongresu DGA w 2017 roku. Szczegóły dostępne są na www.kongres-dga.elamed.pl.

Temat bieżącego wydania poświęcony został klamrom acetalowym – alternatywie dla konwencjonalnych protez szkieletowych. Autorzy pokazują walory funkcjonalne i estetyczne tego rozwiązania.
Z zakresu rozwiązań estetycznych polecam lekturę artykułu duetu: dr. Marko Jakovaca i Michele’a Temperaniego, którzy na bazie fotorelacji przedstawili przypadek rehabilitacji
stomatologicznej pacjenta z agenezją zębów, stosując minimalnie inwazyjne leczenie protetyczne przy użyciu różnych materiałów ceramicznych.
Z zakresu techniki ortodontycznej publikujemy drugą część artykułu na temat rodzajów śrub ortodontycznych i ich zastosowania. Temat został opracowany przez mgr Martę
Szyszkowską, lek. dent. Krzysztofa Owczarka i dr n. med. Monikę Smyl-Golianek.

Na koniec pragnę Państwu życzyć zdrowych wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w nowym roku.

prof. dr hab. inż. Leszek Klimek

Dental News

Dental news

Kongres DGA Katowice – kolejna edycja zakończona sukcesem

TEMAT NUMERU

Klamry acetalowe alternatywą dla konwencjonalnych protez szkieletowych

Połączenie tradycyjnej protezy szkieletowej z estetycznymi klamrami acetalowymi zapewnia funkcjonalność i estetykę, dlatego jest to coraz częściej wybierane rozwiązanie przy planowaniu leczenia protetycznego.

Technika Dentystyczna

Minimalnie inwazyjne leczenie protetyczne przy użyciu różnych materiałów ceramicznych Kompleksowa rehabilitacja stomatologiczna pacjenta z agenezją zębów Minimally invasive prosthetic treatment with various ceramic materials Complex dental rehabilitation in a patient with tooth agenesis

Rhein’83 – protokół protetyczny budowania protezy na implantach z podparciem na błonie śluzowej

Artykuł opisuje protokół protetyczny budowania protezy na implantach z podparciem na błonie śluzowej

Kompleksowa rehabilitacja estetyczna i funkcjonalna przy użyciu materiałów szklano-ceramicznych Complex esthetic and functional rehabilitation using glass-ceramic materials

CAD/CAM

Rozległe uzupełnienie implantoprotetyczne – Suprastruktura przykręcana i Toronto – wykonane w technologii CAD/CAM

All-on-4 – rekonstrukcja implantoprotetyczna bezzębia na moście przykręcanym spiekanym laserowo

TECHNIKA ORTODONTYCZNA

Rodzaje i zastosowanie śrub ortodontycznych – część II

W drugiej części pracy zaprezentowano wskazówki techniczne dotyczące aspektów laboratoryjnych osadzania różnych rodzajów śrub ortodontycznych w akrylowej podstawie aparatów ruchomych.

Sprzęt i materiały

Stopy metali

Celem artykułu jest przedstawienie podstawowych informacji na temat metali oraz stopów stosowanych w technice dentystycznej. W artykule można odnaleźć informacje na temat biokompatybilności stopów oraz zaznajomić się z wynikami badań nad stopami metali.

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Jubileusz 70-lecia kierunku technika dentystyczna Krakowskiej Szkoły Medycznej im. Stanisławy Leszczyńskiej nr 1

Pół roku działań nowego Zarządu Głównego PTTD

Z kraju i ze świata

Szkolenie pod okiem specjalistów

Konferencja szkoleniowa – Boszkowo 2016

Jubileusz 10 lat innowacji cyfrowej

70. urodziny Szkoły Policealnej Techniki Dentystycznej w Łodzi

Ceramika po włosku

Medyczna Szkoła Policealna w Warszawie ma swojego patrona!

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych na 2016 i 2017 rok

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij