Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 1/2017
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 1/2017

Drodzy Czytelnicy!

Witam serdecznie w noworocznym wydaniu „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”. Bieżący rok to czas dwóch jubileuszów. Nasz dwumiesięcznik obchodzi 15-lecie powstania, z kolei wydawca czasopisma, Elamed Media Group, jubileusz 25-lecia działalności. Zapraszam do zapoznania się z krótką historią naszego tytułu na stronie
16 oraz do odwiedzenia naszej redakcji podczas targów Krakdent (stoisko D3), gdzie z okazji jubileuszu przygotowaliśmy dla Państwa wiele niespodzianek.
Pierwsze wydanie w bieżącym roku zawiera wiele fotorelacji, m.in. z zakresu wykonawstwa protez szkieletowych, aparatu typu Twin Block oraz projektowania cyfrowego uzupełnień protetycznych. Z zakresu sprzętu i materiałów zachęcam do lektury poświęconej odlewnictwu.
Zapraszam także do zapoznania się ze szczegółami kolejnej edycji Międzynarodowego Kongresu Stomatologicznego Dent Group Academy, który odbędzie się 3-4 czerwca w Katowicach. Tematami przewodnimi wydarzenia są stomatologia estetyczna i implantoprotetyka. Szczegóły na www.kongres-dga.elamed.pl.

Życzę owocnej lektury

prof. dr hab. inż. Leszek Klimek

Dental News

Dental news

15. URODZINY NOWOCZESNEGO TECHNIKA DENTYSTYCZNEGO

15 lat „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”

TEMAT NUMERU

Wykonawstwo laboratoryjne protezy szkieletowej zaopatrzonej w obturator pusty otwarty

Zachorowalność na nowotwory części twarzowej czaszki wykazuje w ostatnich latach tendencję wzrostową. Duży postęp w diagnostyce, innowacyjne metody operacji, a także wdrożenie leczenia uzupełniającego zwiększają przeżywalność chorych, nie chroniąc ich jednak przed zniekształceniem i defektami pola protetycznego, a także zaburzeniem jego prawidłowego funkcjonowania. Obturator jest elementem uzupełnienia pooperacyjnego wypełniającym ubytek tkanek miękkich i twardych jamy ustnej lub ustnej i nosowej, powstały w wyniku wrodzonych lub nabytych defektów.

Technika Dentystyczna

Protezy – funkcja, estetyka, higiena

Harmonijny wygląd pomimo hipodoncji Esthetic harmony despite hypodontia

Protezy ruchome w erze cyfrowej System Rhein’83 i Fast Protec w cyfrowej protetyce dentystycznej

Czy proteza acetalowa może stanowić alternatywę dla klasycznej protezy szkieletowej? – cz. I

Ostatnim etapem w leczeniu kompleksowym jest zazwyczaj wykonanie uzupełnień protetycznych. W tym zakresie mamy szeroki wachlarz możliwości. Jednymi z nich jest zastosowanie ruchomych uzupełnień protetycznych, np. protezy szkieletowej lub protezy acetalowej. Przystępując do wykonywania powyższych prac, warto uważnie prześledzić procesy wykonawstwa laboratoryjnego oraz poszczególne etapy kliniczne.

Projektowanie cyfrowe i precyzyjne wykonanie Digitally designed and meticulously implemented

CAD/CAM

Pięć powodów, dla których warto zakupić frezarkę do laboratorium protetycznego

Zakup frezarki do laboratorium techniki dentystycznej wiąże się z dużymi kosztami, jednak czasem okazuje się bardziej opłacalny niż zlecanie wykonania wyrobów w zewnętrznym centrum frezowania.

TECHNIKA ORTODONTYCZNA

Podwójny blok do wysuwania żuchwy według dr. Williama Clarka

Artykuł prezentuje wykonanie krok po kroku aparatu ruchomego Twin Block. Aparat stosowany jest w leczeniu tyłozgryzów w okresie uzębienia mieszanego.

Sprzęt i materiały

Możliwe błędy podczas odlewania metali

Celem artykułu jest przedstawienie czytelnikowi informacji uzyskanych w literaturze na temat możliwych błędów powstałych podczas zamiany wosku na metal.

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Jubileusz 70-lecia kierunku technika dentystyczna Krakowskiej Szkoły Medycznej im. Stanisławy Leszczyńskiej nr 1

Nowy rok, nowe możliwości

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych 2017 rok

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij