Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 4/2017
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 4/2017

Serdecznie witam Państwa na łamach sierpniowo-wrześniowego numeru „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”.
Tuż po wakacjach rozpoczyna się intensywna końcówka roku obfitująca w wiele istotnych dla naszej branży wydarzeń. Już 14 września spotkamy się podczas kolejnej edycji targów CEDE
w Poznaniu, serdecznie zapraszam do odwiedzenia stoiska redakcji. Z kolei w ostatni weekend września w Łodzi odbędzie się III edycja Kongresu Ceramist. W październiku odbędzie się konferencja protetyczna Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych. Serdecznie zapraszam do zapoznania się ze szczegółami wydarzeń na łamach bieżącego wydania.
Temat numeru poświęcony jest odbudowie monolitycznej na implantach, obszerna fotorelacja przedstawia krok po kroku wykonanie pracy tymczasowej oraz ostatecznej. Artykuł zamykają zdjęcia z pracą w ustach pacjenta.
Obok implantoprotetyki odnajdą Państwo także artykuł na temat aspektów higieny i estetyki w wykonawstwie uzupełnień stałych oraz pracę na temat kompozytów – jak uzyskać prawidłowy kolor.
W wydaniu odnajdą Państwo również ciekawą pracę, w której opisano przebieg rywalizacji pomiędzy technikami a lekarzami, którzy przy użyciu różnych technik mieli opracować rozwiązanie protetyczne dla jednego pacjenta. To pacjent decydował, które rozwiązanie jest dla niego najlepsze. Ze zwycięską metodą i z opisem rywalizacji można się zapoznać na stronach 36-46.
Na koniec jeszcze raz serdecznie zapraszam Państwa do udziału w jesiennych wydarzeniach. Do zobaczenia.
prof. dr hab. inż. Leszek Klimek
redaktor naczelny

Dental News

Dental news

TEMAT NUMERU

Przekonujący duet: tlenek cyrkonu i szkło ceramiczne fluorapatytowe. Monolityczne podbudowy i licowanie ceramiką w uzupełnieniach złożonych A convincing duo: zirconium oxide and fluorapatite glass-ceramic. Monolithic design and veneered framework components in a complex restoration

Technika Dentystyczna

Aspekt higieny i estetyki w wykonawstwie uzupełnień stałych

We współczesnej rehabilitacji protetycznej niewątpliwie ważnym aspektem jest przywrócenie utraconej estetyki przy jednoczesnym ułatwieniu higienizacji odbudowanej okolicy. Poprzez zastosowanie się do istniejących zasad projektowania oraz profilaktyki istnieje możliwość sprostania coraz większym wymaganiom pacjenta.

Wiele sposobów – jeden materiał. Wyzwanie: trzy zespoły próbują zmierzyć się z jednym przypadkiem w Wiedniu Many ways with one material. Challenge: three teams seek to solve a real case in Vienna

Prosta implantoprotetyka z Rhein’83. Przywrócenie funkcji żucia – klasa I Kennedy

Artykuł opisuje żyroskopowy układ retencyjny – adaptacyjne sprzężenie z implantem, co powoduje zmniejszenie naprężeń mechanicznych i łatwość wkładania ruchomej protezy częściowej.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o termoplastach, ale nie wiecie kogo zapytać

Artykuł przedstawia podstawowe informacje na temat technologii z użyciem tworzyw termoplastycznych.

CAD/CAM

Implantoprotetyka z wykorzystaniem technologii przetopu proszków metalowych DMLS

Opis wykonania mostów w szczęce i żuchwie ze stopu chromokobaltowego technologią DMLS.

Sprzęt i materiały

Innowacyjny system Eclipse – materiał kompozytowy do protez ruchomych

Nowoczesna metoda wykonywania protez z użyciem polimeryzacji światłem jest sposobem na czystą, szybką pracę, przy jednoczesnym uzyskaniu doskonałych właściwości mechanicznych, biozgodności i estetyki.

Materiały kompozytowe a kolory

Celem artykułu jest przedstawienie czytelnikowi badań własnych dotyczących problemu koloru i jego zmienności w oparciu o materiały kompozytowe dostępne na rynku polskim.

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Wakacyjny czas, pracowity czas…

Z kraju i ze świata

Kongres Rhein’83 Days w Bolonii

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych 2017 rok

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij