Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 6/2017
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 6/2017

Drodzy Czytelnicy!

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia oddajemy w Państwa ręce ostatnie w tym roku wydanie „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”. Rok 2017 był dla naszego czasopisma wyjątkowy z uwagi na jubileusz 15-lecia istnienia tytułu na rynku oraz 25. urodziny wydawcy dwumiesięcznika – Elamed Media Group.

Ostatnie 12 miesięcy obfitowały w wiele wydarzeń branżowych, z których duża część odbyła się w drugiej połowie roku – serdecznie zachęcam do zapoznania się z fotorelacjami w dziale „Z kraju i ze świata”.
Temat bieżącego wydania stanowi artykuł na temat protez szkieletowych – zapraszam do przyjrzenia się obszernej fotorelacji.
W wydaniu świątecznym pojawiły się także tematy z zakresu prawa i przepisów BHP. W dziale „Bezpieczeństwo pracy” mają Państwo okazję przeczytać artykuł na temat ergonomii pracy w zawodzie technika dentystycznego, a w części „Prawo” możecie zapoznać się z propozycją biznesplanu dla pracowni protetycznej.


Życzę owocnej lektury
prof. dr hab. inż. Leszek Klimek
redaktor naczelny

Dental News

Dental news

TEMAT NUMERU

Wykonawstwo laboratoryjne konstrukcji protezy szkieletowej górnej odbudowującej braki zębowe w szczęce – różne przypadki

Jednym z najbardziej powszechnych sposobów rehabilitacji układu stomatognatycznego jest zastosowanie ruchomych, częściowych, szkieletowych protez stomatologicznych.

Technika Dentystyczna

Wpływ rodzaju źródła światła na jakość fotoutwardzalnego kompozytu laboratoryjnego

Artykuł opisuje wpływ różnych źródeł światła na światłoutwardzalny kompozyt typu Fast Comp Flow Dentina.

Retencja i wsparcie tkanek w żuchwie: proste, nowoczesne i przewidywalne leczenie Overdenture z Rhein’83 – krok po kroku

Współczesna stomatologia znacznie poprawiła jakość protez overdenture na implantach dentystycznych.

Most SLM spiekany laserowo, licowany ceramiką, na 6 multiunitach w bezzębiu całkowitym

CAD/CAM

Przegląd hybrydowych technologii wytwarzania uzupełnień protetycznych

Artykuł przedstawia porównanie dostępnych technologii hybrydowych służących do wytwarzania uzupełnień protetycznych. Do porównania wzięto drukarki 3D kilku czołowych producentów.

Przykręcana estetyka (Nobel Procera FCZ)

Artykuł opisuje wykonanie korony pełnokonturowej cyrkonowej w celu uzupełnienia braków zębowych odcinka przedniego.

Sprzęt i materiały

Piece stosowane w pracowniach techniki dentystycznej

Artykuł został opracowany, aby przybliżyć czytelnikowi podstawowe informacje na temat pieców stosowanych w pracowni techniki dentystycznej. Dobrze by było, gdyby stał się on natchnieniem dla innych autorów do opisania swojego doświadczenia z pracy z różnymi typami pieców.

BEZPIECZEŃSTWO PRACY

Ergonomia w pracowni techniki dentystycznej

Narząd żucia podlega rehabilitacji za pomocą uzupełnień protetycznych wykonywanych przy współpracy lekarza z technikiem dentystycznym. Efekt końcowy i czas realizacji uzupełnienia protetycznego zależą od umiejętności, użytego sprzętu i materiałów. Zagospodarowanie przestrzeni pracowni zgodnie z zasadami ergonomii umożliwia osiągnięcie celu przy zredukowanym czasie i mniejszym nakładzie pracy.

PRAWO

Modelowy biznesplan dla pracowni protetyki stomatologicznej funkcjonującej w mieście średniej wielkości

Celem pracy było stworzenie modelowego biznesplanu dla pracowni protetyki stomatologicznej funkcjonującej w mieście średniej wielkości. Praca zawiera również analizę strategiczną w formie analizy SWOT/TOWS.

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Podsumowanie i plany na nowy rok

Z kraju i ze świata

Kurs z zakresu implantoprotetyki firmy BEGO

Nowoczesne technologie w protetyce

Kolejny raz… Konferencja szkoleniowa – Boszkowo 2017

Mikołajki według Denon Dental

Tips, Tricks and News from the Best

Dentamed 2017

Cubi Orth – krok do nowoczesności w 3D

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych 2018

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij