Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 4/2018
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 4/2018

Drodzy Czytelnicy!

Witam serdecznie na łamach kolejnego wydania naszego dwumiesięcznika. Numer czwarty ukazuje się bezpośrednio przed licznymi wydarzeniami branżowymi, w których nasza redakcja będzie uczestniczyła już od pierwszego tygodnia września. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas I targów i konferencji Warsaw Dental Medica Show w Nadarzynie (6-8.09), następnie będziemy obecni podczas kolejnej edycji targów CEDE w Poznaniu, które odbywają się w tym samym czasie co zjazd Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego we Wrocławiu (19-21.09), podczas którego również będzie można odwiedzić nasze stoisko. Kolejnymi wydarzeniami, na które serdecznie zapraszamy, są: II Konferencja Protetyczna w Pabianicach, organizowana przez PTTD (19-21.10), a także organizowana przez poznański oddział PTTD Konferencja szkoleniowa – Opalenica 2018 (10-11.11). Szczegóły na temat wydarzeń są dostępne na łamach bieżącego wydania. Zapraszam do lektury artykułów zawartych we wrześniowym wydaniu. Z zakresu techniki dentystycznej odnajdą Państwo takie tematy jak nowa generacja materiałów termoplastycznych czy opis wykonania protezy overdenture krok po kroku. Obok artykułu na temat właściwości tytanu odnajdą Państwo także zastosowanie tego materiału w praktyce. Zachęcam także do zapoznania się z kolejną częścią pracy na temat aparatu Ostrowskiego, a także artykułu z zakresu „Sprzętu i materiałów”, tym razem jest to przegląd skanerów.
Życzę owocnej lektury,
prof. dr hab. inż. Leszek Klimek

Dental News

Dental News

TEMAT NUMERU

Leczenie protetyczne pacjentów z częściowymi brakami zębowymi w żuchwie za pomocą protez szkieletowych – różne przypadki

Celem leczenia protetycznego układu stomatognatycznego (US) w przypadku częściowych braków uzębienia jest czynnościowe i estetyczne odtworzenie zębów brakujących wraz z szeroko pojętą profilaktyką.

Technika Dentystyczna

Nowa generacja tworzyw termoplastycznych na bazie polimerów. Naprawa żywicą akrylową

Tworzywa termoplastyczne w protetyce są znane już od dawna. Początkowo miały sporo ograniczeń wynikających z nadmiernej elastyczności, absorpcji płynów czy porowatości.

Trudności w zastosowaniu tytanu i jego stopów w wykonawstwie ruchomych uzupełnień protetycznych – przegląd piśmiennictwa

Na podstawie przeglądu piśmiennictwa przedstawiono potencjalne możliwości zastosowania tytanu oraz jego stopów w wykonawstwie ruchomych uzupełnień protetycznych.Zwrócono uwagę na metody obróbki tytanu.

Skuteczne leczenie – najlepszy wybór – New Seeger Rhein’83

Opis przypadku rehabilitacji pacjenta bezzębnego z zastosowaniem protezy overdenture na implantach.

CAD/CAM

Frezowana tytanowa suprastruktura z koronami cyrkonowo-porcelanowymi z dziąsłem kompozytowym

Artykuł przedstawia przebieg odbudowy kości, usunięcia zębów i wykonania protezy akrylowej całkowitej natychmiastowej górnej.

TECHNIKA ORTODONTYCZNA

Aparat Ostrowskiego do leczenia jednostronnego zgryzu przewieszonego – charakterystyka i etapy wykonania laboratoryjnego

Zgryz przewieszony jest wadą zgryzu występującą w obrębie zębów bocznych, gdy – przy kontakcie powierzchni podniebiennych zębów górnych – ich powierzchnie żujące mijają się z powierzchniami policzkowymi zębów dolnych.

Sprzęt i materiały

Porównanie właściwości i zastosowania ceramik tłoczonych

Obecnie przywiązuje się coraz większą wagę do estetyki uzupełnień protetycznych i stale poszukuje się nowych, lepszych rozwiązań w tym aspekcie. Materiały ceramiczne są wykorzystywane w protetyce od wielu lat i na przestrzeni czasu ich właściwości uległy zmianom.

Skanery laboratoryjne

Artykuł jest próbą zebrania podstawowych informacji dotyczących skanerów 3D obecnych na rynku.

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Łódzki oddział PTTD i jego dzieje

Z WIZYTĄ W SIEDZIBIE FIRMY

W biznesie stawiamy na partnerstwo

Z kraju i ze świata

Military School by Zirkonzahn

Debiut Warsaw Dental Medica Show

Ortodontyczny Wrocław – 21. Zjazd PTO i 3. Kongres PTTO

CAD/CAM bez kompromisów Estetyka i funkcjonalność

Wykonanie protez całkowitych

Maraton Tressis – Master Ceramic Days

Kolejna edycja CEDE i 2. odsłona Kongresu Unii Stomatologii Polskiej

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych 2018 rok

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij