Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 1/2020
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 1/2020

Drodzy Czytelnicy!

Serdecznie witam Państwa na łamach noworocznego wydania, które oddajemy w Państwa ręce przed targami Krakdent, które odbędą się 12-14 marca w Krakowie. Na stronie 9-10, dzięki uprzejmości Targów w Krakowie, mają Państwo do dyspozycji bilet, który uprawnia do bezpłatnego trzydniowego wstępu na Krakdent. Należy go wyciąć i okazać podczas rejestracji na targach. Przy okazji zwiedzania wystawy serdecznie zapraszam do odwiedzenia stoiska naszej redakcji – jak co roku, jesteśmy przy wejściu do hali Dunaj na stoisku D3. Zachęcam również do skorzystania z oferty szkoleniowej dostępnej na targach – do dyspozycji są kursy i wykłady z zakresu m.in. uzupełnień kompozytowych, ceramicznych, materiałów termoplastycznych i prac na implantach. Więcej szczegółów na temat kursów odnajdą Państwo w bieżącym wydaniu.

Zapraszam do lektury artykułów – w noworocznym wydaniu znajdą Państwo m.in. prace z zakresu uzupełnień ceramicznych, prac na implantach oraz śrub Fischera. Z zakresu sprzętu i materiałów uwadze polecam artykuł na temat zębów ceramicznych.

Życzę owocnej lektury i do zobaczenia w Krakowie.

redaktor naczelny
prof. dr hab. inż. Leszek Klimek

Dental News

Dental news

TEMAT NUMERU

Rozwiązanie protetyczne w przypadku źle osadzonych implantów w tylnym odcinku żuchwy

Celem badania było znalezienie odpowiedniej metody rehabilitacji protetycznej pacjentów z kilkoma źle osadzonymi implantami w tylnym odcinku żuchwy, z uwzględnieniem pewnych zasad diagnostycznych, takich jak zachowanie płaszczyzny zgryzowej, prawidłowe nachylenie łuku zębowego i odpowiedni wymiar pionowego zwarcia.

Technika Dentystyczna

Powrót do przyszłości – korony metalowo-akrylowe, czyli od czego się zaczęło…

W pracy omówiono korony akrylowo-metalowe jako stałe uzupełnienie protetyczne. Opisano charakterystykę akrylu, jego wady i zalety.

Zastosowania łącznika hybrydowego w strefie estetycznej – opis przypadku

W pracy opisano zastosowanie łącznika hybrydowego w strefie estetycznej.

Liner 3D – połączenie, kolor, korekty kształtu cyrkonu – Natural Ceramic System Tressis

Natural ZiR Liner 3D to innowacyjny ceramiczny materiał przeznaczony do uzyskania optymalnego połączenia ceramiki dentystycznej z podbudową przygotowaną z tlenku cyrkonu oraz o innych dodatkowych cechach, które pozwolą prawi­dłowo przygotować podbudowę do licowania ceramiką.

TECHNIKA ORTODONTYCZNA

Zastosowanie śruby Fischera w aparatach zdejmowanych

Aparaty zdejmowane z wbudowaną śrubą Fischera są powszechnie wykorzystywane w terapii ortodontycznej. W artykule przedstawiono zastosowanie śruby Fischera w codziennej praktyce ortodontycznej.

CAD/CAM

Wytwarzanie implantów podokostnowych z wykorzystaniem technologii hybrydowej

Technologia hybrydowa wytwarzania prac implantologicznych znajduje zastosowanie w przypadkach, kiedy klasyczna technologia obróbki skrawaniem okazuje się niewystarczająca i wymagane jest zastosowanie technologii addytywnych w formie druku 3D.

Sprzęt i materiały

Zęby ceramiczne

Celem artykułu było przedstawienie informacji na temat zębów ceramicznych – ich zalet, wad, użycia oraz metod produkcji, jak również podstawowych informacji o ceramice skaleniowej, która jest wykorzystywana do wytwarzania tego typu produktów.

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Szkolenia w Krakowie – Krakdent 2020

Z kraju i ze świata

Otwarcie Centrum Szkoleniowego ICDE

21 stycznia br. w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie nowego Centrum Szkoleniowego ICDE (International Center for Dental Education).

Holtrade Digital – pełnokonturowe Toronto Bridge

Clear Aligner Meeting 2019

Spotkanie mikołajkowe Denon Dental

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij