Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 2/2021
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 2/2021

Drodzy Czytelnicy,

serdecznie witam Państwa w wiosennym wydaniu naszego dwumiesięcznika. Mija już rok od kiedy wprowadzono obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Nikt z nas nie spodziewał się, że potrwają tak długo. Sytuacja jest cały czas niepewna i trudno określić, kiedy ulegnie zmianie. Każdy z nas musiał odnaleźć się w nowej rzeczywistości i wypracować procedury, które pozwalają na dalszą bezpieczną pracę. W dziale „Informacje ze stowarzyszeń” Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych przypomina o zasadach bezpieczeństwa, które zaleca się wprowadzić w każdej pracowni protetycznej.

W odpowiedzi na Państwa prośby w bieżącym wydaniu zamieściliśmy dwie prace z zakresu ortodoncji – serdecznie zapraszam do ich lektury. Oprócz ortodoncji uwadze polecam także artykuły m.in. z działu „Technika dentystyczna” – opis przypadku odbudowy estetycznej uzębienia u pacjenta z bruksizmem z zastosowaniem licówek ceramicznych czy zastosowanie technologii cyfrowych w wykonawstwie protez tymczasowych.

Z okazji zbliżających się Świąt życzę Państwu przede wszystkim zachowania pogody ducha i optymizmu.

Dental News

Dental news

TEMAT NUMERU

Twin Block – wszechstronny aparat ortodontyczny

Artykuł prezentuje Twin Block – „podwójny blok”, aparat ortodontyczny mający liczne zalety wyróżniające go na tle innych zdejmowanych czynnościowych aparatów ortodontycznych.

Technika Dentystyczna

Odbudowa estetyczna uzębienia u pacjenta z bruksizmem z zastosowaniem licówek ceramicznych i wypełnień nadkładowych w połączeniu z monolitycznymi koronami cyrkonowymi, nałożonymi w czterech punktach w celu stabilizacji zwarcia – 4-letnia obserwacja

Aesthetic rehabilitation of a patient with bruxism using ceramic veneers and overlays combined with four-point monolithic zirconia crowns for occlusal stabilization – a 4-year follow-up

Nowy uśmiech Andrei. Tymczasowa rehabilitacja trudnego przypadku klinicznego przy zastosowaniu technologii cyfrowej

A new smile for Andrea. Digitally manufactured interim rehabilitation of a challenging case

Wertykulator Fast Protec – SPEED – nie tylko do metody wlewowej

System Fast Protec jest obecny w technice dentystycznej i staje się coraz bardziej popularny ze względu na swoją wielozadaniowość.

Historia pięknego uśmiechu

Zęby człowieka są elementem układu stomatognatycznego, a ich funkcja nie ogranicza się wyłącznie do wstępnego, mechanicznego rozdrobnienia pokarmu. Stanowią ważny element składowy bardzo obszernego zespołu morfologiczno-czynnościowego

TECHNIKA ORTODONTYCZNA

Aparat Teuschera w leczeniu kombinowanym klasy II/1 u pacjentów rosnących z pionowym kierunkiem wzrostu – przegląd piśmiennictwa

Celem pracy jest omówienie na podstawie piśmiennictwa techniki leczenia kombinowanego łączącego aparaty czynnościowe z wyciągami zewnątrzustnymi na przykładzie aparatu Teuschnera.

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Nowy rok nowe rozwiązania – działalność PTTD w dobie pandemii

Z kraju i ze świata

Projekt edukacyjny „ EXOCAD na luzie” wystartował na Youtube

Dentology – powered by Henry Schein

Metoda wlewowa – Fast Protec

Edukacja

Kalendarium

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij