Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 3/2021
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 3/2021

Drodzy Czytelnicy!

tuż przed wakacjami oddajemy w Państwa ręce kolejne wydanie „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”, który otwierają tematy ortodontyczne. Serdecznie zachęcam do lektury artykułów poświęconych płytce podniebiennej i lutowaniu w ortodoncji. Uwadze polecam także opis przypadku rekonstrukcji zwarcia z wykorzystaniem implantów oraz zębów własnych opracowany przez zespół techników i lekarzy, który został wzbogacony o obszerną dokumentację zdjęciową, obrazującą także efekt pracy w ustach pacjenta. Wydanie wakacyjne zawiera także dwa artykuły poświęcone cyfrowej protetyce, m.in. opis przypadku wykonania mini belki retencyjnej.

Sytuacja w kraju powoli się stabilizuje, stopniowo są znoszone kolejne obostrzenia, a organizatorzy imprez branżowych przygotowują się do realizacji projektów, które w ubiegłym roku nie doszły do skutku. Wrzesień zapowiada się bardzo aktywnie. Planowane są dwie imprezy targowe – Warsaw Dental Medica Show w Nadarzynie oraz targi CEDE, które mają odbyć się w Łodzi. Z kolei w planach naszych zachodnich sąsiadów jest organizacja targów IDS w Kolonii, które mają odbyć się w formie hybrydowej (na żywo w halach oraz online). Będziemy na bieżąco informować Państwa o planowanych wydarzeniach.

Życzę Państwu miłej lektury oraz udanego wakacyjnego wypoczynku.

Dental News

Dental News

TEMAT NUMERU

Relaksacyjna płytka podjęzykowa z kolcami międzyzębowymi

Bruksizm należy do parafunkcji zwarciowych, które stanowią grupę nawyków dotyczących układu stomatognatycznego, jest definiowany jako nawykowa, niekontrolowana aktywność mięśni żucia. Stanowi on źródło wielu problemów stomatologicznych. Rozróżnia się bruksizm w czasie snu oraz w stanie czuwania.

TECHNIKA ORTODONTYCZNA

Wykorzystanie lutowania do wykonania stałych pomocniczych aparatów ortodontycznych

Zjawisko przemieszczania zębów dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Utrzymywacze przestrzeni są konieczne, kiedy na skutek próchnicy bądź urazu dochodzi do przedwczesnej utraty zębów mlecznych. W artykule opisano m.in.: aparat Nance’a, łuk językowy oraz zaporę dla języka.

Technika Dentystyczna

Możliwości odbudowy zębów za pomocą pojedynczych koron z wykorzystaniem ceramiki cyrkonowej

W artykule przedstawiono dwa przypadki kliniczne, mające na celu zbadanie różnic technicznych przy wykorzystaniu licowanego lub monolitycznego tlenku cyrkonu do produkcji pojedynczych koron w odcinku tylnym oraz omówienie zalet i wad obu metod.

Kompleksowa protetyczna rekonstrukcja zwarcia w oparciu o implanty oraz zęby własne pacjenta – opis przypadku

W pracy opisano przypadek kompleksowego leczenia pacjenta z zaburzoną okluzją oraz licznymi brakami zębowymi, za pomocą nowoczesnych uzupełnień protetycznych wspartych na zębach własnych oraz na implantach.

Historia technologii CAD/CAM Ogólny przekrój informacji o systemie CAD/CAM od początków jego zastosowania w technice dentystycznej i stomatologii

W artykule przedstawiono ideę systemu CAD/CAM, jego genezę i zastosowanie, a także ukazano rozwój technologii skanowania i projektowania (CAD) oraz wytwarzania uzupełnień (CAM). Niniejsza praca stanowi część pierwszą projektu przedstawiającego historię technologii CAD/CAM od jej początków do czasów współczesnych.

Otwarty cyfrowy świat – mikrobelki retencyjne – CAD/CAM z Rhein’83

Artykuł opisuje realizację istotnych elementów zlecenia – równocześnie – w polskim Centrum Frezowania Holtrade (belka retencyjna i proteza do testowania okluzji) oraz włoskim Centrum SLM (konstrukcja wtórna dla belki retencyjnej) – zaprojektowanych przez włoskie laboratorium dla pacjenta włoskiego gabinetu protetycznego.

INFORMACJE STOWARZYSZEŃ

Informacje ze stowarzyszeń

Edukacja

Kalendarium

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij