VITA LUMEX AC do uzupełnień pełnoceramicznych

Ułatwia wykonanie przepięknych uzupełnień licowanych!

Poznaj nowy poziom łatwości i wydajności dzięki uniwersalnej ceramice do każdej podbudowy ceramicznej. Każdy może korzystać z VITA LUMEX AC! Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym technikiem, czy doświadczonym ceramistą, ten łatwy w użyciu materiał wydobędzie to, co najlepsze w Twoim indywidualnym rzemiośle.

Skorzystaj ze świetlistego rdzenia zębiny i dobrze wyważonego poziomu efektu krycia i przezierności.

Masy specjalne, opalescencja i fluorescencja zapewniają szybką, łatwą i naturalnie wyglądającą indywidualizację. Klasyczne standardowe nakładanie warstw zapewnia różnorodną estetykę. Licowanie mikro, częściowe czy też pełne – wybór należy do Ciebie.

Uprość procesy laboratoryjne dzięki wysoce estetycznej i długotrwałej stabilności. Odkryj łatwość VITA LUMEX AC zgodną z zasadą „VITA – perfect match” dla każdego użytkownika, każdego laboratorium i każdej sytuacji.

Kontakt
Denon Dental Sp. z o.o.
www.dental.pl

MESA MAGNUM SOLARE

Nowej generacji dysk Co-Cr od renomowanego włoskiego producenta firmy MESA do frezowania koron i mostów licowanych ceramiką.

Jego optymalnie obniżona twardość do 255 HV10 pozwala na wyfrezowanie nawet o 40% więcej koron niż w przypadku dysków Mesa Magnum Splendidum. Współczynnik rozszerzalności cieplnej jest odpowiedni dla większości materiałów ceramicznych.

Skład: Co – 66%, Cr – 27%, Mo – 6%, Si, Mn – 1%.

Dane techniczne:

 • temperatura topienia: 1307-1417°C,
 • współczynnik rozszerzalności cieplnej: (25-500°C) 14,3 x 10-6K-1, (25-600°C) 14,5 x 10-6K-1,
 • gęstość: 8,4 g/cm3,
 • twardość Vickersa: 255 HV10,
 • wydłużenie procentowe przy zrywaniu: 11%,
 • jednostkowa granica plastyczności: 395 MPa,
 • moduł sprężystości: 233 GPa.

Produkt dostępny na mikran.pl.

 

Kontakt
60-792 Poznań, ul. Wojskowa 3/L4
tel. +48 61 847 58 58
sklep@mikran.pl
www.mikran.pl

Bazy tytanowe firmy Zirkonzahn

Biblioteka baz tytanowch liczy ponad 100 systemów. Ponadto nasze bazy tytanowe są objęte 30-letnią gwarancją.

Bazy tytanowe są wykonane z wysokiej jakości medycznego stopu tytanu (Ti-6Al-4V ELI). Występują w różnych formach, bez mechanizmu antyrotacyjnego lub z mechanizmem antyrotacyjnym. Tradycyjne bazy tytanowe są dostępne w pięciu różnych wysokościach platform, aby zapewnić pożądane dopasowanie do poziomu dziąsła. Wąskie bazy tytanowe, zważywszy na swoją geometrię, dedykowane są do odcinka przedniego, podczas gdy bazy tytanowe K85 mogą zostać indywidualnie skrócone w celu uzyskania optymalnej długości zęba. Bazy tytanowe Zirkonzahn są również dostępne w formie z wysokojakościowym pozłacaniem, aby umożliwić zredukowanie odcienia szarości ostatecznej odbudowy lub mogą być anodyzowane na różne odcienie przy użyciu Zirkonzahn Spectral-Colouring Anodizer.

Cena: od 209 zł.

Więcej informacji
Dystrybutor: Zirkonzahn Poland
Białystok al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 10 lok. 3c
tel. 512 440 505

Drukarka 3D Formlabs Form 3B

Drukarka 3D Formlabs Form 3B została stworzona specjalnie do zastosowań stomatologicznych. Urządzenie charakteryzuje się bardzo wysoką jakością druku dzięki zastosowaniu udoskonalonej wersji stereolitografii SLA. Technologia Low Force Stereolitography (LFS) umożliwia szybkie, wydajne i niezawodne wytwarzanie obiektów 3D z precyzją 25 µm. Plamka lasera wynosi zaledwie 85 µm, co daje ultraprecyzyjną dokładność wymiarową. Dostępność 20 materiałów do druku 3D, w tym żywic dentystycznych Dental SG (materiał biokompatybilny pierwszej klasy EN-ISO 10993-1:2009/AC:2010, USP Class VI), przekłada się na szerokie zastosowanie w ortodoncji, implantologii i protetyce.Kontakt
ROKO
42-200 Częstochowa
ul. Bór 177
tel. 34 369 78 21
e-mail: biuro@rokodent.pl
www.rokodent.pl, www.labdent24.pl

NOWE FJP!

NOWE FJP – kopolimer bezakrylowy na protezy całkowite, neutralne chemicznie – FJP typ II (Pressing Dental) – Italia.

Pressing Dental – od ponad 30 lat producent technologii iniekcji i materiałów termoplastycznych do wykonywania protez całkowitych i częściowych – wprowadził dwa typy kopolimeru Ther.mo.Star FJP:

 • FJP typ I – z grupą o kodzie kolorów: A, B, C, D, do wykonania klamer protetycznych imitujących uniesioną „kieszonkę dziąsłową” na zębach klamrowanych oraz różowych elementów trzonów protez hybrydowych, częściowych i całkowitych;
 • FJP typ II – z grupą kolorów: F, G, H, I, do protez całkowitych o stabilnych mechanicznie trzonach odpornych na złamanie; ma zwiększoną (2200 MPa) elastyczność, która nie wpływa na stabilność mechaniczną trzonów, ale ma znaczący wpływ na ochronę protezy przed złamaniem poza podłożem protetycznym – w czasie oczyszczania protezy.

Firma Holtrade jest wyłącznym dystrybutorem Pressing Dental srl na terenie Polski.Kontakt
Holtrade Eksport-Import
05-500 Piaseczno, ul. Kościuszki 51
tel. 22 750 40 70, 695 139 157
e-mail: lukas@holtrade.pl, holtrade@holtrade.pl
www.holtrade.pl

Formierze próżniowe serii FORMAX

W laboratoriach protetycznych, a także w gabinetach stomatologicznych coraz częściej znajduje zastosowanie technologia termoformowania. Jest to proces polegający na równomiernym nagrzewaniu płytki syntetycznej i natłoczeniu uplastycznionego materiału na model roboczy z użyciem próżni lub nadciśnienia. Prace wykonywane techniką termoformowania charakteryzują się precyzyjnym odwzorowaniem modelu roboczego, dlatego technologia ta znalazła zastosowanie przy wykonywaniu prac na potrzeby leczenia protetycznego i ortodontycznego, a także w stomatologii estetycznej.
Firma ROKO spośród wielu urządzeń protetycznych, których jest producentem, oferuje również urządzenia służące do formowania termicznego płytek syntetycznych. Są to nowoczesne formierze próżniowe serii FORMAX, w których zastosowano promienniki nowej generacji. Dzięki nim uzyskuje się równomierne nagrzewanie całej powierzchni materiału. Wysokowydajna turbina pozwala na skuteczne i precyzyjne formowanie negatywowe zarówno miękkich, jak i twardych płytek o grubości do 6 mm. Kolejnym udogodnieniem dla użytkownika jest automatyczna sygnalizacja akustyczna informująca o właściwym stopniu przygotowania termicznego materiału do etapu formowania.

Oferta firmy obejmuje również szeroki asortyment płytek termoformowalnych twardych oraz miękkich, transparentnych i kolorowych.

 

Kontakt
ROKO
42-200 Częstochowa ul. Bór 177
tel. 34 369 78 21
e-mail: biuro@rokodent.pl
www.rokodent.pl
www.labdent24.pl

Pomóż!

W wyniku wypadku nasz autor tech. dent. Tomasz Ciaputa doznał urazu kręgosłupa. W środowisku techników dentystycznych jest znany jako autor książek, artykułów, prowadził wiele wykładów i kursów. Teraz potrzebuje naszej pomocy. Pomóżmy w walce o odzyskanie sprawności. Wsparcie można przekazać za pośrednictwem Fundacji Avalon.

Nazwa odbiorcy
Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
04-620 Warszawa ul. Michała Kajki 80/82 lok. 1

Nr konta:
62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
Tytuł wpłaty/cel szczegółowy: Ciaputa, 6318
SMS pod nr: 75 165
o treści POMOC6318

MPF Zirco Texturizer

MPF Zirco Texturizer umożliwia tworzenie delikatnych, subtelnych tekstur na podbudowie z tlenku cyrkonu przed jej synteryzacją. Szczoteczka Zirco Texturizer jest wykonana ze stali nierdzewnej. Może być używana do tworzenia asymetrycznych linii, które wyglądają bardzo naturalnie po procesie spiekania.

Kontakt
Producent: MPF Brush Co.
Dystrybutor: AllDentPharm Sp. z o.o.
91-038 Łódź ul. św. Antoniego Padewskiego 5/7
tel. +48 42 683 36 35
www.alldentpharm.pl
www.dental-shop.pl

TriLorTM – nowoczesny materiał CAD/CAM

TriLorTM to nowoczesny materiał CAD/CAM stworzony z żywicy termoutwardzalnej wzmocnionej włóknem szklanym.

Dostępne średnice dysku 98,5 i 95 mm w wysokościach: 16, 20 i 25 mm.

TriLorTM to przede wszystkim:

 • matryca z żywicy termoutwardzalnej z wielokierunkowym wzmocnieniem z włókna szklanego,
 • możliwość tworzenia trwałego, estetycznego uzupełnienia na implantach,
 • lekkie, sprężyste belki i podbudowy dla tlenku cyrkonu, dwukrzemianu litu, akryli i kompozytów,
 • kolor materiału oraz jego fizyczna charakterystyka są bardzo zbliżone do naturalnej kości i sprawiają, że jest to idealne, niezawierające metali rozwiązanie do odbudowy.

Materiał można wykańczać przy pomocy mikrosilnika protetycznego.Kontakt
Producent: HPdent GmbH
Dystrybutor: AllDentPharm Sp. z o.o.
91-038 Łódź ul. św. Antoniego Padewskiego 5/7
tel. +48 42 683 36 35
www.alldentpharm.pl
www.dental-shop.pl

Wtryskarka Deflex do tworzyw termoplastycznych

Firma mikran.pl przedstawia najnowszą wtryskarkę do tworzyw termoplastycznych firmy Deflex. W pełni automatyczne urządzenie o nowoczesnym wyglądzie dzięki maksymalnie wysokim parametrom pracy (temp.: 390°C, ciśnienie robocze: 10 barów) umożliwia wtryskiwanie wszystkich dostępnych na rynku materiałów termoplastycznych. Materiały firmy Deflex pozwalają na wykonanie wysoko estetycznych uzupełnień, takich jak:

  • protezy częściowe wykonane z Deflex M10xr – chemicznie łączą się z akrylem (twarde, ale elastyczne – możliwość naprawy i podścielenia tradycyjnym akrylem bez bondingu),
  • protezy całkowite,
  • protezy overdenture i na zatrzaskach,
  • szkielety acetalowe.

Ze względu na strukturę chemiczną (polimery) materiały Deflex cechują się znacznie większą trwałością oraz mniejszą absorpcją cieczy niż popularne nylony i poliamidy.

 

Import i dystrybucja
mikran.pl
60-792 Poznań, ul. Wojskowa 3/L4
tel. 666 459 169
sklep@mikran.pl

Villacryl Thermo Press

Villacryl Thermo Press to rezultat wieloletniej współpracy działu R&D oraz polskich techników dentystycznych. Najwyższej jakości mikrokrystaliczne tworzywo na bazie poliamidu zapewnia: idealne dopasowanie protez, stabilność barw, łatwą obróbkę oraz idealnie gładką i błyszczącą powierzchnię protezy. Dedykowany do: protez całkowitych, częściowych, mikroprotez, a także elementów retencyjnych w protezach szkieletowych, szyn relaksacyjnych oraz utrzymywaczy przestrzeni. Uzupełnieniem linii jest wydajny i niezawodny, odporny na wysoką temperaturę izolator UV – Villacryl Thermo Iso-clear – gwarantujący idealną izolację już przy jednej warstwie.Kontakt
www.zhermack.com/pl

OnyxCeph3TM CA® SMART 3D

OnyxCeph3TM CA® SMART 3D to oprogramowanie ortodontyczne występujące w dwóch wersjach – do zastosowania w gabinecie lub laboratorium. Wersja laboratoryjna wspiera procesy leczenia ortodontycznego szynami CA® Clear Aligner. Oprogramowanie pozwala m.in. na precyzyjne planowanie leczenia, w pełni kontrolowaną transpozycję zębów czy kontrolę cyfrowych alignerów. Umożliwia obróbkę danych 2D oraz 3D, wirtualną segmentację zębów i eksport danych do druku 3D. Program stanowi alternatywę do tradycyjnej metody wykonywania szyn CA® Clear Aligner. W porównaniu z nią ma wiele zalet, przekładających się na kontrolę, efektywność, komfort czy bezpieczeństwo dla laboratorium, jak i pacjenta.

Dostępne w Denon Dental Sp. z o.o.Kontakt
www.dental.pl

Funkcyjny łuk twarzowy cyfrowy uzupełniający proces CAD/CAM

Nadrzędnym priorytetem w kreowaniu nowych koncepcji produktowych w firmie Amann Girrbach są precyzyjne, bezproblemowe oraz kompleksowe procesy od A do Z. Wraz z postępem digitalizacji etapów pracy technika dentystycznego skupiono się na holistycznym rozwiązaniu systemowym, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich czynników gwarantujących właściwe funkcjonowanie protez w złożonych warunkach klinicznych.

Integracja wirtualnego artykulatora Ceramill Artex z systemem CAD/CAM firmy Ceramill była zatem logiczną konsekwencją, z jaką Amann Girrbach podąża za swoją wiodącą ideą. Teraz firma z powodzeniem uzupełnia swój cyfrowy łańcuch systemowy, wprowadzając cyfrowy łuk twarzowy „Zebris” do portfolio Ceramill. Dzięki systemowi optycznemu JMA, w pełni zintegrowanemu z systemem Ceramill, indywidualne szczęki oraz ich wzajemne relacje w jamie ustnej pacjenta zostają precyzyjnie przeniesione do oprogramowania Ceramill Mind. Zapewnia to znacznie więcej niż zwykłą analizę dysfunkcji, ponieważ system optyczny JMA gwarantuje dokładne dopasowanie i odbudowę zębów z uwzględnieniem indywidualnych aspektów funkcjonalnych dla niemal każdego wskazania klinicznego.

Zakres prac protetycznych rozciąga się od małych uzupełnień pojedynczych zębów, zarejestrowanych przez skanowanie wewnątrzustne, aż do indywidualnych protez czynnościowych. Nawet niezwykle złożone wzorce ruchu mogą być automatycznie przenoszone 1:1 do systemu Ceramill. Łatwa i szybka wymiana danych skutkuje jeszcze płynniejszym przebiegiem pracy, a także idealnie dopasowanymi uzupełnieniami protetycznymi, co znacznie minimalizuje konieczność ostatecznej korekty w jamie ustnej pacjenta.Kontakt
Amann Girrbach
tel. +43 5523 62333-105
www.amanngirrbach.com

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij