Nowość: drukarka 3D Anycubic Photon Mono X wersja Dental

Nowość na polskim rynku: drukarka Anycubic Photon Mono X w wersji Dental do kupienia wyłącznie w mikran.pl. Dzięki Photon Mono X Dental szybko i tanio wydrukujesz: modele diagnostyczne, modele robocze i ortodontyczne, struktury protez szkieletowych, struktury koron i mostów, modele pod szyny tłoczone.

Każda drukarka Photon Mono X Dental zakupiona w mikran.pl zawiera unikalny pakiet konfiguracyjny (rekalibracja) zapewniający bezkonkurencyjne rezultaty w precyzji i kompatybilności druku dla branży protetycznej: wysokość warstwy druku 30 um (ok. 33 warstwy na mm) oraz dokładność wydruku do 0,1 mm na całej powierzchni modelu wynosi ok. 90% w stosunku do zadanego modelu STL (drukarki konkurencyjne oscylują w przedziale dokładności 65-80%).

Duże pole robocze 192 mm x 120 mm x 245 mm (pozwala na druk ok. 5-6 modeli na płasko w jednym czasie).

Zastosowanie najnowszej technologii monochromatycznego ekranu LCD w rozdzielczości 4K znacznie wydłuża żywotność drukarki. Szczelna obudowa niweluje zapach żywicy.

Przy zakupie drukarki mikran.pl oferuje bezpłatnie: kalibrację drukarki, wdrożenie drukarki w pracowni/gabinecie, szkolenie z użytkowania, serwis i pomoc zdalną.

Aby zobaczyć szczegóły produktu, wejdź na mikran.pl i wpisz kod: 16008.

Import i dystrybucja
Mikran.pl
ul. Wojskowa 3/L4 60-792 Poznań
tel. 61 847 58 58
e-mail: mikran@mikran.com

KATANATM Zirconia

Naturalnie piękne i wytrzymałe uzupełnienia w Twoim gabinecie! W trakcie jednej wizyty.

Doskonałe parametry mechaniczne, naturalny gradient koloru, wysoka przezierność oraz minimalnie inwazyjna preparacja tkanek zębów czynią bloczki KATANATM Zirconia najlepszym wyborem dla Twojej praktyki!

W warunkach klinicznych często pojawia się dylemat, co jest ważniejsze –właściwości mechaniczne czy estetyka uzupełnienia.

Dzięki doskonałym właściwościom mechanicznym i walorom estetycznym naśladującym naturalne zęby bloczki z tlenku cyrkonu KATANATM rozwiązują ten dylemat. Zapewniają one nowe rozwiązania wielu problemów klinicznych, które nie były osiągalne przy użyciu szkła z dwukrzemianu litu (LS) czy też konwencjonalnego tlenku cyrkonu.

Te innowacyjne, superprzezierne, wielowarstwowe bloczki z tlenku cyrkonu KATANATM oferują Ci nieprzeciętne możliwości – dzięki nowemu programowi do syntetyzacji potrzebują tylko 18 minut w piecu, abyś mógł zacementować pracę w ustach pacjenta!

Dostępne z mandrylem do systemu CEREC w trzech rozmiarach: 12Z, 14Z, 14Z L.

Więcej informacji:
https://www.kuraraynoritake.eu/pl

Nacera® Roadshow

Nacera® Roadshow to nowa mobilna koncepcja szkoleniowa. Możesz spodziewać się fachowych porad i praktycznych pokazów w ekskluzywnie wyposażonym laboratorium dentystycznym na czterech kołach.

Nacera® Roadshow Mobile może służyć jako mobilne laboratorium dentystyczne i szkoleniowe – niezależnie od lokalizacji.

Oprócz gabinetu stomatologicznego samochód jest wyposażony w profesjonalny sprzęt kamerowy i transmisyjny, który bez żadnych opóźnień transmituje praktyczne pokazy Nacera® Pearl Natural Zirconia i innych produktów z portfolio Nacera®.

Zgłoś się już dziś, a niebawem Cię odwiedzimy.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres info@alldentpharm.pl

Kontakt:
Dystrybutor: AllDentPharm Sp. z o.o.
tel. 42 683 36 35
info@alldentpharm.pl
www.alldentpharm.pl
www.dental-shop.pl
Producent: DOCERAM Medical Ceramics GmbH

KATANATM Zirconia YML

Najwyższa estetyka i nieograniczony potencjał uzupełnień z tlenku cyrkonu.

Dzięki innowacyjnej koncepcji łączenia dużej translucencji oraz wysokich parametrów wytrzymałości, najlepsze cechy znanej serii produktów KATANATM zostały umieszczone w jednym dysku KATANATM Zirconia YML. Ten dysk to obecnie wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonywać zarówno wymagające wysokiej przezierności uzupełnienia w odcinku przednim, jak i obszerne mosty, które muszą być wyjątkowo wytrzymałe.

Obszerne i złożone konstrukcje odbudów protetycznych wymagają najwyższych parametrów wytrzymałości, wyjątkowej estetyki dla uzupełnień pełnokonturowych oraz odpowiedniej przezierności strefy brzegu siecznego. Takie właściwości przez długi czas wykluczały się wzajemnie, jednak nowe technologie sprawiły, że połączenie wszystkich tych cech stało się obecnie możliwe. Dzięki bardzo wytrzymałej warstwie Body i wysoko przeziernej strefie Enamel, KATANATM Zirconia YML oferuje najwyższe parametry do praktycznie nieograniczonego zakresu wskazań. Rozwiązanie bazuje na nowej wielowarstwowej technologii dysku z nowo opracowanym surowym tlenkiem cyrkonu o różnych stężeniach itru, które są scalone w krążku o czterowarstwowym gradiencie koloru.

Więcej informacji:
https://www.kuraraynoritake.eu/pl

Nowość! Pachnące gipsy linii Stodent!

Dobry gips dentystyczny musi odtworzyć najdrobniejsze szczegóły zarejestrowane na wycisku.

Firma Everall7 udoskonala swoją linię gipsów Stodent i prezentuje nowe kolory i zapachy! Nowością w ofercie są gipsy zapachowe, które umożliwiają uzyskanie doskonale dopasowanego uzupełnienia protetycznego, a przy tym sprawiają, że praca staje się przyjemniejsza.

Twardy gips STODENT III występuje teraz również w kolorze jasnozielonym i został wzbogacony o zapach mango. Natomiast Stodent IV zyskał dodatkowo dwa kolory: kremowy o zapachu wanilii i popielaty o wyjątkowym zapachu truskawki.

Gipsy Stodent III i Stodent IV charakteryzują się odpowiednią twardością i rozszerzalnością, co umożliwia łatwą pracę i uzyskanie oczekiwanego efektu, teraz z dodatkiem aromatu, który z pewnością zwiększy komfort pracy i zapadnie w pamięć.

Daj się oczarować nowym kolorom i zapachom gipsów Stodent!

Więcej informacji
info.amanngirrbach.com/artex-gold

Ceramill Direct Restoration Solution (DRS)

Rozszerzenie zintegrowanego przepływu pracy w systemie Ceramill CAD/CAM – rozwiązania cyfrowe, które zmieniają gabinet dentystyczny.

Ceramill Direct Restoration Solution (DRS) firmy Amann Girrbach to rozwiązania wprowadzone dla zapewnienia interdyscyplinarnej, zorientowanej na przyszłość współpracy oraz szybkiej produkcji.

Dzięki Ceramill Direct Restoration Solution (DRS) Amann Girrbach rozszerza swój zintegrowany cyfrowy przepływ pracy o lekarza dentystę, wypełniając w ten sposób istniejącą wciąż lukę komunikacyjną między gabinetem dentystycznym a laboratorium. W tym procesie, aby zapewnić pacjentom funkcjonalne uzupełnienia w szybszy i mniej skomplikowany sposób, obaj partnerzy jednocześnie wnoszą swoje specjalistyczne kompetencje – mniejsze uzupełnienia są praktycznie możliwe do wykonania tego samego dnia, w zależności od odległości między dwoma partnerami. W zależności od wymaganego rodzaju współpracy, dostępne są trzy modele przepływu pracy zespołowej w połączeniu z odpowiednimi dla nich zestawami Ceramill DRS.

Więcej informacji
www.ceramill-drs.com

Złoty standard precyzyjnego dopasowania protez

Maksymalna precyzja i idealne walory użytkowe specjalnej edycji artykulatorów Artex CR Gold firmy Amann Girrbach.

Praca z artykulatorem jest niezbędna do uzyskania maksymalnej dokładności dopasowania protezy w klasycznym oraz analogowym przebiegu pracy. W tym kontekście system Artex jest skutecznym narzędziem do rejestrowania relacji statycznych w jamie ustnej z maksymalną precyzją i symulowania ruchów szczęk 1:1 zarówno w laboratorium, jak i w gabinecie dentystycznym.

Uniwersalne urządzenie diagnostyczno-terapeutyczne Artex CR w udoskonalonej wersji Arcon posiada powtarzalny system centryczny, który zapewnia bezpieczną pozycję początkową i końcową każdego ruchu pacjenta. Za pomocą artykulatora Artex można wykrywać, kontrolować i eliminować niedokładności mniejsze niż 20 µm. Artex jest lekki, stabilny, ergonomiczny i bardzo precyzyjny – a są to cechy, które ułatwiają i przyspieszają pracę z modelem. To drastycznie redukuje błędy i oszczędza koszty materiałów i czasu pracy w laboratorium oraz gabinecie stomatologicznym. Dlatego nie tylko pacjent korzysta z idealnie dopasowanego uzupełnienia.

Więcej informacji
info.amanngirrbach.com/artex-gold

Zabudowa laboratoryjna

Współczesne pracownie techniki dentystycznej to nie tylko miejsca, w których są wykonywane wyłącznie prace protetyczne, ale coraz częściej są to nowoczesne laboratoria nacechowane innowacyjnymi detalami, dynamicznymi formami oraz indywidualnymi upodobaniami ich właścicieli oraz pracowników. Te częstokroć bardzo wyrafinowane wizje użytkowników gabinetów stomatologicznych oraz pracowni protetycznych stawiają bardzo wysokie wymagania dla przedsiębiorstw specjalizujących się w przedsięwzięciach związanych z umeblowaniem laboratoriów.

Firma ROKO, mając za sobą ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie związanej z technologią protetyki stomatologicznej, posiada wysoko wyspecjalizowany zespół projektantów, konstruktorów i wykonawców gwarantujących stworzenie ergonomicznych warunków pracy oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni w pracowni protetycznej.

Komputerowa wizualizacja 3D, uwzględniająca indywidualną koncepcję oraz charakter nadany przez osobistą nutę użytkownika, pozwala na prowadzenie projektu online, co w wymierny sposób ułatwia i przyspiesza realizację przedsięwzięcia.

Modułowa konstrukcja w systemach MASTER lub MAESTRO pozwala na tworzenie nieograniczonych możliwości zabudowy każdej pracowni, gipsowni, odlewni oraz pomieszczeń socjalnych i pomocniczych.

Stanowiska protetyczne są wyposażone w nowoczesne, wysoko wydajne i ciche wyciągi, a także w wysokiej klasy lampy oraz instalacje elektryczne i sprężonego powietrza z dmuchawką z systemem samopowrotnym. Są to urządzenia i akcesoria zwiększające komfort pracy i bezpieczeństwo użytkownika.

Kontakt:
ROKO
42-200 Częstochowa ul. Bór 177
tel. 34 369 78 21
e-mail: biuro@rokodent.pl
www.rokodent.pl

Innowacyjna Nano Ceramika w PAŚCIE – Crystal 3D LiveSystem – Tressis (Italia)

Najnowszy system do charakteryzacji mikrostrukturalnej cyrkonu i dwukrzemianu litu przygotowanego w pełnym konturze oraz do korekty estetyki i kształtu gotowych prac licowanych ceramiką tradycyjną na dowolnej podbudowie.

CRYSTAL – oryginalna ceramika w paście – to wieloelementowy systemem mikrokrystaliczny o zróżnicowanej charakterystyce, który składa się z mas gruntujących typu MICRO-LAYER – MAC oraz nanomas LIVE, które gwarantują optymalną głębię w poszczególnych obszarach zębów. System posiada szeroką gamę kolorów CROMA, farb STEIN, glazurę 3D Glaze FX oraz osiem odcieni PASTY do odtwarzania wszystkich naturalnych kolorów tkanek miękkich pacjenta – i w dodatkowym – czystym, intensywnym kolorze czerwonym ALFA RED do imitacji specjalnych.

Nano CRYSTAL jest przeznaczony do indywidualnej charakteryzacji w obszarach dziąsłowych, przyszyjkowych, dentynowych i brzegów siecznych z możliwością modyfikacji kształtu w każdej ceramice dentystycznej.
Zapraszamy na szkolenia.

Firma Holtrade jest wyłącznym przedstawicielem Tressis Italia na terenie Polski.

Kontakt
Holtrade
ul. Kościuszki 51 05-500 Piaseczno
tel. 22 750 40 70
e-mail: darek@holtrade.pl
www.holtrade.pl

DENTAMED 2021 tradycyjnie jesienią

Dolnośląskie Targi Stomatologiczne DENTAMED® powracają po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Odbędą się stacjonarnie 5-6 listopada 2021 r. we Wrocławiu. Branża stomatologiczna ponownie spotka się w jednym miejscu, aby nawiązać lub utrwalić dotychczasowe kontakty, wymienić się wiedzą i doświadczeniem. W programie m.in. kurs medyczny dla lekarzy dentystów, sesja szkoleniowa dla higienistek, asystentek i recepcjonistek stomatologicznych oraz prezentacje i szkolenia firm.
Wstęp na targi jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji online.

Więcej informacji
www.targidentamed.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij