Implanty stomatologiczne bez łącznika w całkowicie zwalidowanej procedurze pracy

Innowacja dzięki współpracy pomiędzy firmami TRI® Dental Implants i Amann Girrbach Produkt matrix® firmy TRI® Dental Implants jest pierwszym zatwierdzonym implantem stomatologicznym, zaprojektowanym specjalnie do nowych cyfrowych technologii produkcyjnych, takich jak frezowanie CAD/ CAM lub drukarki 3D. Ta unikalna koncepcja umożliwia planowanie protetyki bezpośrednio na implancie – zarówno pojedynczych koron, wieloczęściowych belek i mostów, jak i pełnych łuków – całkowicie bez łącznika. Brak ograniczeń co do wychylenia kątowego i wskazań, brak konieczności cementowania oraz unikalna możliwość cyfrowego planowania w 100% specyficznych dla pacjenta profili wyłaniania gwarantują długotrwałość i doskonałe rezultaty estetyczne. W firmie Amann Girrbach firma TRI® Dental Implants znalazła idealnego partnera do wykonywania uzupełnień protetycznych. Firma Amann Girrbach jest dostawcą systemowych rozwiązań CAD/CAM dla laboratoriów i gabinetów, umożliwiając swoim użytkownikom tworzenie zwalidowanych procedur pracy z maksymalną wydajnością i bezpieczeństwem. Tak było również w przypadku projektu z firmą TRI® Dental Implants: oprócz szczegółowej walidacji procesów dotyczących oprogramowania i maszyn, walidacji poddano również różne materiały.

Więcej informacji
www.amanngirrbach.pl
www.ceramill-drs.com

Viva Flex Partials® L.F.

To nowy rodzaj wysoko wydajnego poliamidu na protezy wtryskowe. LF oznacza średnią elastyczność, a bardzo niski skurcz materiału po wtrysku pozwala na wykonanie dużych prac, w tym protez całkowitych bez użycia gipsu ekspansyjnego. Viva Flex Partials® L.F. ma unikalne właściwości oraz idealną równowagę między sztywnością i elastycznością, co powoduje zwiększoną odporność na pękanie i złamanie protezy w trakcie użytkowania. Ekstremalnie łatwy w obróbce i polerowaniu na wysoki połysk oraz odporny na przebarwienia, co czyni go najbardziej uniwersalnym materiałem dla technika dentystycznego. Kombinacja translucencji i odcieni różu umożliwia uzyskanie efektu „adaptacji” protezy do naturalnego koloru zębów i dziąseł pacjenta. Efekt ten Viva Flex Partials® L.F. staje się widoczny po umieszczeniu pracy w ustach. Viva Flex Partials® L.F. ma ultrakompaktową powierzchnię, dzięki czemu elastyczne protezy wykonane z tego materiału nie rysują się, w przeciwieństwie do innych materiałów. Viva Flex Partials® L.F. jest dostępny w gotowych, szczelnie zamkniętych nabojach do wtrysku o średnicy 22 mm i 25 mm oraz w zbiorczym opakowaniu 500 g. Nadaje się do pracy na każdej wtryskarce osiągającej temperaturę roboczą 280°C i ciśnienie robocze 7-8 barów.

Kontakt
tech. dent. Szymon Rosiński
tel. 888 099 860
e-mail: szymon.rosinski@mikran.com
Mikran Sp. z o.o. sp.k.
60-792 Poznań
ul. Wojskowa 3/L4
e-mail: mikran@mikran.com

Malowanie warstwowe na każdej pełnokonturowej ceramice – CRYSTAL (Tressis Italia)

Natural Ceramic System to dynamiczny system ceramiczny stworzony przez Tressis Italia, który oferuje specjalny żel ceramiczny – CRYSTAL – do malowania mikrowarstwowego. System CRYSTAL składa się z dwóch zestawów: CRYSTAL LIVE! masy do mikrowarstwowania różnych obszarów zęba i masy CRYSTAL GUM do charakteryzowania tkanek miękkich. Zestawy są częścią rodziny Natural CRYSTAL do mikrowarstwowania i tworzenia efektów specjalnych na każdej ceramice dentystycznej. Z masami ceramicznymi systemu CRYSTAL można uzyskać wysoką estetykę i efekty specjalne, takie jak: podkreślenie obszarów siecznych, charakteryzowanie głębi, tworzenie linii pęknięć, zaznaczanie mamelonów itp.

Z CRYSTAL możesz uzyskać optymalne rezultaty, porównywalne z tradycyjną ceramiką warstwowaną, przy bardzo małych grubościach żelu (0,1-0,2 mm). Żele mają odpowiednią konsystencję i stabilność – pozwala to na budowanie złożonych efektów na powierzchniach modelowanych pędzlem, ponadto możliwe jest zwiększenie efektu estetycznego przy pomocy fakturowania powierzchni. Temperatura wypalania mas CRYSTAL jest niska i nie zmienia stabilności koloru cyrkonu ani precyzyjnie wykonanych elementów z ceramiki zintegrowanej z podbudową.

Kontakt
Holtrade, 05-500 Piaseczno, ul. Kościuszki 51
tel. 22 750 40 70, e-mail: darek@holtrade.pl
www.holtrade.pl

MPF Zirco Cleaner

 

Ta nowo zaprojektowana końcówka pędzla umożliwia łatwe czyszczenie prac z tlenku cyrkonu: koron, mostów i uzupełnień na implantach. Bardzo stabilne, syntetyczne włosie, w ciasnej wiązce, zapewnia doskonałe usuwanie drobnego proszku z pracy po frezowaniu. Spiekanie cyrkonu bez resztek proszku, znajdującego się wewnątrz powierzchni! Wymienna końcówka.

Kontakt
Producent: MPF Brush Co., Dystrybutor: AllDentPharm Sp. z o.o.
Szczecińska 61/67, 91-222 Łódź, tel. +48 42 683 36 35
www.alldentpharm.pl, www.dental-shop.pl

MPF Zirco Scorer

Specjalnie zaprojektowane narzędzie z końcówką cyrkonową do teksturowania powierzchni tlenku cyrkonu przed synteryzacją. Ostre, punktowe zakończenie pozwala stworzyć niesamowitą fakturę powierzchni, bruzdy szczelinowe i linie pęknięć. Cyrkonowa końcówka zapobiega wszelkim zanieczyszczeniom obrabianego materiału. Wymienna końcówka.

Kontakt
Producent: MPF Brush Co., Dystrybutor: AllDentPharm Sp. z o.o.
Szczecińska 61/67, 91-222 Łódź, tel. +48 42 683 36 35
www.alldentpharm.pl, www.dental-shop.pl

Noritake Fluoro i Clear Glaze

Noritake Fluoro i Clear Glaze pozwalają na łatwe wykończenie odbudowy z tlenku cyrkonu. Zapewniają fluorescencję, połysk i odpowiednią przezierność powierzchni. W wielu wypadkach są to jedyne składniki systemu płynnej ceramiki w paście FC Paste Stain wymagane do uzyskania estetycznego efektu. W połączeniu z szaroniebieskimi i ciepłymi odcieniami są bardzo przydatnym elementem w tworzeniu pełnokonturowych koron z efektem 3D. Szczególnie w pracach z wielowarstwowego cyrkonu Katana są codzienną, wygodną alternatywą dla warstwowanej ceramiki. 27 barw FC Paste Stain pozwala na charakteryzację cyrkonu przez najbardziej wymagających techników.

Kontakt
BALLITO, 91-348 Łódź , ul. św. Teresy 5/9/10
tel. 42 658 56 58, www.noritake.pl

 Technicy dentystyczni ważni na CEDE

Atrakcyjny program edukacyjny, bogata oferta wystawców i specjalna strefa networkingowa mają zainteresować techników dentystycznych udziałem w 30. edycji CEDE (EXPO Łódź, 22-24 września). W budowaniu relacji ma pomóc współpraca z Polskim Towarzystwem Techników Dentystycznych PTTD. W ramach współpracy CEDE i największej organizacji techników dentystycznych w kraju można spodziewać się programu edukacyjnego odpowiadającego bieżącym potrzebom kształcenia, a także zwiększonej liczby wystawców dysponujących ofertą dla tej grupy. Exactus oraz PTTD chcą także stworzyć tzw. Strefę Technika. Eksperci Towarzystwa wezmą również udział w debatach poświęconych najważniejszym kwestiom wykonywania zawodu. Równolegle do CEDE odbędzie się Forum Cyfrowe BE DIGITAL, podczas którego technicy będą mogli zapoznać się z technologami cyfrowymi wykorzystywanymi w pracowniach i laboratoriach. Szczegółowy program wszystkich formatów edukacyjnych skierowanych do techników poznamy wiosną. Projekt reklamowo wspiera m.in. „Nowoczesny Technik Dentystyczny” (Elamed Media Group). W social mediach założona jest m.in. grupa promująca wydarzenie: https://www.facebook.com/ events/1335729413526850/.

Więcej informacji
https://www.cede.pl/aktualnosci/

Serwis Mikrosilników Protetycznych

Firma AMD DenTech wprowadziła kolejne udogodnienie dla swoich klientów. Poprzez rozszerzenie współpracy ze sklepami w całej Polsce protetyk może oddać swój silnik za pośrednictwem sklepu, z którym na co dzień współpracuje. Warto zapytać swojego sprzedawcę o taką możliwość. Firma AMD DenTech od 30 lat związana jest nie tylko z branżą protetyczną, ale również motorsportową. Miło nam poinformować, że w tym roku powróciła do rywalizacji w Rallycrossowych Mistrzostwach Polski, wspierając trzech młodych zawodników startujących w SC CUP. Szczegóły: RCL RX Team na Facebooku, Instagramie i YouTubie.

Kontakt
www.serwismikrosilnikow.pl

Nowa wtryskarka iPress

Najnowszy system wtryskowy wykorzystujący technologię opracowaną przez Dental Flex Italia®, maksymalizujący wydajność, bezpieczeństwo i znacznie zmniejszający koszty inwestycji. Panel sterowania wtryskarki iPress został zaprojektowany w czytelny dla użytkownika sposób. Dwa duże wyświetlacze ułatwiają wizualną kontrolę parametrów ustawionego programu z każdego miejsca w pracowni. Każdy przycisk ma tylko jedną funkcję, dzięki czemu obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna. Wtryskarka iPress działa w pełni automatycznie. Po zakończeniu cyklu grzania nabój zostaje zgnieciony przez urządzenie bez ingerencji technika, a praca na sprężonym powietrzu z kompresora zapewnia stabilną jakość każdego wtrysku.

Urządzenie podgrzewa samodzielnie puszkę podczas wtrysku – puszka nie wymaga wcześniejszego podgrzania jej w piecyku czy kąpieli wodnej. Jest ona umieszczana na urządzeniu na początku cyklu nagrzewania i nabiera odpowiedniej temperatury wraz z materiałem, co pozwala na powtarzalne jakościowo i homogennie wtryśnięte protezy, dzięki czemu są one łatwiejsze w obróbce i polerowaniu na połysk. Niewielkie wymiary umożliwiają postawienie urządzenia w każdym miejscu pracowni, a proces instalacji wymaga tylko podłączenia prądu i sprężonego powietrza.

Kontakt
tech. dent. Szymon Rosiński, tel. 888 099 860
e-mail: szymon.rosinski@mikran.com
Mikran Sp. z o.o. sp.k.
60-792 Poznań, ul. Wojskowa 3/L4
e-mail: mikran@mikran.com

Razem w stronę eko!

Elamed Media Group od prawie 30 lat wspiera specjalistów w ich codziennej pracy, dostarczając im wysokospecjalistyczną wiedzę w postaci czasopism oraz książek. Dodatkowo tworzy dla swoich odbiorców nowoczesne i praktyczne narzędzia: e-booki, wydania elektroniczne czasopism, specjalistyczne serwisy internetowe, konferencje, a także wydarzenia online, które w doskonały sposób wpisują się w nową misję: Razem w stronę eko! Jednym z celów, jaki grupa medialna postawiła sobie w ramach dbania o zrównoważony rozwój, jest zminimalizowanie negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. Dlatego od 2022 roku wszystkie czasopisma drukowane są na papierze ekologicznym wyprodukowanym w 100% z makulatury pokonsumenckiej, bielonym bez użycia chloru i wybielaczy optycznych oraz spełniającym najsurowsze wymagania środowiskowe. Ponadto wdrożono też system pakowania produktów do wysyłki w folię biodegradowalną PLA, która nie zawiera w sobie ani grama plastiku! Otrzymywana jest z surowców naturalnych i jest w pełni kompostowalna.

Sprawdź więcej
www.elamed.pl

Odwiedź nas na Instagramie!

Zapraszamy na ofi cjalny profi l redakcji „Nowoczesnego Technika Dentystycznego” i portalu dentalmaster.pl. Tworzymy społeczność dla całego zespołu stomatologicznego. Chcecie być na bieżąco ze wszystkimi informacjami stomatologicznymi?

Ciekawi Was, jak wygląda praca w redakcji? Nie chcecie przegapić żadnego wydania naszych czasopism? Nic trudnego! Wystarczy, że polubicie nasz profil!

Odwiedź nas na Instagramie!
DENTALMASTERPL

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij