Cerabient™ Esthetic Colorant – i odbudowa nabiera kolorów

Płyny Esthetic Colorant do barwienia prac z dwutlenku cyrkonu, którymi w łatwy i przyjazny sposób nadasz niezwykle naturalne efekty i charakteryzacje z rezultatem w kategorii WOW. Zestaw został opracowany specjalnie dla dysków cyrkonowych z serii „KATANA™ Zirconia” w celu uzupełnienia estetyki uzyskiwanej dzięki ich wielowarstwowej strukturze koloru.

System składa się z dwunastu płynów do barwienia presynteryzowanego dwutlenku cyrkonu, bezpośrednio po procesie frezowania. Produkt został też specjalnie zoptymalizowany pod kątem zachowania pierwotnej wytrzymałości na zginanie, gotowych uzupełnień z „KATANA™Zirconia”.

Esthetic Colorant dyfunduje do struktury cyrkonu i jest utrwalany podczas jego ostatecznej synteryzacji bez dodatkowego etapu wypalania,dlatego praca systemem jest tak wygodna oraz pozwalana dużą oszczędność czasu poświęcanego na indywidualne charakteryzacje prac w stosunku do innych rozwiązań.

Dostępna paleta odcieni umożliwia łatwe uzyskanie typowych efektów oraz realistycznej kolorystyki uzupełnień, natomiast unikalna technika aplikacji barwników (na presynteryzowany materiał) sprawia, że charakteryzacje niejako wychodzą z wewnątrz struktury gotowego uzupełnienia, podobnie jak dzieje się to w przypadku naturalnych tkanek zęba.

Więcej informacji
www.kuraraynoritake.eu/pl

Parownica wyparzarka ECO/Pratika

Wysoka moc, szybkość nagrzewania i ergonomiczny pistolet to najważniejsze zalety wyparzarek AMD DenTech. Duża wydajność oraz precyzja podawania pary dodatkowo ułatwiają pracę, a niewielkie rozmiary pomagają w zagospodarowaniu przestrzeni roboczej. W ofercie dwa sprawdzone od lat modele: 1,5-litrowe Eco i 5-litrowe Pratkia. Szczegóły na: www.amddentech.pl

Kontakt
AMD DenTech
tel. 42 611 67 68/504 06 90 90
www.amddentech.pl
biuro@amddentech.com.pl

CEDE 2023 – targi i integracja

CEDE przygotowało wyjątkowy program szkoleniowy,w którym każdy na pewno znajdzie interesujący go temat.

Zapraszamy do udziału w sesji wykładowej oraz warsztatach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Techników Dentystycznych, które odbędą się w ramach Forum Cyfrowego BE DIGITAL podczas Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2022 22-24 września br. w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO ŁÓDŹ. Wejście na targi jest bezpłatne (po wcześniejszym zarejestrowaniu się), a udział w sesji wykładowej i warsztatachw bardzo atrakcyjnych cenach.

CEDE 2023 to nie tylko targii edukacja, ale też integracja!

21 września, czyli pierwszego dnia targów (czwartek), organizatorzy zapraszają do udziału w wyjątkowym spotkaniu. Po aktywnym zwiedzaniu stoisk wystawców, testach sprzętu, porównaniach, dyskusjachi zakupach, a także uczestnictwiew wykładach lub warsztatach Forum CEDE 2023 można spotykać się na terenie łódzkiej Manufaktury, dokładniew ManuArte, nowym miejscu na kulturalnej mapie miasta.

Ceramill Software Upgrade 4.4: postaw na oszczędność czasu i szeroki wachlarz wskazań

Oprogramowanie do projektowania uzupełnień protetycznych firmy Amann Girrbach zapewnia prosty i niezawodny przepływ pracy podczas wykonywania wszystkich prac w laboratorium. Najnowsza aktualizacja 4.4 inteligentnego oprogramowania Ceramill firmy Amann Girrbach zapewnia użytkownikom w laboratorium i gabinecie dentystycznym możliwość korzystania z szerszego zakresu wskazań, prostszy przepływ pracy oraz wysokie bezpieczeństwo przebiegu procesu.

Wprowadzone ulepszenia obejmują między innymi bardziej precyzyjną obróbkę w odcinku przednim zęba przy użyciu uchwytu C-Clampdo Ceramill Matik, protezy oparte na belkach jako rozszerzenie wskazań oraz liczne nowe opcje skanowania dlaCeramill Map. Zakres funkcji inteligentnego oprogramowania Ceramill został ponownie znacznie zmodyfikowany wraz z aktualizacją 4.4dla Ceramill Map, Ceramill Mindi Ceramill Match 2. Nowe funkcje obejmują dostępność nowego uchwytu bloczka C-Clampdo pracy z Ceramill Matik, protezę typu overdenture jako nowe wskazanie do użycia, kątowe kanały śrubowe do pracy z implantami tytanowymi, strategię frezowania na sucho Diamond Finish, a także wiele nowych funkcji dla skanerów 3D Ceramill Map 600i Ceramill Map 200. Nowością jest również opcja wyświetlania w trybie ciemnym całego interfejsu użytkownika, która oprócz niewątpliwych walorów estetycznych ma na celu przede wszystkim zmniejszenie zmęczenia oczu w złych warunkach oświetleniowych.

Więcej informacji
www.amanngirrbach.com

BonStone®Ortho – supertwardy, syntetyczny gips klasy IV

Przeznaczony do wykonywania modeli ortodontycznych, modeli roboczych i diagnostycznych wymagających dużej twardości powierzchni, kompatybilny ze wszystkimi materiałami odlewniczymi. Kolory: Extra White

Opakowania:

 • pojemnik – 5 kg;
 • karton – 20 kg.

Zastosowanie:

 • modele ortodontyczne;
 • modele kontrolne dla protetyki;
 • korony i mosty.

Parametry techniczne:

 • twardość w skali Brinella po 24 h > 200 N/mm2;
 • wytrzymałość na ściskanie po 24 h > 50 N/mm2;
 • ekspansja po 2 h maks. 0,10%;
 • czas pracy/twardnienia: 4 min/10 min;
 • proporcje mieszania proszek: woda – 100 g : 23 ml.

Kontakt
Hurtownia Medyczna Medimix s.c.
ul. 11 Listopada 37
38-300 Gorlice
tel. +48 18 353 79 92
e-mail: zamowienia@medimix.pl
www.medimix.pl

Konferencja „Ortodoncji w Praktyce”: Interdyscyplinarna terapia pacjenta ortodontycznego

18-19 listopada br. w Krakowie odbędzie się kolejna edycja konferencji „Ortodoncji w Praktyce”!

W programie konferencji:

 • prof. dr hab. Małgorzata Radwan-Oczko: Jak leczenie ortodontyczne może wpływać na środowisko jamy ustnej
 • prof. dr hab. n. med. Mariusz Szuta: Czujność onkologiczna podstawą sukcesu we wczesnym rozpoznawaniu nowotworów jamy ustnej
 • dr hab. n. med. Tomasz Kulczyk: Tomografia stożkowa w ortodoncji

Jedyne takie wydarzenie w roku – kompleksowa wiedza od praktyków zawodu, najlepszych specjalistów w Polsce! Zarezerwuj czas już teraz. Bądź z nami 18-19 listopada 2023 r. w Doubletree by Hilton Kraków.

Więcej informacji i rejestracja
https://konferencja-owp.elamed.pl/

Nowy PrograScan® PS7 – duża prędkość zapewniająca perfekcję

Oto pierwszy wysokiej klasy skaner laboratoryjny, który skanuje jednocześnie modele szczęki i żuchwy: PrograScan® PS7 od Ivoclar! Czas skanowania dla dwóch modeli wynosi 10 s przy dokładności 5 μ.

Jedno kliknięcie:

 • uruchamia cały proces pracy od skanowania do projektowania;
 • minimalna interakcja z użytkownikiem.

Dwa stoliki:

 • do jednoczesnego skanowania obu części modelu lub wycisku;
 • automatyczne wykrywanie wszystkich akcesoriów.

Trzy razy szybciej:

 • model szczęki i żuchwy w 10 s;
 • od początku do gotowych modeli 3D w zaledwie 2 min.

Więcej informacji
www. ivoclar.com

Piec do synteryzacji cyrkonu MICRO WAVES

Mikrofale w spiekaniu tlenku cyrkonu. Główne zalety w porównaniu z konwencjonalnymi piecami do spiekania:

 • całkowity czas spiekania wynosi około 4 h;
 • czas spiekania do 1550°C: 110 min;
 • chłodzenie do 300°C: 130 min.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych urządzeń do synteryzacji –w których ciepło przechodzi z zewnątrz konstrukcji do wnętrza – w piecu działającym na mikrofalach ciepło jest wytwarzane we wszystkich punktach konstrukcji, dzięki czemu temperatura jest osiągana bardziej równomiernie.

Powstała struktura jest czystsza, bardziej wytrzymała i precyzyjna, ponieważ podczas ogrzewania nie ma przeciągów.

Cyrkon jest doskonałym materiałem termoodpornym. W tradycyjnym piecu ogrzewanie musi odbywać się stopniowo, należy przestrzegać poziomów, aby temperatura była równomiernie rozłożona w całej protezie. Stąd długi czas trwania programów spiekania.

Stosując urządzenie mikrofalowe, uzyskasz oszczędności w zakresie konserwacji dzięki niższej mocy, mniejszej liczbie komponentów i mniejszym rozmiarom.Wpisz kod produktu: 1854 na www.mikran.pl, aby poznać szczegóły.

Import i dystrybucja
Mikran.pl
ul. Wojskowa 3/L4 60-792 Poznań
www.mikran.pl

Kurs „Innowacyjny łącznik kątowy do protez stałych na implantach”

Zapraszamy na szkolenie!„Innowacyjny łącznik kątowy do protez stałych na implantach – protokół OT Bridge Systemu Rhein’83”.Projekt badawczy opracowany w laboratoriach Rhein’83 we współpracy z włoskimi uniwersytetami dentystycznymi doprowadził do powstania TechnikiOT BRIDGE. Protokół OT BRIDGE pozwala na wykonanie mostów – biernie przykręcanych do implantów przez zastosowanie elementów pośrednich SEEGER, możliwe jest również pokonanie nierównoległości do 80°, co znacznie usprawnia proces prawidłowego osadzania protez tradycyjnie wykonywanych na łącznikach kątowych. Protokół opartyna niskoprofilowym łączniku OT EQUATOR jest innowacyjnym rozwiązaniem pod względem konstrukcji i zastosowań klinicznych. Wyprodukowany z tytanu i pokryty azotkiem tytanu łącznik OT Equator jest produkowany dla wszystkich marek, platform i średnic implantów, nawet dla wstępnienie rozpoznanych.

Pędzelki Pinelo do ceramiki Dentsply Sirona

 • dostępny asortyment: pędzelki do opakera/farbek, pędzelki nr 0, 2, 8 oraz końcówki jako uzupełnienia;
 • uniwersalna rękojeść pasuje do 4 typów końcówek; wygodna i dobrze wyważona;
 • końcówki jako uzupełnienia dostępne są w op. po 2 szt.: końcówki do opakera/farbek, końcówki nr 0, nr 2, nr 8;
 • dwojakie mocowanie końcówek: na magnes oraz przez przykręcenie;
 • końcówki są kompatybilne z rękojeściami innych producentów pędzelków (np. DaVinci, MPF);
 • włosie pędzelka – innowacyjny miks włókien nylonowych i poliamidowych;
 • efekt pamięci kształtu końcówki (po zamoczeniu końcówki w gotującej się wodzie, włosie/końcówka wraca do pierwotnego kształtu – skuteczność: 3-4 razy);
 • dystrybutorzy: Amadar, Denon Dental, Marrodent, Silesia Dental.

Więcej informacji
www.dentsplysirona.pl

Lucitone Digital Print Denture™ System

Lucitone Digital Print Denture:

 • gotowa do użycia żywica do drukowania płyt protez;
 • żywica przekraczająca zdecydowanie normy ISO dotyczące wytrzymałości na uderzenia;
 • mieszanie lub odmierzanie porcji nie jest konieczne – trzeba tylko rozpakować, napełnić wannę urządzenia i drukować;
 • materiał łatwy do polerowania do wysokiego połysku;
 • 5 kolorów – Original, Original Opaque, Light Pink, Pink, Dark Reddish Pink;
 • 1 butelka/1000 g wystarcza do produkcji ok. 47 protez

Inne elementy systemu to gotowe do użycia żywice:

 • Premium Teeth w 16 kolorach V oraz 2 w kolorach BL, 500 g, do druku zębów, segmentów zębów wysokiej jakości;
 • żywica Economy Tooth&Trial Placement w 5 kolorach do druku próbnych płyt protez, protez, ekonomicznej wersji zębów;
 • zestaw preparatów do połączenia płyty protezy z zębami.

Żywice idealnie nadają się do drukowania w drukarkach Carbon M, Asiga MAX™ UV, Asiga PRO 4K, SprintRay Pro 95 i Pro 55, Dentsply Sirona Primeprint.

Dystrybucja
Amadar, Marrodent, Silesia Dental

Frezarka UP3D P53DC

Frezarka UP3D P53DC to najnowszy model niezawodnej frezarki P53 udoskonalony o funkcję automatycznej zmieniarki dysków, dzięki czemu urządzenie może pracować w trybie bezobsługowym nawet przez wiele godzin, przez co znacznie poprawia możliwości produkcyjne w pracowni lub gabinecie. Magazyn 12 dysków umożliwia pracę z wieloma rodzajami materiałów. Frezarka współpracuje z oprogramowaniem UPCam lub Millbox, dzięki czemu doskonale poradzi sobie nawet z najbardziej zaawansowanymi pracami.

Zalety:

 • uchwyt typu C-Clamp umożliwia frezowanie pod kątem 90°;
 • automatyczna zmieniarka dysków;
 • automatyczna zmieniarka narzędzi;
 • automatyczna kalibracja;
 • zdalne sterowanie.

Import i dystrybucja
Mikran Sp. z o.o.
ul. Wojskowa 3/L4, 60-792 Poznań
tel. 61 847 58 58 , mikran@mikran.com

Osadnik/separator do instalacji odpływowych

Problem zapychającej się instalacji kanalizacyjnej w pracowniach protetycznych jest powszechnie znany. Firma AMD DenTech oferuje sprawdzone rozwiązanie zapychających się rur kanalizacyjnych. W ofercie posiada separator „Osadnik OS1”, który skutecznie rozwiązuje ten problem. Urządzenie posiada certyfikat CE, a także spełnia polskie nomy PN konieczne dla instytucji sanitarnych, co jest wymagane przy nowo otwieranych lub remontowanych pracowniach protetycznych.

Kontakt
AMD DenTech
tel. 42 611 67 68/504 06 90 90
www.amddentech.pl
biuro@amddentech.com.pl

Warsaw Dental Medica Show po raz szósty

Warsaw Dental Medica Showto branżowe specjalistycznewydarzenie odbywające się w Ptak Warsaw Expo, Największym Centrum Targowo-Kongresowym w Europie Środkowej, mające na celu skupienie wszystkich gałęzi branży stomatologii i medycyny estetycznej i stworzenie dogodnych warunkówdo profesjonalnych kontaktów biznesowych. Międzynarodowe Targio raz Kongres Stomatologiii Medycyny Estetycznej pozwolą na znalezienie potencjalnych partnerów biznesowych dla twojej firmy. Warsaw Dental Medica Show to doskonała okazja, byś mógł porównać i dokładnie przeanalizować wszystkie dostępnena polskim rynku oferty dedykowane branży. Wydarzenie to stanowi również doskonałą okazję do uczestnictwa w konferencjach, warsztatach oraz kongresach branży stomatologii i medycyny estetycznej rozwijających znajomość rynku oraz pokazujących działanie najnowszych technologii. Zarejestruj się i otrzymaj zaproszenie na targi.

Więcej informacji
https://dentalmedicashow.pl/

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij