Kompendium wiedzy z zakresu profilaktyki i ergonomii w stomatologii o charakterze poradnikowym.

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

2 główne bloki tematyczne  |  7 rozdziałów  |  330 stron  |  69 autorów

  • kompendium wiedzy z zakresu profilaktyki i ergonomii w stomatologii;
  • charakter poradnikowy;
  • zagadnienia dotyczące zapobiegania chorobom zawodowym w pracy lekarza dentysty i zespołów stomatologicznych;
  • aktualna wiedza z zakresu ergonomii pracy w gabinecie (praca na 4 i 6 rąk);
  • profilaktyka stomatologiczna pacjenta w podziale na wiek, choroby współistniejące, stan uzębienia.


Fragment recenzji:

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna to nieodłączne elementy nowoczesnej opieki stomatologicznej. Odpowiednie podejście do tych kwestii gwarantuje lepsze wyniki leczenia, większe zadowolenie pacjentów i ostatecznie – zdrowsze społeczeństwo. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na te aspekty w praktyce stomatologicznej.

Podręcznik pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Marty Tanasiewicz, kierownika Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją SUM, stanowi profesjonalne kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu profilaktyki i ergonomii dentystycznej. Podręcznik jest napisany przez wybrany zespół autorów w sposób dostępny i łatwy do zrozumienia, co zdecydowanie ułatwia naukę i szybką implementację nowych umiejętności w praktyce klinicznej. Ilustracje, zdjęcia i tabele są doskonałym uzupełnieniem tekstu, umożliwiając szybsze i efektywniejsze przyswajanie materiału.

Książka podzielona jest w logiczny sposób na siedem głównych rozdziałów omawiających takie zagadnienia jak: zagrożenia zawodowe w pracy zespołu stomatologicznego, ergonomia pracy i zachowania prozdrowotne, profilaktyka stomatologiczna dorosłych, profilaktyka w periodontologii, protetyce i chirurgii stomatologicznej oraz profilaktyka stomatologiczna w odniesieniu do chorób ogólnoustrojowych.

Do zespołu autorów zaproszono wielu znanych specjalistów, między innymi wieloletniego kierownika Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach dr n. med. Grzegorza Hudzika, co przyczyniło się do wzbogacenia treści w nim zawartych. Nie ma wątpliwości, że ten podręcznik będzie przydatny zarówno lekarzom dentystom praktykom w ich codziennej praktyce klinicznej, jak również personelowi pomocniczemu.

Polecam i zachęcam do lektury
dr hab. n. med. Dariusz Skaba

 

 

Nazwa firmy:
Wydawnictow Elamed

tel. 32 788 51 28

e-mail: dok@elamed.pl

www: https://dlaspecjalistow.pl/pl/p/Profilaktyka-i-ergonomia-stomatologiczna-wybrane-zagadnienia/1575

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij