Artykuł opisuje rolę implantoprotetyki w tworzeniu protez dla pacjentów z bezzębiem. Jedną z najnowszych metod jest all-on-4, stworzona przez dr. Paulo Malo.

Współcześnie  za  pomocą  implantoprotetyki jesteśmy w stanie prawie zawsze przywrócić utraconą  przez  pacjenta  funkcję  żucia. Jednak, aby tak się stało, potrzebna jest dobra współpraca pomiędzy  gabinetem  stomatologicznym  a  pracownią  protetyczną. Do odbudowy na implantach niezbędna jest duża wiedza, zarówno lekarzy, jak i techników dentystycznych.  Nie  wystarczą  tutaj  kursy  organizowane przez wiele firm implantologicznych. Wiele czynników wpływa na dobrze wykonaną pracę, zaczynając od radiografii, oceny struktur kostnych, kończąc na materiałoznawstwie i biomechanice.

Autorem artykułu jest mgr lic. tech. dent. Halina Perdjon

Pełny artykuł przeczytaj tutaj.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij