Badania wskazują, że odsetek uszkodzeń w zakresie 2-4% po 2 latach użytkowania wzrasta do 25% po 4-5 latach użytkowania.

Mimo dynamicznego rozwoju technologii CAD/CAM i szerokiego zastosowania uzupełnień pełnoceramicznych oraz na podbudowie z tlenku cyrkonu metalowo-porcelanowe prace protetyczne są obecnie najczęściej stosowane. Zapewniają one zadowalającą estetykę i znacznie większą wytrzymałość mechaniczną od uzupełnień pełnoceramicznych. Uszkodzenia tych konstrukcji dotyczą w większości przypadków warstwy ceramicznej lub połączenia porcelany z metalem. Uszkodzenia mogą wynikać z nieprawidłowości postępowania laboratoryjnego, naturalnych właściwości materiału, czynników związanych z postępowaniem lekarskim i niewłaściwym użytkowaniem przez pacjenta. Istnieją dwie metody wewnątrzustnej naprawy uzupełnień metalowo-porcelanowych: metoda bezpośrednia i pośrednia.

Autorzy: lek. dent. Magdalena Bińkowska, dr n. med. Joanna Hadrowicz, lek. dent. Sylwia Adamczyk, dr n. med. Marcin Gołębiowski

Cały artykuł przeczytaj tutaj.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij