Połączenie wyjątkowej mocy obróbki oraz inteligentnego rozwiązania konstrukcyjnego, by zrewolucjonizować stomatologiczną technologię NC.

Ceramill DNA – czyli linia produktów o wyjątkowych możliwościach

Milling, Grinding, + Carving – firma Amann Girrbach zdołała połączyć wyjątkową moc obróbki oraz inteligentne rozwiązania konstrukcyjne, by zrewolucjonizować stomatologiczną technologię NC.

Amann Girrbach systematycznie wytycza nowe trendy w produkcji uzupełnień wykorzystującej  technologię CAD/CAM oraz przy istotnym udziale produktów Ceramill z linii CNC. Nic więc dziwnego, że systemy do frezowania o najwyższym stopniu dokładności oraz kluczowe elementy systemu Ceramill stały się ważnym generatorem impulsów do rozwoju oraz globalnym standardem w procesie digitalizacji pracy laboratoryjnej.

Efektem jest nowa strategia obróbki polegajaca na wycinaniu ("carving mode”), która nawet o 60% redukuje czasy szlifowania, trudnych do opracowywania materiałów takich, jak ceramiki szklane i hybrydowe. Tryb pracy "carving-mode" odcina nadmiar materiału jako całość, unikając w ten sposób szlifowania bloczka do rzeczywistej geometrii.

Ograniczenie wielkości sił podczas obróbki oraz ich równomierny rozkład na całej długości frezu umożliwia zwiększenie prędkości przetwarzania, w wyniku czego znacznie skrócony został czas pracy. To w istotny sposób wpływa na zwiększoną trwałość urządzenia i jakość komponentów. Procedura, do chwili obecnej bez precedensu w stomatologicznej technologii CAD/CAM, skutkuje znaczącą redukcją czasu wytwarzania pojedynczych uzupełnień z ceramiki hybrydowej lub szklanej, przy czasach obróbki właściwych dla maszyn z dwoma wrzecionami (ok. 15 min./koronę) - zachowując przy tym najwyższy stopień precyzji.

Zdolność do tak skutecznej i dokładnej obróbki materiałów, mówiąc dobitnie "z werwą i łatwością" wymaga wysokiego, ale kontrolowanego poboru mocy w celu uzyskania maksymalnej precyzji. Mamy tu właśnie do czynienia ze zoptymalizowaną technologią sterowania, która w połączeniu ze elementami sterowników, wrzeciona i frezem, gwarantuje  precyzyjną pracę z najwyższą wydajnością. W przyszłości, wskazania takie, jak szyny z PMMA będą przygotowywne w czasie ok. 50% krótszym (ok. 45min/szynę).
Równolegle do nowej technologii sterowania, w systemie hybrydowym Ceramill Motion 2 oraz w nowym, dodatkowym urządzeniu Ceramill Mikro IC WET zostały zainstalowane niezwykle wydajne, wrzeciona o wysokiej częstotliwości. Dzięki hybrydowym łożyskom kulkowym, stabilności oraz bardzo dokładnej współosiowości jest to jeden z najbardziej wydajnych napędów, które są wykorzystane w produkcji stomatologicznych frezarek. Podczas pracy maksymalnie do 100.000 obrotów na minutę, kontrolowana jest jakość obróbki, tak wymagających materiałów, jak ceramiki hybrydowe lub dwukrzemian litu, umożliwiając  tym samym, bardzo wydajne frezowanie i szlifowanie.
Ceramill Motion 2 5X wytycza kategorii "urządzenia uniwersalne" globalne standardy, co do spektrum wykorzystywanych materiałów i zakresu wskazań klinicznych. Flagowy model firmy Ceramill CAD/CAM pojawił się w laboratoriach dentystycznych po raz pierwszy w 2012 roku. Od  tego czasu, dzięki poszerzeniu zakresu wykonywanych prac jest uważany za gwarancję wzrostu dochodowości, przyszłego bezpieczeństwa i elastyczności pracowni technicznych. Frezarka 5-osiowa oferuje szlifowanie, frezowanie oraz Carving w trybach na mokro/na sucho . W ten sposób możliwa stała się obróbka nieograniczonego zakresu materiałów we własnym laboratorium. Modułowa koncepcja  “Plug & Play” polegająca na szybkiej wymianie uchwytu, warunkuje sprawne dopasowanie urządzenia do najnowszych materiałów i zarazem zapewnia elastyczną adaptację frezarki do szybko zmieniających się wymagań. Podobnie jak w przypadku Ceramill Mikro IC przystosowanego do pracy na mokro, użytkownicy zyskują wysoką efektywność i wydajności pracy dzięki zastosowaniu wrzeciona  wysokiej częstotliwości. Połączenie innowacyjnej technologii sterowania Ceramill z typową, kompaktową, bardzo wytrzymałą konstrukcją urządzenia sprawiło, że Ceramill Motion 2 to  wyjątkowo precyzyjna i wszechstronna maszyna.
Dlatego idealnie wpisuje się w przesłanie motta: “one for all-all in one”.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij