Choć Medyczna Szkoła Policealna nr 3 w Warszawie od września 2013 roku już nie znajduje się przy ulicy Hożej, tylko przy Brzeskiej, to w środowisku cały czas nazywana jest „szkołą na Hożej”.

Choć Medyczna Szkoła Policealna nr 3 w Warszawie od września 2013 roku już nie znajduje się przy ulicy Hożej, tylko przy Brzeskiej, to w środowisku cały czas nazywana jest „szkołą na Hożej”.

Z wymienioną nazwą łączy się historia kilku pokoleń techników dentystycznych – uczniów i nauczycieli. Otwarcie nowej siedziby szkoły jest kolejnym rozdziałem w historii kształcenia techników dentystycznych, który pomimo zmiany miejsca będzie pisany przez osoby związane ze szkołą od lat. Nowe miejsce to nowe możliwości dla uczniów i pracowników. Nowoczesne sale zajęć i logistycznie rozplanowane pracownie dają uczniom możliwość nauki na najwyższym poziomie, a o wieloletniej historii szkoły wszystkim przypomina muzeum, gdzie obok już zabytkowego stanowiska pracy znajdują się pamiątki z siedziby przy ulicy Hożej.

Długa historia szkoły, jej rozwój i ludzie, których praca przyczyniła się do tego, jak obecnie wygląda, to także wiele wspomnień. Uczniowie i nauczyciele niezmiennie od ponad 65 lat uznają szkołę nie tylko za zakład pracy i miejsce nauki, ale przede wszystkim traktują je jako możliwość rozwoju swojej osobowości oraz nawiązania wielu znajomości i przyjaźni na lata. Okazją do wspomnień i rozmów na temat przeszłości i przyszłości szkoły było spotkanie w jej nowej siedzibie, które odbyło się 23 listopada. Wśród zaproszonych gości znalazła się także redakcja „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”.

Ciepłą i rodzinną atmosferę spotkania uświetniła wystawa, podczas której prezentowane były różnorodne prace nauczycieli i uczniów – od rysunków, obrazów i grafik, po ręcznie wykonaną biżuterię haftowane serwetki, obrusy i prace ceramiczne. Zmysł estetyczny, kreatywność i precyzja wykonania to cechy, które powinni posiadać technicy dentystyczni, a zaprezentowana wystawa pokazała, że osoby związane ze szkołą chętnie wykorzystują je w działalności pozazawodowej, pielęgnując swoje pasje.

Redakcja „Nowoczesnego Technika Dentystycznego” bardzo dziękuje za zaproszenie i wyróżnienie, jakim niewątpliwie jest uznanie czasopisma za przyjaciela „szkoły na Hożej”. Nauczycielom i uczniom życzymy wytrwałości w nauce i pracy, aby przyczyniło się to dalszego rozwoju szkoły i kolejnych sukcesów.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij