Ruszyła rejestracja na Kongres Unii Stomatologii Polskiej, która odbędzie się podczas CEDE 2047. Lista wystawców podczas tegorocznej edycji jest coraz dłuższa.

Od 10 kwietnia można rejestrować się na Kongres Unii Stomatologii Polskiej, który będzie towarzyszył 26. edycji Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE. W Poznaniu, od 14 do 16 września dojdzie do spotkania na szczycie - biznesu z nauką. W programie naukowym znalazły się pozycje także dla techników dentystycznych. 

Do Poznania zaproszeni są wszyscy bez wyjątku: stomatolodzy - doświadczeni i początkujący, technicy, asystentki i higienistki, menagerowie gabinetów oraz Ci, którzy na co dzień współpracują z branżą dentystyczną. W stolicy Wielkopolski oczekiwać będą na nich m.in. najlepsi producenci i dystrybutorzy z kraju i zagranicy, wykładowcy - gospodarze trzydniowego Kongresu Unii Stomatologii Polskiej oraz Anita Lipnicka, która zaśpiewa podczas koncertu na koniec pierwszego dnia.

Wystawa odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i tradycyjnie będzie ją można zwiedzać za darmo, po wcześniejszej rejestracji. Na pół roku przed rozpoczęciem wydarzenia udział w CEDE potwierdziło 145 firm, które zarezerwowały blisko 5000 m² powierzchni. Praktycznie zajęty jest już cały pawilon 7a, w 7 i 8a pozostały pojedyncze stoiska. Aranżacje dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia - www.cede.pl.

Na tej samej witrynie można zarejestrować się na Kongres Unii Stomatologii Polskiej.

- Nie sposób w kilku zdaniach streścić programu naukowego. To w sumie ponad 100 wykładów i tyleż samo znakomitych wykładowców, a przecież lista warsztatów ciągle jest otwarta. Program to efekt kilkumiesięcznych dyskusji z przedstawicielami towarzystw naukowych i organizacji. Zaproponowane tematy są odpowiedzią na pytanie, co warto lub trzeba wiedzieć, wykonując konkretne procedury stomatologiczne, techniczne czy higieniczne. To pierwszy krok do integracji naukowej, którą będziemy rozwijać w kolejnych latach – mówi prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu.

Wykłady będą odbywać się w równolegle w kilku salach w pawilonie 15. Uczestnicy mogą zarejestrować się on-line na wybrany dzień/dni lub na cały Kongres i dowolnie wybierać prelekcje. Wykłady prezentowane w języku angielskim będą tłumaczone symultanicznie. Opłata standardowa (wpłata do 2 czerwca) wynosi 450 zł (1 dzień) lub 990 zł (3 dni) dla lekarzy dentystów. Higienistki, asystentki oraz technicy zapłacą 200 zł, a studenci i stażyści – 300 zł za cały Kongres. Aby wziąć udział w warsztatach (dodatkowo płatne), nie trzeba będzie rejestrować się na Kongres.

W programie warto poszukać bezpłatnych wykładów. Wstęp wolny dotyczy sesji „Naukowy zawrót głowy - nowości w nauce”, podczas której zostaną zaprezentowane najciekawsze prace habilitacyjne, doktorskie i studenckie z ostatnich lat (pomysłodawcą jest prof. Tomasz Konopka), a także sesji organizowanej przez Naczelną Izbę Lekarską oraz pojedynczych prelekcji.

- CEDE stawia na integrację biznesu i nauki, biznesu i praktyki oraz samej nauki. Polska dentystyka potrzebuje areny spotkań profesjonalistów świadomych swoich potrzeb biznesowych i edukacyjnych. Stomatologia nieustannie prze do przodu, CEDE ma być miejscem, które pozwoli nie zostać w tyle. W oparciu o wiedzę i doświadczenie fachowców będziemy wskazywać najciekawsze produkty i ułatwiać zdobywanie wiedzy zgodnej z aktualnymi trendami. Ponadto, chcemy, aby CEDE żyło w świadomości uczestników branży dłużej niż trzy dni wczesnej jesieni, m.in. dlatego zorganizowaliśmy konkurs „Gwiazdy CEDE”, podczas którego internauci wybiorą najlepsze produkty na rynku i dlatego uruchomiliśmy platformę informacyjną www.cedenews.pl, która na bieżąco przybliża świat CEDE - podkreśla Ewa Mastalerz z firmy Exactus organizującej wydarzenie.

Do pobrania jest już aplikacja mobilna CEDE 2017 (IOS, Android, Windows), intuicyjne narzędzie zawierające wszystkie informacje potrzebne uczestnikom Kongresu oraz zwiedzającym wystawę.

Propozycje dla techników dentystycznych?
15 września (piątek) warto wybrać się m.in. na wykład Katarzyny Subotowicz pt. „Uzupełnienia estetyczne na miarę potrzeb i oczekiwań naszych pacjentów. Bezmetalowe uzupełnienia dla najwyższych standardów pracy. Czym się kierować i jak dobierać technikę wykonania?”. Tego samego dnia Marcin Kędra i Rebeka Sobolewska przedstawią – w drodze do doskonałości – protokół udanej komunikacji dentysta-technik na miarę XXI wieku, natomiast duet Piotr Puchała - Zbigniew Bartosik skupią się na zagadnieniu jakim jest szablon chirurgiczny w przewidywalnej terapii implantoprotetycznej.

Ci, którzy zajmują się techniką ortodontyczną powinni zwrócić uwagę na sesję przygotowaną przez Polskie Towarzystwo Techników Ortodontycznych (16 września, sobota). W trakcie tej części Kongresu będzie można wysłuchać takich wykładów jak: „Współpraca gabinetu ortodontycznego i pracowni techniczne” (Iwona Urbanek-Królikowska), „Co decyduje o współpracy pacjenta w czasie leczenia aparatami wyjmowanymi” (Michał Sarul), „Sposoby ozdabiania aparatów ortodontycznych” (Karolina Byczkowska-Wojciechowska), „Śruby ortodontyczne używane w aparatach” zdejmowanych (Grzegorz Piątkowski) czy „Technika 3D w gabinecie ortodontycznym, czyli wszystko co chcecie wiedzieć o modelach 3D, a boicie się zapytać (Szymon Chojnowski).

Ciekawie zapowiadają się także wykłady w ramach sesji „Wokół gabinetu”, podczas której znakomici specjaliści podejmą tematy uniwersalne. Wojciech Eichelberger opowie o wypaleniu zawodowym, Monika Czaplicka o tym jak radzić sobie w social media, Michał Wyjątek o źródłach finansowania, a Zygmunt Bartosiewicz o fizjoterapii.

Partnerami naukowymi Kongresu są: Polskie Towarzystwo Techników Ortodontycznych oraz Izba Gospodarcza Techników Dentystycznych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij