Na ich jakość i wytrzymałość w dużym stopniu wpływa sposób połączenia materiału licującego z podbudową metalową, co jednocześnie jest związane z wpływem na przyzębie.

Istotnym czynnikiem wpływającym na jakość stałych uzupełnień protetycznych jest sposób połączenia pomiędzy podbudową metalową a materiałem licującym. W zależności od rodzaju materiału licującego można wyróżnić odmienne mechanizmy ich łączenia. Połączenia, w zależności od charakteru, możemy podzielić na: mechaniczne, fizyczne oraz chemiczne.

Autorami artykułu są: Dominika Piestrzyńska, Karolina Malinowska, mgr Aneta Kamińska, dr n. med. Leszek Szalewski, dr hab. Janusz Borowicz

Całość artykułu czytaj TUTAJ.

Artykuł przeczytasz za darmo dzięki opcji "artykułu otwartego", czasopismo zamówisz na www.dlaspecjalistow.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij