Ruchoma proteza na implantach podparta na wyrostku zębodołowym łączy w sobie zalety rozwiązania estetycznego i stabilnego, zgodnie z definicją protez na implantach. Protokół takiej konstrukcji może być złożony dla lekarza i technika dentystycznego.

W tej pracy przedstawiono podstawowy protokół protetyczny, którego punktem wyjścia jest wykonanie protezy diagnostycznej. Układ wstępny jest kluczem dla umieszczenia implantów, a po rejestracji relacji zgryzu i wykonaniu silikonowych szablonów jest „przewodnikiem” do optymalnego wykonania pracy. Ułatwia także przestrzenne planowanie belki retencyjnej, w której przewidziano zastosowanie połączeń przykręcanych o zmniejszonych wymiarach i konstrukcji przeciwbelki wykonanej z PEEK. Na podstawie procedury przedstawionej w artykule możliwe jest wykonanie estetycznej, stabilnej i łatwej w utrzymaniu higieny protezy zębowej. (…)

Ciąg dalszy artykułu dostępny w numerze 6/2016 "Nowoczesnego technika dentystycznego" w dziale Technika dentystyczna.


autorzy: tech. dent. Maurizio Sedda, tech. dent. Simone Fedi, oprac. lic. st. tech. dent. Paweł Matusiak

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij