W pracy technik dentystyczny musi zmagać się z różnymi przypadkami. Jednym z nich jest rekonstrukcja implantoprotetyczna bezzębia na moście przykręcanym spiekanym laserowo.

Pacjent, lat 61, zgłosił się z CBCT (iCAT, GENDEX, USA) do przychodni Stoma­tologia na Księżym Młynie w celu konsultacji im­plantoprotetycznej oraz ekstrakcji zębów 36 i 37.

Pobrano wycisk dopełniający alginatem łuku dolnego, aby dostawić zęby do protezy akrylowej częściowej. Po­brano również wycisk masą alginatową na protezę górną oraz rejestrat zwarciowy woskiem Alminax.

25 maja 2016 r. pacjent zgłosił się na wizytę wszczepienia czterech implantów oraz wykonania natychmiastowego obcią­żenia mostem akrylowym. W znieczuleniu nasiękowym Ubistesin Forte 8,5 ml nacięto płat śluzówkowo-okostnowy, uwidaczniając otwory bródkowe. Nawiercono wiertłem pilotażowym 2 mm otwór w linii, wzorując się na ujściu ślinianki podjęzykowej oraz wędzidełku języka. (…)

Ciąg dalszy artykułu dostępny w numerze 6/2016 "Nowoczesnego technika dentystycznego" w dziale CAD/CAM.


autorzy: lek. Rafał Zieliński, Milena Majczak

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij