Rozwój stomatologii ścisłe wiąże się z wprowadzaniem coraz bardziej nowoczesnych urządzeń i technologii z zakresu techniki dentystycznej. Aktualnie popularna metoda wykonywania prac ortodontycznych i protetycznych jest termoformowanie

Rozwój stomatologii ścisłe wiąże się z wprowadzaniem coraz bardziej nowoczesnych urządzeń i technologii z zakresu techniki dentystycznej. Aktualnie popularna metoda wykonywania prac ortodontycznych i protetycznych jest termoformowanie.

Historia szyn ortodontycznych z początku nie wiązała się z zastosowaniem przezroczystych tworzyw; ich produkcja była oparta na odlewnictwie ze stali i złota. Walory estetyczne aparatów zawdzięczane przezierności tworzywa zostały przedstawione dopiero w latach sześćdziesiątych XX w., gdy Nahoum zaprezentował jednowarstwowe szyny z termoplastycznego erkoduru. Były one wykonywane w erkopressie, urządzeniu służącym do tłoczenia folii, i stosowane jako zdejmowane aparaty retencyjne (1)

lic. tech. dent. Katarzyna Mikrut, st. tech. dent. Andrzej Nowinski, dr n. med. Monika Smyl-Golianek

Przeczytaj cały artykuł tutaj

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij