90% siedmiolatków ma już próchnicę*! Nic dziwnego, skoro przeciętny Polak szczotkuje zęby tylko 30 sekund, podczas gdy w minutę można się pozbyć jedynie ok. 27% płytki nazębnej! I tego samego, jak widać, uczymy dzieci…

Czas na zmiany – od 7 maja do 22 czerwca br. marka Colgate, we współpracy z PCK, w wybranych szkołach podstawowych na terenie Polski uczy  dzieci, jak prawidłowo dbać o zęby. Kampania edukacyjna „Polsko, uśmiechaj się!” obejmie swoim zasięgiem 30 000 uczniów.

Jak pokazują cyklicznie publikowane wyniki programu polityki zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia „Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej populacji polskiej”, polskie społeczeństwo wciąż jeszcze ma wiele do nadrobienia w tym zakresie. Już wśród trzylatków jest źle, bo zdrowe, wolne od próchnicy zęby, ma tylko 46% dzieci. Z biegiem lat sytuacja się pogarsza i tylko 6% 15-latków może się pochwalić zdrowym uzębieniem. A przecież, wbrew powszechnemu przekonaniu, próchnicy zębów można uniknąć – wystarczy poznać odpowiednie zasady dbania o zdrowie jamy ustnej i je regularnie stosować. Najlepiej, jeśli uda się je wpoić już najmłodszym.

Tym właśnie zajmują się edukatorzy PCK, którzy w maju i czerwcu odwiedzają wybrane szkoły podstawowe na terenie całej Polski i uczą dzieci zasad pielęgnacji jamy ustnej. Pomysłodawcą i partnerem kampanii „Polsko, uśmiechaj się!” jest marka Colgate. Będąc świadomą znaczenia, jakie ma dla zdrowia zapobieganie próchnicy zębów, zapewnia materiały edukacyjne zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli (filmy, zestawy edukacyjne, plany zajęć), a także pasty i szczoteczki do zębów. Te ostatnie przydają się znakomicie w trakcie praktycznych ćwiczeń z prawidłowego szczotkowania zębów. Kampania edukacyjna obejmie swoim zasięgiem 30 000 uczniów, co ważne, głównie z mniejszych miejscowości, gdzie dostęp do inicjatyw edukacyjnych nie jest tak powszechny. Akcja trwa od 7 maja do 22 czerwca 2018 r.

Informacje na temat akcji znajdują się pod adresem polskousmiechajsie.pl.

*dane programu polityki zdrowotnej MZ „Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej populacji polskiej”

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij