Warsaw Dental Medica Show to branży stomatologicznej trzy aktywne dni. Specjalną uwagę organizatorzy poświęcili też nowoczesnej wiedzy i praktyce skierowanej do techników dentystycznych. Przygotowali bowiem specjalnie dla nich cykl wykładów.

Łatwość  uzyskania szablonów chirurgicznych w praktyce  implantologicznej
Celem wykładu jest przedstawienie zaawansowanej funkcjonalności oprogramowania do projektowania i przygotowywania szablonów chirurgicznych (w tym automatycznej segmentacji zębów, szczęki i żuchwy  oraz stworzenie dostosowanych do indywidualnych potrzeb szablonów chirurgicznych dla systemów implantologicznych) z jednoczesnym wskazaniem na prostotę działania i ogólną dostępność dla każdego implantologa. Wykład poprowadzi mgr inż. Mariusz Kochaniec – specjalista w dziedzinie szablonów chirurgicznych.

Jak przygotować i zaprojektować pierwszy szablon chirurgiczny
Wykład i prezentacja zawiera demonstrację drogi projektowania i wytwarzania szablonów chirurgicznych opartych na łukach zębowych albo zębach przy użyciu techniki podwójnego skanowania i wielokrotnego skanowania i importu plików w różnych formatach oraz ich scalanie. Wykład poprowadzi mgr inż. Mariusz Kochaniec – specjalista w dziedzinie szablonów chirurgicznych.

Prosta metoda wprowadzenia cyfrowej ortodoncji z systemem  alignerów w gabinecie. Podczas prezentacji omówione zostaną sposoby wprowadzania cyfrowych  modeli, segmentacja zębów, tworzenia planów leczenia ortodontycznego, a także eksportowania modeli do systemu wytwarzania nakładek ortodontycznych za pomocą technologii termoformowania.

Jak uzyskać protezę dla pacjenta za pomocą wydruku 3D  (również dla przypadków protez opartych na implantach)

Celem prezentacji jest nauczenie użytkowników, jak używać nowego oprogramowania do projektowania protez zębowych technologią drukowania, oraz systemu belek i systemów hybrydowych w implantologii. Wykład poprowadzi mgr inż. Krzysztof Kozioł – specjalista w dziedzinie technologii CAD/CAM. 

Uzupełnienie protetyczne w gabinecie w czasie jednej wizyty pacjenta  - system MY CROWN CAD/CAM

W czasie prezentacji uczestnicy poznają i nauczą się łatwego sposobu projektowania i wykonywania pełnoceramicznych koron, mostów, licówek oraz uzupełnień typu inlay i onlay w czasie jednej wizyty w gabinecie. Krok po kroku zostaną zaprezentowane możliwości systemu  MyCrown oraz końcowe rozwiązania protetyczne. Wykład poprowadzą dr. Alexander Dimitrov – konsultant medyczny i mgr inż. Krystian Piwowarczyk - specjalista w dziedzinie CAD/CAM 

Jak przygotować gabinet do projektowania i wytwarzania uzupełnień tymczasowych, koron i  łączników indywidualnych  metodą druku 3D lub frezowania

Celem tej prezentacji jest pokazanie uczestnikom jak projektować korony i łączniki indywidualne – również do baz tytanowych. Zaprojektuj w kilka minut łącznik i koronę. Wykład poprowadzi mgr inż. Krzysztof Kozioł – specjalista w dziedzinie technologii CAD/CAM. 

Pełny program kongresu można znaleźć na stronie http://dentalmedicashow.pl

W części targowej na uczestników czekać będzie około 150 stoisk polskich i zagranicznych wystawców. Oprócz wystawców z branż stomatologii i medycyny estetycznej, w specjalnych strefach: Luksusu, Relaksu, Hobby i Architektów, pojawią się też wystawcy oferujący m.in. projektowanie i wyposażenie gabinetów czy ekskluzywne produkty (samochody, biżuterię i ubrania) oraz usługi.

Kluczem do sukcesu przedsięwzięcia ma być połączenie imprezy branżowej – targów i kongresu, z wielkim show. W programie wydarzenia znajdą się bowiem dwa wieczory pełne tańca, muzyki i dobrego humoru, które mają ułatwić uczestnikom integrację i budowę kontaktów. Na czwartek, 6 września, zaplanowano Wieczór Tematyczny, podczas którego gości rozbawi Kabaret Moralnego Niepokoju, a do tańca zachęci Stefano Terazzino wraz ze swoją taneczną partnerką. Wieczór zakończy zabawa przy muzyce serwowanej przez DJ'a. W piątek, 7 września, odbędzie się natomiast uroczysta gala targów Dental Medica Show. Poznamy laureatów targowych nagród oraz zobaczymy koncert muzycznej gwiazdy – Edyty Górniak. Udział w obu wieczorach jest bezpłatny pod warunkiem zarejestrowania się na stronie targów dentalmedicashow.pl do końca lipca, dlatego warto zarejestrować się już dziś.

Kolejnym atutem imprezy jest obiekt i jego lokalizacja. Do położonego na przedmieściach Warszawy Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo łatwo dojadą zarówno odwiedzający z Aglomeracji Warszawskiej, jak i z innych polskich miast. Centrum położone jest bezpośrednio przy trasie S8, na przecięciu szlaków komunikacyjnych S7, S8 i A2. Z centrum stolicy dojedziemy tutaj samochodem w 15 minut. Dojazd z lotniska im. F. Chopina zajmie około 10 minut. Na gości czeka aż 15 tysięcy miejsc parkingowych położonych bezpośrednio przy halach targowych.

"Nowoczesny Technik Dentystyczny" jest partnerem wydarzenia.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij