Naprawy protez wykonanych z materiałów termoplastycznych należą do tych mniej lubianych ze względu na dwa aspekty – czasochłonność oraz koszty.

Niewielkie uszkodzenia w protezie (tj. wyłamany ząb) czy jej ponowne dopasowanie (dostawienie utraconego zęba filarowego, podścielenie) wymagało wcześniej dotrysku z tego samego materiału, z którego wykonana była proteza. Inne naprawy z kolei (te z użyciem akrylu szybkopolimeryzującego) związane były z użyciem specjalnych łączących bondów.

Słowa „wymagało” i „były” zostały użyte umyślnie, gdyż są już dostępne na rynku polimery wtryskowe, których naprawa, w takich przypadkach jak wyżej, jest trwała, szybka, łatwa i – co najważniejsze – tania, bo wykazują one chemiczne powinowactwo do akryli reparacyjnych.

Całość artykułu czytaj tutaj.

Autor: tech. dent. Szymon Rosiński

Artykuł przeczytasz za darmo dzięki opcji "artykułu otwartego", czasopismo zamówisz na www.dlaspecjalistow.pl

 

 

 

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij