24-28 września 2018 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe dla techników dentystycznych połączone z aktywnościami o charakterze militarnym.

Podczas tego tygodnia omawiano granice protetyki dentystycznej, przyjmowano specjalne wyzwania i doskonalono swoje umiejętności. Uczestnicy pracowali teoretycznie, praktycznie i ręcznie na trudnym przypadku wybranym przez Zirkonzahn, obejmującym złożoną odbudowę. Eksperci zapewnili wsparcie, podpowiadając pewne rozwiązania i zdradzając triki, oraz dawali możliwość korzystania ze swojego doświadczenia. Szkolenie obejmowało między innymi: frezowanie CAD/CAM A+, frezowanie CAD/CAM B, wiedzę eksperta (FAQ, triki), cyfrowy workflow (Face Hunter, PlaneFinder) oraz licowanie ceramiką zębów przednich (4 pojedyncze korony w Prettau Anterior).

Program pobytu został ściśle dopasowany do określonej procedury. Każdy etap był powtarzany wiele razy, gdyż miał na dobre zapisać się w pamięci uczestników. Wieczorem, po skończonej pracy, nie było czasu na odpoczynek – na uczestników czekały nowe wyzwania, m.in. canoying (skakanie z wodospadów). Miało to na celu sprawdzenie ograniczeń fizycznych i psychicznych.

Podstawowym wymogiem kursu była silna wola uczestników, aby poszerzyć swoją wiedzę o technologii dentystycznej i doprowadzić swoje umiejętności do perfekcji. Ponadto uczestnicy powinni być gotowi na przygodę życia.

Kurs oparty jest na koncepcji edukacyjnej Enrico Stegera, dzięki czemu jest zorganizowany w precyzyjny, ścisły i inspirujący sposób. Sesje dydaktyczne przeplatają się z praktycznymi, w których uczestnicy muszą wypełniać różne zadania.

Prowadzeni przez doświadczonych instruktorów uczestnicy muszą przestrzegać codziennej, ścisłej dyscypliny, która wymaga maksymalnej koncentracji, począwszy od porannego apelu.

Kurs podkreśla także znaczenie „grupy”: razem uczestnicy musieli stawić czoła wyzwaniom w dziedzinie technologii dentystycznej i osobistej natury, które sprawdzają ich granice, wydobywając ich zalety.

fot. archiwum organizatora

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij