Rozwój technologii daje możliwość skrócenia do minimum czasu leczenia. Artykuł opisuje przypadek kompleksowego leczenia pacjentki, która zgłosiła się do Akademii Implantologii i Stomatologii Estetycznej Platinum.

Świat pędzi coraz szybciej, a co za tym idzie – nasi pacjenci mają coraz mniej czasu na spędzanie wielu godzin w gabinetach stomatologicznych. Do tej pory wszystko, co wiązało się z przyspieszeniem procesu leczenia i wykonywaniem prac protetycznych, łączyło się ze zmniejszeniem jakości pracy protetycznej, co wpływało na jej
żywotność i w kolejnym etapie wymagało naprawy lub wymiany pracy.

Naprzeciw  wymaganiom  nowoczesnego  świata wyszła technologia, która w stomatologii rozwija się w zawrotnym tempie. Coraz częściej spotykamy  się  ze skanowaniem intraoralnym, technologią CAD/CAM, bloczkami ceramicznymi i frezowaniem prac tymczasowych.

Akademia Implantologii i Stomatologii Estetycznej Platinum oraz pracownia DentalScan, wychodząc naprzeciw wymaganiom pacjentów, wprowadziły System Cerec. Dzisiaj możemy już pochwalić się 2 skanerami wewnątrzustnymi, 2 frezarkami 4-osiowymi i dużą 5-osiową frezarką. To wszystko pokazuje, jaką wartością w codziennej pracy jest technologia, dzięki której możemy „zaopatrzyć” pacjenta w sposób ekspresowy bez obniżania jakości pracy protetycznej, a w wielu przypadkach znacząco ją podnieść (...).

Całość artykułu czytaj tutaj.

Autor: lek. stom. Paweł Bernatek, lek. stom. Karolina Jagiełło, tech. dent. Anna Siemierska

Artykuł przeczytasz za darmo dzięki opcji "artykułu otwartego", czasopismo zamówisz na www.dlaspecjalistow.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij