To już 13. edycja programu Practice Pink, który łącznie zebrał ponad 1,6 miliona dolarów na badania nad rakiem, działania profilaktyczne i działania mające na celu zwiększenie świadomości.

Firma Henry Schein, Inc. (Nasdaq: HSIC) ogłosiła dziś, że swoim programem Practice Pink™ ponownie wesprze organizacje non-profit zajmujące się walką z rakiem. Dzięki realizowanemu już od 13 lat programowi firma Henry Schein przekazała ponad 1,6 miliona dolarów na działania związane z wczesnym wykrywaniem raka, poprawę dostępu do opieki oraz na badania i profilaktykę.

Wraz z organizacjami pozarządowymi i dostawcami w całej Ameryce Północnej i Europie, firma Henry Schein pomaga specjalistom z zakresu stomatologii i medycyny w podnoszeniu świadomości profilaktyki raka piersi i innych nowotworów, oferując swoim klientom szeroki zakres tzw. różowych produktów, w tym materiały eksploatacyjne z zakresu opieki medycznej, produkty wykorzystywane w gabinecie, a także odzież.

Marrodent to jeden z największych polskich dystrybutorów w branży stomatologicznej i protetycznej oferujący pełny zakres rozwiązań. Od roku 2016 Marrodent jest częścią firmy Henry Schein, Inc.

Część wpływów ze sprzedaży różowych produktów zostanie przekazana przez Marrodent – w ramach programu Practice Pink – na rzecz organizacji charytatywnej Federacji Stowarzyszeń Amazonki na badania, zapobieganie, profilaktykę  i  wczesne wykrywanie choroby oraz na zapewnienie łatwiejszego dostępu do leczenia. Amazoniki od 25 lat prowadzą kampanię na rzecz kobiet chorych na raka piersi. Doprowadziło to również do przełamania tabu raka piersi i poprawy sytuacji kobiet z rakiem piersi w Polsce.

Federacja aktywnie działa na wielu płaszczyznach w celu polepszenia sytuacji kobiet z rakiem piersi w Polsce. Organizacja ta stała się partnerem merytorycznym dla decydentów działających w ochronie zdrowia. Bierze aktywny udział w tworzeniu zmian legislacyjnych na rzecz zdrowia wszystkich obywateli.

„Walka z rakiem jest walką wszystkich i tylko dzięki połączeniu i wykorzystaniu naszych wspólnych sił, nasze wysiłki przyniosą największy efekt” – powiedział Stanley M. Bergman, Chairman of the Board i Chief Executive Officer firmy Henry Schein. „Zespół Schein pragnie podziękować swoim klientom i dostawcom za wsparcie programu Practice Pink i mamy nadzieję na dalszą współpracę nad naszym wspólnym celem, jakim jest świat wolny od raka”.

Practice Pink jest inicjatywą Henry Schein Cares, programem globalnej odpowiedzialności społecznej firmy. Henry Schein Cares opiera się na czterech filarach: angażowaniu członków zespołu Schein, aby wykorzystać ich potencjał, zapewnienie odpowiedzialności poprzez rozszerzenie etycznych praktyk biznesowych na wszystkie poziomy firmy Henry Schein, promowanie zrównoważonego rozwoju środowiska i rozszerzenie dostępu do opieki zdrowotnej dla społeczności, w których jej poziom jest niedostateczny, oraz społeczności o podwyższonym stopniu ryzyka na całym świecie.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij