VDE, to wirtualna edycja popularnej wystawy CEDE. Pod nazwą Isthmus Project kryje się trzyosobowy gitarowy band zainicjowany przez trzech znakomitych endodontów: Wojciecha Wilkońskiego, Bartłomieja Karasia i Huberta Gołąbka.

Macie wrażliwe ucho? Uważajcie, o tej współpracy będzie głośno! Również dosłownie.

Organizatorzy VDE wraz z Isthmus Project oraz – na co wszyscy liczą – innymi gitarzystami-lekarzami i gitarzystami-pacjentami z Polski i świata zagrają wspólnie dla wychowanków domów dziecka. Zbiórka w ramach muzycznego challenge’u ma na celu zebranie/pozyskanie środków na zakup szczoteczek do zębów dla dzieci z placówek zarejestrowanych w Ogólnopolskim Portalu Domów Dziecka.

Wszystko zaczęło się od…COVIDU-19 i challenge’u, który krążył w social mediach w czasie największego lockdowne’u. Okazało się wtedy, że wielu polskich lekarzy dentystów znakomicie radzi sobie z grą na gitarze, nominując się nawzajem do kolejnych mini-koncertów w sieci. Wspólnie z organizatorami wirtualnego CEDE postanowiliśmy to wykorzystać ten muzyczny potencjał w ramach nowego, charytatywnego projektuwyjaśnia dr n. med. Hubert Gołąbek, członek Isthmus Project.

O co w tym wszystkim chodzi? Isthmus Project, we współpracy z muzyczny.pl, nagrał ścieżkę dźwiękową oraz opracował instrukcje dla chętnych muzyków do wzięcia udziału w challengu. Każdy, kto gra na gitarze lub innym instrumencie, a nawet śpiewa, może według tych instrukcji nagrać „podobny” utwór, dogrywając do ścieżki bazowej swoją autorską solówkę. Wszystko należy nagrać i wpuścić do social mediów okraszając teledysk hasztagami i przede wszystkim – linkiem do zbiórki, który wkrótce pojawi się na portalu pomagam.pl.

Do zabawy zapraszamy nie tylko lekarzy dentystów z całego świata, ale także ich pacjentów. Instrukcje bazowe, takie jak strój gitary czy tonacja, są jedynym ograniczeniem kreatywności muzycznej. Liczymy na wiele zaskoczeń, które sprawią, że licznik zbiórki będzie rósł szybko – dodaje dr Hubert Gołąbek.

W placówkach, z którymi współpracujemy jest ok. 4 000 dzieci, więc im więcej funduszy zbierzemy, tym więcej artykułów do higieny jamy ustnej będziemy mogli zakupić. Oczywiście nie jest tak, że domy dziecka nie mają środków, by kupić szczoteczki do zębów, ale jeżeli dostaną takie wsparcie to będą mogli na inne cele przeznaczyć te pieniądze. Być może uda się wtedy sfinansować inne potrzeby stomatologiczne, jak np. leczenie ortodontyczne mówi Paweł Khmara, założyciel i koordynator Ogólnopolskiego Portalu Domów Dziecka.

Instrukcje dla muzyków oraz ścieżka dźwiękowa będą do pobrania na wirtualnym stoisku CEDE 2020 podczas VDE by CEDE.

Akcja, premiera teledysku oraz zbiórka, rozpoczną się 24 września. Challenge potrwa do 25 października, czyli do daty zakończenia Virtual Dental Exhibition by CEDE. Wszystkie nagrania, oprócz publikacji w sieci, warto przesłać na adres info@vcede.pl. W projekt można włączyć się niezależnie od poziomu muzycznego, natomiast konto zbiórki może zasilić każdy!

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij