Kolejna część kultowej serii dla protetyków, która stanowi wybór tekstów z czasopisma „Nowoczesny Technik Dentystyczny”.

Książka pod redakcją naukową Zbigniewa Raszewskiego. Wśród zagadnień:

  • prace bezmetalowe;
  • prace kombinowane;
  • ortodoncja;
  • ceramika;
  • implantoprotetyka;
  • protetyka cyfrowa.


Ułożone tematycznie artykuły przedstawiają:

  • krok po kroku wykonanie różnego rodzaju prac protetycznych: bezmetalowych, kombinowanych, ceramicznych, implantoprotetycznych;
  • obszerne informacje z zakresu ortodoncji – rodzaje aparatów, śrub, sposoby wykonania i omówienie najczęściej popełnianych błędów – jak uniknąć ich w codziennej pracy?
  • porównania materiałów wykorzystywanych w protetyce;
  • zastosowanie nowoczesnych, cyfrowych technologii – druk 3D, CAD/CAM.


Słowo redaktora naukowego


Oddaję w Państwa ręce czwartą część książki z serii „Sztuka i rzemiosło”. Aż trudno uwierzyć, że od ostatniego wydania minęło już ponad 5 lat! Książka, podobnie jak poprzednie części, jest wyborem tekstów, które w ciągu ostatnich 5 lat ukazały się na łamach czasopisma „Nowoczesny Technik Dentystyczny”. Jest mi niezmiernie miło, że mogłem uczestniczyć w przygotowaniu publikacji. Możliwość nadania kształtu, kolejności i podziału tematycznego pozwoliła mi jako autorowi wielu artykułów inaczej spojrzeć na treści drukowane na łamach „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”. Pomijając swoje prace i skupiając się na opracowaniach moich koleżanek i kolegów, próbowałem stworzyć dla Państwa wybór tekstów uporządkowany tematycznie, na który składają się dwie części.

Część I zawiera tematy: modele i gipsy, prace bezmetalowe, ortodoncja, problemy w codziennej pracy, materiałoznawstwo.

Część II składa się z rozdziałów: ceramika, prace kombinowane, implantoprotetyka i CAD/CAM.
Kolejne części książki „Sztuka i rzemiosło” pokazują, jak bardzo zmienia się nasz zawód, coraz śmielej wkraczają do naszych pracowni rozwiązania cyfrowe, które jednak nie zmieniają podstaw – protetyk, technik dentystyczny powinien łączyć wiedzę, zdolności manualne z poczuciem estetyki i umiejętnością naśladowania natury. Nasz zawód to właśnie tytułowe połączenie sztuki i rzemiosła, które przynosi ogromną satysfakcję, zwłaszcza że dzieło naszych rąk często decyduje o poprawie jakości życia pacjentów oraz ich zadowoleniu.

Zbigniew Raszewski

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij