Organizatorzy targów Krakdent z przykrością informują, że przewidziana na bieżący rok edycja wydarzenia z przyczyn niezależnych od nich nie odbędzie się.

W ubiegłym roku na terenie Targów w Krakowie został zorganizowany szpital tymczasowy. Umowa na funkcjonowanie szpitala, która obowiązywała do kwietnia bieżącego roku, została przedłużona.

Kolejna edycja wydarzenia planowana jest na marzec 2022. Poniżej przytaczamy oficjalny komunikat Targów w Krakowie – organizatora Krakdent.

Szanowni Państwo,
W godzinach popołudniowych 22 marca otrzymaliśmy od Ministra Zdrowia decyzję administracyjną, wydaną na podstawie art. 11h ust. 2 i ust. 4-5 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 1842, z późn. zm.), przedłużającą o kolejne miesiące (maj i czerwiec) funkcjonowanie szpitala tymczasowego w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.
Decyzja ta, mająca znamiona działania siły wyższej, uniemożliwia nam zorganizowanie w planowanym czerwcowym terminie targów KRAKDENT®.
Nie jest to dla nikogo – ani dla Państwa, ani dla nas – dobra wiadomość, aczkolwiek obserwując nie malejącą falę pandemii zrozumiała z punktu widzenia dobra społecznego. Nasza branża, żyjąca z organizacji spotkań (targów i kongresów) została bardzo dotkliwie dotknięta skutkami epidemii. W ubiegłym roku udało nam się zrealizować zaledwie kilka z kilkudziesięciu wydarzeń, nasz przychód w porównaniu do tego z roku 2019 zmalał o 75%. Dzięki posiadanym środkom na rozwój firmy, zawieszeniu spłacania rat kredytowych, dzięki wdrożonym oszczędnościom i ograniczeniom oraz pomocy z tzw. pierwszej tarczy antycovidowej trwamy nadal i planujemy realizację naszych jesiennych wydarzeń, nasze funkcjonowanie jest trudne, ale nie zagrożone. Szerzej o tym opowiadałam w wywiadzie opublikowanym w ub. tygodniu na portalu InfoDENT24.pl.
Mimo podejmowanych przez nas działań nie spotkamy się więc na targach KRAKDENT® w 2021 roku – zapraszamy na wiosnę 2022 roku, miejmy nadzieję, że już w normalnej rzeczywistości.

Grażyna Grabowska
Prezes Zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij