AG.Live CON podkreśla kluczowe trendy transformacji w branży dentystycznej.

Procesu cyfryzacji w branży dentystycznej nie da się już powstrzymać. Zapowiada ona fundamentalne  zmiany w różnych specjalizacjach stomatologicznych, a jednocześnie oferuje ogromny potencjał. O tym, że wielu techników dentystycznych i dentystów chce skorzystać z tych możliwości świadczy duża liczba uczestników konferencji AG.Live CON. Podczas licznych prezentacji i dyskusji na żywo, 38 międzynarodowych prelegentów przedstawiło plany nowego wymiaru ujednoliconej stomatologii. Wszystkie wystąpienia są nadal bezpłatnie dostępne na stronie show.aglivecon.digital.

O tym że korzyści płynące z cyfryzacji są kluczowe i oczywiste, wyjaśniał uczestnikom prof. Daniel Edelhoff w dyskusji panelowej: „W coraz większej liczbie procesów klinicznych analogowe kroki są zastępowane technologią cyfrową, co przynosi ogromne korzyści: uproszczenie etapów procesu, powtarzalność i wysoki stopień przewidywalności”. Jednak najistotniejszą kwestią w panelu okazał się brak komunikacji między technikami dentystycznymi a dentystami. „Laboratoria dokonały znacznych inwestycji w ciągu ostatnich kilku dekad i przeprowadziły cyfryzację w dziedzinie CAD / CAM. Jednak cyfryzacja obecnie zatrzymuje się na styku kontaktu ze stomatologiem” – powiedział technik dentystyczny Andreas Kunz podczas panelu dyskusyjnego. Eksperci jednogłośnie zgodzili się, że obecnie największy problem polega na zbieraniu i łączeniu wszystkich dostępnych danych pacjentów w sensowny sposób, a następnie wykorzystywaniu ich w celu zaplanowania i zapewnienia zindywidualizowanego leczenia.

Połączenie wiedzy i kompetencji

Dla końcowego sukcesu leczenia pacjenta szalenie istotna jest w stomatologii  praca zespołowa. „Do wykonania kompleksowej rehabilitacji narządu żucia konieczny jest wysoce kompetentny partner w laboratorium oraz mądry i doświadczony klinicysta. Wówczas ich łączna wiedza to coś więcej niż suma poszczególnych elementówi” – podkreślił prof. Florian Beuer. Celem musi być jak najlepsze połączenie sił.

Właśnie taką misję wyznaczył sobie za cel Amann Girrbach i po pięciu latach prac rozwojowych uruchomił portal AG.Live, czyli co okazało się największą ofensywą procesu cyfryzacji w historii firmy. Ten na wskroś nowoczesny portal internetowy, przeznaczony do współpracy między laboratoriami i dentystami, oferuje doskonałe usługi cyfrowe na wszystkich poziomach. Na przykład AG.Live jako centralne narzędzie do cyfrowego zarządzania przypadkami klinicznymi, kontaktami w obrębie sieci, infrastrukturą oraz zarządzaniem materiałami, wsparciem i bazą wiedzy będzie stopniowo zastępować poprzedni portal klienta C3

Z jednej strony platforma łączy w sieć maszyny i materiały w laboratorium, upraszczając w ten sposób procesy wytwarzania uzupełnień oraz zwiększając ich jakość i powtarzalność. Największym postępem jest jednak zapewnienie włączenia stomatologów, pracujących w oparciu o rozwiązania cyfrowe, w dynamicznie rosnącą, globalną sieć. To wypełnia interdyscyplinarną lukę między dentystami a technikami dentystycznymi i ułatwia współpracę zorientowaną na przyszłość. W tej sieci zoptymalizowanych i nowychkontaktów partnerskich, uczestnicy mogą skupić się na swoich mocnych stronach i lepiej pozycjonować się na rynku.

Włączenie dentysty do cyfrowego przepływu pracy Ceramill CAD/CAM

AG.Live stanowi również podstawę i interfejs dla Ceramill Direct Restoration System (DRS), za pomocą którego Amann Girrbach rozszerza koncepcję cyfrowego przepływu pracy Ceramill CAD/ CAM i włącza do niego stomatologa. Podstawowym wariantem jest zestaw wprowadzający Ceramill DRS Connection KIT składający się ze skanera wewnątrzustnego Ceramill Map DRS, odpowiedniego oprogramowania do skanowania oraz połączenia z platformą AG.Live. Dzięki temu wszelkie dane dotyczące zamówienia, w tym wszystkie wymagane informacje, mogą być udostępniane bezproblemowo i w czasie rzeczywistym, ponieważ gabinet jest w pełni połączony cyfrowo z laboratorium za pośrednictwem AG.Live. Umożliwia to wykonywanie tak zwanych „procedur jednego dnia” obejmująych proste uzupełnienia protetyczne, również z tlenku cyrkonu, przy użyciu zestawu Ceramill DRS High-Speed Zirconia Kit.

Uzupełnieniem jest zestaw Ceramill DRS Production Kit, który warunkuje wykonanie przez dentystę prac bezpośrednio w gabinecie. W takim przypadku laboratorium protetyczne może wspierać lekarza w zakresie projektowania, know-how, serwisu i porad.

W rezultacie powstają 3 Ceramill Team Workflows, które można wykorzystać w zależności od wyposażenia zestawu i konfiguracji zespołu. Dzięki modułowej konstrukcji możliwe jest rozpoczęcie na „małą skalę” z zestawem wprowadzającym Ceramill DRS Connection KIT i możliwością rozbudowy do zestawu Ceramill DRS Production Kit na późniejszym etapie. Dodatkowo system Ceramill DRS jest w pełni zintegrowany – wszystkie komponenty są ze sobą kompatybilne i pochodzą z jednego źródła. W ten sposób Amann Girrbach bierze na siebie pełną odpowiedzialność za serwis, wsparcie i końcową jakość uzupełnienia .  Dostępność poszczególnych zestawów można sprawdzić u odpowiednich dystrybutorów firmy.

AG.Live i DRS, a także wszystkie rozwiązania do digitalizacji firmy Amann Girrbach wspierają praktyki i laboratoria w drodze, którą prof. Jan-Frederik Güth, w swoim podsumowaniu dyskusji panelowej, tak opisuje: „Nakierowany na pacjenta, skoncentrowany, spersonalizowany, zorientowany na zespół, uproszczony i cyfrowy – oto kierunek naszej nowej  protetycznej podróży”.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij