Sobotnia Sesja dla Techników Dentystycznych z Legendą Ceramiki Stomatologicznej - tech. dent. Oliverem Brixem - podczas tegorocznych targów KRAKDENT.

PROGRAM
 
12:30-13:45
Nowoczesna Protetyka Implantologiczna - Co należy wykonać? A czego należy unikać?
Dr n. med. Riccardo Kraus
Jakie są najważniejsze aspekty implantoprotetyki? Jakie błędy popełniane są najczęściej, na co należy zwrócić szczególną uwagę, a czego unikać? Podczas wykładu przedstawione zostaną wskazówki oparte na doświadczeniu klinicznym w połączeniu z najnowszą wiedzą naukową.
Wykład będzie w dużej mierze oparty o technologie cyfrowe i najnowsze osiągnięcia implantologiczne oraz ich zalety i wady, szczególnie pod względem efektywności leczenia.
 
13:45-14:40 lunch
 
14:40-15:50
Fascynująca ceramika bez metalu – Przekraczanie limitów
Tech. dent. Oliver Brix
Materiały pełnoceramiczne są nieodzowne w codziennej pracy dzisiejszych laboratoriów stomatologicznych. Przyczyną popularności uzupełnień bez metalu jest rosnąca świadomość estetyki i biokompatybilności oraz zwiększone zapotrzebowanie na perfekcję. Przez kilka dziesięcioleci materiały pełnoceramiczne i tlenek cyrkonu ugruntowały swoją pozycję jako materiał z wyboru do odbudów protetycznych. Materiały i ich odpowiednie techniki przetwarzania są wypróbowane i przetestowane naukowo. Pozostaje jednak pytanie: czy te materiały rzeczywiście ułatwiły lub usprawniły pracę, czy po prostu ją zmieniły? Niniejsza prezentacja jest poświęcona zbadaniu tego pytania i udzieleniu na nie odpowiedzi, na podstawie wielu różnych przypadków klinicznych oraz wiedzy naukowej. Dzisiejszy szeroki wybór materiałów i różne możliwości ich łączenia oferują rozwiązanie każdego problemu. Niemniej jednak, aby uzyskać pomyślne wyniki, wymagana jest rozległa wiedza, zrozumienie materiałów oraz technologii. Należy opracować solidną strategię obejmującą każdy etap procesu leczenia, od etapu planowania i wyboru materiałów po wykończenie uzupełnienia. Poza tym materiały pełnoceramiczne nie ma ograniczeń: możemy wykonać od minimalnie inwazyjnych licówek po rozległe odbudowy zębów i złożone prace protetyczne oparte na implantach. Materiały te są prawdziwym dobrodziejstwem dla laboratoriów XXI wieku.
 
15:50-17:00
Stomatologia Biomimetyczna w odcinku bocznym: Wypełnienia Kompozytowe
Javier Tapia-Guadix, DDS, CG Artist
Bezpośrednie wypełnienia kompozytowe w odcinku bocznym są filarami stomatologii odtwórczej i jako takie nabierają kluczowego znaczenia, ponieważ prawidłowo odbudowane zęby zapewniają stabilność okluzji. Jednak uzyskanie stabilnych, wysokiej jakości i długotrwałych uzupełnień kompozytowych jest zależne od techniki jaką wykorzystujemy i wymaga właściwego zrozumienia wielu czynników, w tym preparacji, adhezji i nakładania warstw kompozytu. Co więcej, nowa generacja materiałów, w tym wzmocnionych włóknem szklanym odtwarzających zębinę, otworzyła nowe możliwości, aby bezpośrednie odbudowy kompozytowe miały wydajność i rokowania podobne do odbudowy pośredniej.
 
17:00-18:00
Jak zaprojektować i uzyskać właściwą strukturę powierzchni uzupełnienia w odcinku przednim?
Dr German Gomez
Podczas wykładu omówiona zostanie teoria nakładania kompozytu techniką warstwową oraz pierwszo- drugo- i trzeciorzędowa anatomia odcinka przedniego. Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty kluczowe jest stosowanie odpowiednich materiałów kompozytowych i narzędzi. Krok po kroku przedstawione zostaną techniki pozwalające osiągnąć optymalne odwzorowanie naturalnych tkanek.
 
18:00-18:30 Dyskusja okrągłego stołu

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij