Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 3/2019
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 3/2019

Drodzy Czytelnicy!

Serdecznie witam Państwa w wakacyjnym numerze „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”. W wydaniu odnajdą Państwo zapowiedzi nadchodzących wydarzeń (targów Warsaw Dental Medica Show, kolejnej edycji Kongresu Ceramists i jubileuszu Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych). W dziale „Z kraju i ze świata” odnajdą Państwo podsumowanie spotkania techników dentystycznych w Strykowie, a także fotorelację z targów Krakdent – bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.
Temat wydania poświęcony jest fotografii cyfrowej, a dokładnie jej wykorzystaniu w projektowaniu uśmiechu w technologii Digital Smile Design. Jest to pierwsza część fotorelacji, zapraszam do śledzenia jej kontynuacji w kolejnym numerze. Zachęcam także do lektury artykułu przedstawiającego krok po kroku, w jaki sposób skutecznie i łatwo zindywidualizować i ucharakteryzować wysoce estetyczne jednolite uzupełnienia z tlenku cyrkonu. Praca poparta jest bogatą fotorelacją (30 zdjęć). W numerze znajdą Państwo także m.in. przypadek pacjenta z protezą całkowitą oraz pracę hybrydową z koronami cyrkonowymi.
Na koniec zapraszam do odwiedzenia stoiska naszej redakcji podczas zbliżających się targów Warsaw Dental Medica Show w Nadarzynie oraz kolejnej edycji CEDE.

Życzę owocnej lektury
redaktor naczelny
prof. dr hab. inż. Leszek Klimek

Dental News

Dental news

TEMAT NUMERU

Wykorzystanie techniki fotografii cyfrowej do wykonania projektu uśmiechu w technologii Digital Smile Design – cz. I

Niniejsza praca stanowi część pierwszą projektu stworzenia prawidłowego wax-upu zębów w odcinku przednim oraz mock-upu w postaci termoforowanych szyn kosmetycznych na zęby.

Technika Dentystyczna

Atrakcyjny z charakterem Przy zastosowaniu wyszukanych technik, krok po kroku, w kierunku wysoce estetycznych uzupełnień z tlenku cyrkonu. Attractive and with character With sophisticated techniques, step-by-step, to high-esthetic zirconia restorations

Rekonstrukcja estetyczna zębów przednich z zastosowaniem licówek porcelanowych. Aesthetic reconstruction of anterior teeth using porcelain veneers

Rekonstrukcja zwarcia u pacjenta z licznymi brakami zębowymi oraz wtórną wadą zgryzu przy użyciu ruchomych uzupełnień protetycznych i stałych kompozytowych

W pracy zastosowano techniki protetyczne alternatywne do wszczepów śródkostnych i konwencjonalnych uzupełnień stałych.

Koncepcje – innowacje – protezy zębowe. Rehabilitacja pacjenta systemem OT Bridge Rhein’83

Artykuł przedstawia przypadek rehabilitacji pacjenta z protezą całkowitą szczęki górnej, skarżącego się na estetyczny i funkcjonalny dyskomfort, za pomocą systemu Rhein’83.

CAD/CAM

O czym należy wiedzieć przed zakupem drukarki 3D DLP?

Praca hybrydowa z koronami cyrkonowymi w kolorze zębów wybielanych

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Aktualności z działalności PTTD

Krakowski oddział PTTD - rys historyczny

Z kraju i ze świata

Krakdent miejscem spotkań

Military School

Kolejna edycja konferencji w Strykowie

Holtrade CE – cyfrowe i analogowe planowanie oraz wykonanie konstrukcji retencyjnej w Strykowie

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij