Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 6/2019
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 6/2019

Drodzy Czytelnicy!

Serdecznie witam Państwa na łamach świątecznego i noworocznego wydania „Nowoczesnego Technika Dentystycznego”. Rok 2019 był dla naszej redakcji dosyć aktywny. Mieliśmy okazję prezentować nasze tytuły podczas corocznych wydarzeń branżowych, wśród których były trzy imprezy targowe – Krakdent, CEDE i Dentamed. Nasze czasopismo patronowało także nowej inicjatywie – targom Warsaw Dental Medica Show w Nadarzynie, gdzie po raz pierwszy zorganizowano duży panel szkoleniowy specjalnie dla techników dentystycznych. Rok 2020 na pewno będzie rokiem podsumowań. W branży będziemy obchodzić kilka jubileuszy. Już od dwóch wydań na naszych łamach mogą Państwo śledzić szczegóły dotyczące uroczystych obchodów 35-lecia Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych, na które już teraz można się zapisać. Oprócz tego jubileusz będą obchodzić znane w środowisku firmy: Marrodent, Polkard i Zhermack. Z kolei targi w Nadarzynie planują kontynuować inicjatywę szkoleń dla techników dentystycznych, na naszych łamach będą mogli Państwo śledzić ich tematykę.

Z okazji zbliżających się świąt pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia, aby ten magiczny czas sprzyjał odpoczynkowi, spotkaniom z najbliższymi i relaksowi, a rok 2020 przyniósł Państwu wiele sukcesów!

redaktor naczelny
prof. dr hab. inż. Leszek Klimek

Dental News

Dental news

TEMAT NUMERU

Technologie laserowe w wykonawstwie uzupełnień protetycznych

W obecnych czasach najczęściej stosowaną metodą otrzymywania metalowych elementów protez jest metoda traconego wosku, wprowadzona do stomatologii na początku XX wieku.

Technika Dentystyczna

Wybrane systemy precyzyjnych elementów retencyjnych – przegląd piśmiennictwa

Celem pracy jest przedstawienie na podstawie piśmiennictwa wybranych systemów elementów retencyjnych, ich charakterystyki, wad i zalet oraz wskazań do wykorzystania w rehabilitacji protetycznej.

Wszechstronne zastosowania OT Equator – Rhein’83 (Italia)

Wykorzystanie połączenia skanów wewnątrzustnych i skanów twarzy przy wspomaganym komputerowo projektowaniu i produkcji (CAD/CAM) belek z polieteroeteroketonu (PEEK) do protez nakładkowych wspartych na implantach

Przedstawienie metody cyfrowej łączącej wykorzystanie skanów wewnątrzustnych i skanów twarzy przy wspomaganym komputerowo projektowaniu i produkcji (CAD/CAM) belek do całkowitych protez nakładkowych (overdenture) uzębienia szczęki, wspartych na implantach.

Porównanie wybranych metod odbudowy protetycznej braków skrzydłowych

W pracy opisano zmiany, jakie zachodzą w układzie stomatognatycznym na skutek braków zębowych skrzydłowych.

Cyfrowe rozwiązania – korona hybrydowa

Artykuł opisuje sposób wykonania korony hybrydowej z wykorzystaniem skanera CS.NEO.

CAD/CAM

Wykorzystanie technologii druku 3D w technice dentystycznej i stomatologii

Sprzęt i materiały

Zęby kompozytowe

W chwili obecnej na rynku można spotkać trzy główne typy zębów stosowanych do ruchomych uzupełnień protetycznych.

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Szkolenie dla studentów w Wałbrzychu

Z kraju i ze świata

Holtrade on tour – tournée ceramiczne – Cyrkon Master Ceramic Days – Tressis

Marrodent otworzył nowe Centrum Dystrybucyjne

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij