Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 1/2021
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 1/2021

Drodzy Czytelnicy,

Zamknęliśmy rok 2020 i pełni nadziei patrzymy w przyszłość. Wierzymy, że rok 2021 przyniesie stabilizację sytuacji, może nawet uda nam się spotkać podczas konferencji lub targów, które są w planach (targi Krakdent w czerwcu, CEDE i IDS we wrześniu). Nie ma branży, która nie odczuwałaby skutków pandemii, każdy z nas musiał przystosować się do funkcjonowania w nowym świecie. Także nasza redakcja. W pierwszym wydaniu w nowym roku oddaję w Państwa ręce numer, który otwiera artykuł o metodach wytwarzania całkowitych protez ruchomych w oparciu o pełne komputerowe wspomaganie projektowania i produkcji (CAD/CAM). Nie zabrakło także pracy o kolorze – „Kontrola odcienia i jasności za pomocą systemu IPS e.max” oraz implantoprotetyki. Zachęcam także do lektury artykułu z ortodoncji na temat artykułów grubołukowych.

Zachęcam także do zapoznania się z nowościami wydawniczymi – IV tomem z serii „Sztuka i rzemiosło” (szczegóły na www.dlaspecjalistow.pl). Zapraszam także do śledzenia naszych stron internetowych, zwłaszcza serwisu dentalmaster.pl, który dedykowany jest branży stomatologicznej.

Życzę Państwu samych pomyślności w nowym roku

Prof. dr hab. inż. Leszek Klimek

Redaktor naczelny

Dental News

Dental news

Przegląd sprzętu

Przegląd skanerów

TEMAT NUMERU

Metoda wytwarzania całkowitych protez ruchomych w oparciu o pełne komputerowe wspomaganie projektowania i produkcji (CAD/CAM). Total CAD/CAM supported method for manufacturing removable complete dentures

Przedstawiony artykuł opisuje metodę wytwarzania całkowitych protez ruchomych w oparciu o pełne komputerowe wspomaganie projektowania i produkcji.

Technika Dentystyczna

Estetyczne odbudowy protetyczne na przebarwionych zębach filarowych. Kontrola odcienia i jasności za pomocą systemu IPS e.max

Artykuł opisuje przypadek wytworzenia wspartej na implantach protezy hybrydowej uzębienia szczęki z wykorzystaniem kompozytu nanofilowego (NFC) do budowy zębów w celu rehabilitacji protetycznej pacjentki.

Narzędzia skrawające na potrzeby technologii

Niniejszy artykuł porusza tematykę narzędzi, które wykorzystywane są w obróbce ubytkowej. Przedstawione zostały różne typy frezów oraz powłok.

Analiza porównawcza stabilności śrub protetycznych pod cyklicznym obciążeniem w implantoprotetyce - badanie in vitro

Praca prezentuje porównanie utraty napięcia wstępnego przy braku obciążenia i po ustalonej liczbie cyklicznych obciążeń na 7-milimetrowym wsporniku dystalnym w dwóch różnych systemach połączeń wykorzystujących rozwiązanie stałe na czterech implantach.

CAD/CAM

Planowanie pracy na podbudowie cyrkonowej

Artykuł podejmuje temat cyrkonu, jako jednego z najpopularniejszych materiałów wybieranych w stomatologi. Czytelnik dowie się, zaplanować pracę na cyrkonie oraz możliwości, jakie daje mu ten materiał.

TECHNIKA ORTODONTYCZNA

Aparat stały grubołukowy łuk językowy - zastosowanie i wykonawstwo laboratoryjne

Praca opisuje leczenie stomatologiczne z zastosowaniem protez szkieletowych. Czytelnik dowie się, jakie korzyści zapewnia pacjentowi proteza szkieletowa z klamrami acetalowymi.

Sprzęt i materiały

Drukarki 3D wykorzystujące światło do budowy obiektów

Celem artykułu jest przedstawienie czytelnikowi informacji na temat dostępnych technologii druku 3D za pomocą światła oraz biozgodności tych produktów.

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Nowy Rok - nowe plany, postanowienia i możliwości

Z kraju i ze świata

Biomimetic Copy. Jakub Zimmer, Tressis

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij