Wiele systemów modeli składanych wymaga precyzji w projektowaniu i doskonalenia technicznego. W pracy przedstawiono etapy wykonania modeli składanych metodą konwencjonalną, wady i zalety

Model, odlew czy matryca stosowane w stomatologii stanowią replikę twardych lub miękkich tkanek jamy ustnej lub obu ich rodzajów. Sporządzane są na podstawie przesłanych do laboratorium wycisków roboczych.

Modele robocze służą do wykonania docelowych uzupełnień protetycznych. Są wykonywane na łyżkach standardowych masami wstępnie plastycznymi (elastomery lub hydrokoloidalne odwracalne) lub na łyżkach indywidualnych masami wstępnie ciekłymi.

Autor: dr n. med. Beata Śmielak

Przeczytaj artykuł tutaj

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij