Artykuł na bazie 4 przypadków klinicznych pokazuje, w jaki sposób można zastosować zatrzaski niskoprofilowe.

W przypadku bezzębia skuteczne rozwiązania protetyczne, które pozwalają pacjentom uzyskać wysoki komfort użytkowania protez dentystycznych, to wszelkie rozwiązania typu overdenture.

Niezależnie od sytuacji klinicznej w jamie ustnej pacjenta protetycznego już od ponad 30 lat można wykorzystać rozwiązania retencyjne proponowane przez system Rhein’83 (Italia), który specjalizuje się w połączeniach „elastycznych” pomiędzy metalową patrycą i matrycą z nylonu. To biomimetyka – torebka stawowa, która łączy powierzchnie stawowe kości, tworząc jednocześnie osłonę stawu – pokazała najwyższą skuteczność tego typu mechanicznych relacji w sytuacjach połączeń pomiędzy elementami stałymi, które muszą mieć możliwość ruchu. W przypadku połączeń retencyjnych w protetyce dentystycznej torebkę stawową imituje elastyczna matryca z nylonu, która łączy i ochrania połączenie oraz korzeń zęba lub implant przed mechanicznym przeciążeniem. Oczywiście połączenia „elastyczne” mogą być wykonywane w relacjach retencyjnych w sposób stabilny (rozległe belki retencyjne na implantach), aktywne w planowanym kierunku (krótkie belki retencyjne na dwóch implantach, współpracujące z podparciem na wyrostkach zębodołowych w brakach skrzydłowych) lub aktywne obwodowo w przypadku rozległych protez wspomaganych przez małą liczbę samodzielnych elementów retencyjnych zamontowanych na zachowanych korzeniach zębów lub implantach zębowych (...).

Całość artykułu przeczytaj tutaj.

Autor: lic. st. tech. dent. Paweł Matusiak

Czasopismo zamówisz na www.dlaspecjalistow.pl.

fot. archiwum autora

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij