An exciting change Comparison of the IPS d.SIGN and IPS Style ceramic systems.

Autor artykułu już jakiś czas temu zdecydował się na używanie materiałów ceramicznych IPS Style, stosując technikę warstwową. Zanim rozpoczął pracę z systemem ceramicznym IPS Style, dokładnie przetestował materiał i porównał go z produktem stosowanym wcześniej.

Zmiana jest ekscytująca – również w codziennej pracy w laboratorium dentystycznym. Autor artykułu już jakiś czas temu zdecydował się na używanie materiałów ceramicznych IPS Style, stosując technikę warstwową. Zanim rozpoczął pracę z systemem ceramicznym IPS Style, dokładnie przetestował materiał i porównał go z produktem stosowanym wcześniej.

Głównym celem przejścia na nowy system ceramiczny była poprawa jakości wyników. W naszym laboratorium regularnie stosowaliśmy ceramikę szklaną fluoroapatytowo-leucytową IPS d.SIGN®. Jednak pewnego dnia zadaliśmy sobie następujące pytanie: czy IPS Style® (pierwsza opatentowana ceramika na metal zawierająca oksyapatyt) stanowiłby solidną alternatywę dla stosowanego przez nas produktu? Zdecydowaliśmy się przetestować nowy materiał na płaskich próbkach stopów kobaltowo-chromowych. Próbki te pozwoliły nam lepiej przyjrzeć się materiałom ceramicznym nakładanym przy zastosowaniu techniki warstwowej. Użyliśmy podstawowych próbek stopu metalu (Colado CC), by zbadać i porównać pewne właściwości charakteryzujące materiały IPS d.SIGN oraz IPS Style, takie jak np.: kolor, jasność, skurcz, fluorescencja i stabilność wymiarowa.

Całość artykułu przeczytaj tutaj.

Autor: Velimir Žujic´

Czasopismo zamówisz na www.dlaspecjalistow.pl.

fot. archiwum autora

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij