Rehabilitacja implantoprotetyczna pacjenta z dużym zanikiem wyrostka zębodołowego szczęki z wykorzystaniem nowoczesnych technologii cyfrowych.

Kluczem do sukcesu współczesnej implantologii jest planowanie leczenia pod kontrolą protetyczną. Celem pracy jest przedstawienie przypadku klinicznego wykonanego przy pomocy w pełni cyfrowego przebiegu pracy z pacjentem z uzębieniem resztkowym, z dużym zanikiem kości wyrostka zębodołowego szczęki górnej. Pacjentka, 65-letnia kobieta, przeszła operację sterowaną komputerowo wszczepienia 4 implantów zębowych w celu podparcia protezy na tytanowej belce retencyjnej wykonanej w technologii CAD/CAM. Fazy ​​analizy i ustalania planu leczenia były wspierane przez pozyskanie danych cyfrowych, które obejmowały: optyczne wyciski wewnątrzustne, skany twarzy, trójwymiarowe badanie radiograficzne, skanowanie wcześniej istniejącej protezy oraz nowy projekt protetyczny. Cyfrowe gromadzenie danych pacjenta pozwoliło na zaplanowanie i wykonanie leczenia implantoprotetycznego w prawidłowy, prosty i przewidywalny sposób. Wykonano protezę typu overdenture wspartą na implantach jako ostateczne rozwiązanie, składającą się z tytanowej belki retencyjnej z niskoprofilowym systemem mocowania – przygotowanej w procedurach CAD/CAM.

Całość artykułu przeczytaj tutaj.

Autor: dr Marco Tallarico, DDS Roberto Scrascia, tech. dent. Simone Fedi, Marco Ortensi, oprac. lic. st. tech. dent. Paweł Matusiak

Czasopismo zamówisz na www.dlaspecjalistow.pl.

fot. archiwum autora

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij