Artykuł prezentuje, w jaki sposób cyfrowo zaprojektować szablon do miniimplantów oraz aparat typu Beneslider.

Architektura otwarta w stomatologii to nie tylko kwestia wykorzystania narzędzi cyfrowych w produkcji materiałów i rozwiązań optymalizujących pracę. Systemy otwarte we współpracy gabinetu i laboratorium pozwalają tworzyć autorskie, spersonalizowane plany leczenia, które nie mogłyby powstać w oparciu o techniki standardowe. Przykładem takiej współpracy jest przedstawione case study łączonego leczenia ortodontycznego przeprowadzonego przez dr. n. med. specj. ortod. Macieja Cićkiewicza we współpracy z Laboratorium Once.

Nowe systemy o architekturze otwartej rozwijają się dzięki procesowi cyfryzacji. To powoduje, że zarówno lekarze, jak i technicy w procesie planowania ścieżek leczenia nie są dalej ograniczani do wyboru wcześniej wykonanych, standardowych elementów. Teraz mają oni możliwość personalizacji produktów. Sprawia to, że lekarz ma większe spektrum możliwości i może pozwolić sobie na kreatywność w dostosowaniu najlepszych rozwiązań do konkretnych przypadków.

Całość artykułu przeczytaj tutaj.

Autorzy: dr n. med. specj. ortod. Maciej Cićkiewicz

Czasopismo zamówisz na www.dlaspecjalistow.pl.

fot. archiwum autorów

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij