Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 2/2020
Nowoczesny Technik Dentystyczny wydanie nr 2/2020

Drodzy Czytelnicy!

W bieżącym wydaniu słowo wstępu jest inne niż zwykle, bo też sytuacja, w której otrzymają Państwo bieżące wydanie, jest inna. Przygotowywaliśmy się do targów Krakdent, z których sprawozdanie miało ukazać się na łamach wydania kwietniowego. Targi zostały przełożone, zaplanowane kursy się nie odbyły, a duża część z Państwa została zmuszona do zamknięcia swoich pracowni na czas braku zleceń. Rzeczywistość, do której wrócimy po pandemii koronawirusa, na pewno nie będzie już taka sama. Stoimy w obliczu niewiadomej.

Nasza praca jest kontynuowana zgodnie z planem wydawniczym, bez zmian staramy się dostarczać Państwu wiedzę, wierząc, że ten trudny czas może służyć samodoskonaleniu. Przekazujemy w Państwa ręce drugie w tym roku wydanie dwumiesięcznika i życzymy nam wszystkim wytrwałości i zdrowia – w obecnej sytuacji życzenia te nabierają wyjątkowego znaczenia.

Zespół redakcyjny
„Nowoczesnego Technika Dentystycznego”

Dental News

Dental news

TEMAT NUMERU

Estetyczna odbudowa zębów przednich z zastosowaniem kompozytowych licówek warstwowych. Esthetic rehabilitation of anterior teeth with laminate composite veneers

Przedstawiony opis przypadku opisuje minimalnie inwazyjną odbudowę czterech górnych siekaczy za pomocą licówek warstwowych z nanohybrydowego kompozytu żywicznego.

Technika Dentystyczna

Dwa podejścia, jeden cel. Ekspertyza cyfrowa a umiejętności manualne w produkcji licówek ceramicznych

Artykuł podejmuje tematykę cyfrowego wykonania licówek ceramicznych na dwa sposoby – w powszechnie przyjęty sposób, tj. u technika dentystycznego, a także za pomocą technologii CAD/CAM w gabinecie stomatologicznym.

Relacja ze spotkania metody analogowej z cyfrową

Artykuł przedstawia etapy wykonania uzupełnienia protetycznego z zastosowaniem metody analogowej i cyfrowej.

Wykonanie akrylowej protezy całkowitej metodą wlewową – wprowadzenie

Artykuł przedstawia zasady pracy z akrylem metodą wlewową. Dzięki tej technologii wykonawstwo protez szkieletowych stało się szybsze i łatwiejsze.

Kopolimer bezakrylowy FJP typ II – na protezy całkowite neutralne chemicznie – Pressing Dental (Italia) dla alergików

Artykuł opisuje proces wykonania protez całkowitych z materiału termoplastycznego FJP typ II.

TECHNIKA ORTODONTYCZNA

Kliniczne aspekty zastosowania przedsionkowej płyty policzkowej

W pracy zaprezentowano zastosowanie modyfikacji aparatu Fränkla w postaci płytki przedsionkowej. Opisano jej budowę i zastosowanie w leczeniu ortodontycznym oraz sposób wykonania.

CAD/CAM

Prawidłowo wykonana praca protetyczna dzięki eliminowaniu błędów na etapie projektowania CAD

W artykule omówiono jedne z najistotniejszych problemów, z jakimi technicy dentystyczni borykają się na etapie projektowania w oprogramowaniu CAD.

Sprzęt i materiały

Gips w protetyce

Celem artykułu jest przedstawienie czytelnikowi zebranych przeze mnie informacji o gipsach oraz najczęściej występujących problemów dotyczących tego materiału.

INFORMACJE ZE STOWARZYSZEŃ

Technicy dentystyczni w dobie koronawirusa

Z kraju i ze świata

30-lecie firmy Marrodent

XIII Zjazd Techników Dentystycznych w Szklarskiej Porębie

Edukacja

Harmonogram szkoleń branżowych

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij